sjuzn
02.03.07,18:37
Ahojte poraďáci,
prosím Vás o radu: živnostník vystavil faktúry za práce v mesiacoch 7-11/06 v Eur, ktoré boli uhradené cez PPD. Teraz idem robiť DP,stačí prepočítať tieto faktúry kurzom NBS v deň úhrady alebo sa robia ešte nejaké operácie k 31.12.???
Ďakujem za odpovede, veľmi mi pomôžete, prajem pekný večer.
Zoltán Kovács
02.03.07,17:39
Ahojte poraďáci,
prosím Vás o radu: živnostník vystavil faktúry za práce v mesiacoch 7-11/06 v Eur, ktoré boli uhradené cez PPD. Teraz idem robiť DP,stačí prepočítať tieto faktúry kurzom NBS v deň úhrady alebo sa robia ešte nejaké operácie k 31.12.???
Ďakujem za odpovede, veľmi mi pomôžete, prajem pekný večer.

K 31.12. už žiadne operácie nebudeš robiť, nakoľko pohladávka bola uhradená v priebehu roka, takže nemáš čo prerátavať. Pohladávku si zaevidovala do knihy pohladávok prepočtom na SKK ku dňu vystavenia. A úhradu tak isto prerátavaš ku dňu úhrady.
sjuzn
03.03.07,17:23
K 31.12. už žiadne operácie nebudeš robiť, nakoľko pohladávka bola uhradená v priebehu roka, takže nemáš čo prerátavať. Pohladávku si zaevidovala do knihy pohladávok prepočtom na SKK ku dňu vystavenia. A úhradu tak isto prerátavaš ku dňu úhrady.
Ďakujem moc, ale ešte mám jednu pripomienku.Kurz v deň vystavenia a kurz v deň úhrady, čo s rozdielom - kurz. strata príp. zisk ovplyvní mi to základ dane, pretože si uplatňuje paušálne výdavky (60%) a čítala som, že tam idú iba príjmy a poistné. Tak teraz neviem, čo s tými rozdielmi. Prosím pomôžte, ďakujem pekne.