rickman
02.03.07,20:43
Hadam pochopite, preco je tento prispevok v sekcii DPH :).
(hladal som, kam ho strcit, no nakoniec mi to prislo najvhodnejsie sem :D )
Ale skor tema na DISKUSIU ako priamu odpoved :) taka vikendovka

modelova situacia :rolleyes: :
Konatel kupi auto alebo hocico ine z inej krajiny EU na firmu, aby sa vyhol zaplateniu DPH s cielom pouzivat to osobne a tym padom prepisat "list vlastnictva" z firmy na seba.

uctovanie:
Ked to vsak kupi ako tovar, musi to predat a predat to moze jedine s DPH.
Ked to obstara ako majetok (napr to auto), musi ho aj zaradit 022/042? ~a odpisovat~ alebo je mozne to zauctovat ako 042 na strane dal s tym, ze na strane ma dat bude zanik zavazku napr 379? Dajme tomu, ze zavazok vznikol dodatocnym vkladom konatela na tento ucel.

prepis:
Spominane auto by bolo prihlasene az po prevode na "noveho" majitela.
Prepis alebo inac - zmenu vlastnictva, by mohol zabezpecit dokument schyzofrenickeho typu, mm len aky? :)

A samozrejme, aku zivotnost ma tento druh hrania sa na spravodlivost. :cool:

---
P.S.: nevedomost? sorry.
Milan Benka
03.03.07,08:16
Životnosť má do najbližšej daňovej kontroly. Myslím, že nie je veľký problém prísť na tonto podvod, hlavne pri majetku.
betka
03.03.07,12:09
A myslíte si, že s krajín ČŠ neposielajú súhrnné výkazy? Raz sa zamerajú práve na tieto kontroly, júúúúj to bude sankcií....
rickman
03.03.07,14:36
tak inac..
odpisy su sice financnym opotrebenim majetku, no musi sa kazdy zaradeny majetok odpisovat?
Milan Benka
03.03.07,15:20
tak inac..
odpisy su sice financnym opotrebenim majetku, no musi sa kazdy zaradeny majetok odpisovat?


Nie. Ale aký to má význam?
rickman
03.03.07,15:47
Nie. Ale aký to má význam?

Neodpisovat ho?
Ziadny ma nenapada.. :)
betka
03.03.07,19:02
Asi viem, kde je pes zakopaný, keď sa odvolávate hlavne na to auto ........Počuli ste, že môžete kúpiť nejaký os. automobil z ČŠ bez DPH?????
Bez DPH ho kúpite iba ak je OA nový, t.j. do 6 tis. km, alebo polročný. Takto ho môže kúpiť i obyčajný občan SR. Ale tuším do 7 dní musíte podať DP. Dopr. inšpektorát hlási tieto údaje, tak sa plateniu DPH nevyhnete OA nevyhnete.
rickman
03.03.07,19:21
nie nie problem bol inde, ale po premysleni by to vyslo narovnako..
(co sa tyka uctovania)

no v pripade, ze OA kupi obycajny obcan, musi zaplatit DPH vzdy. ak ho vsak kupi firma od autohausu, ktory jej vystavi FA bez DPH (kedze ide o pohyb tovaru vramci CS), tak nevidim problem, preco by to neslo.

a v uplne prvom pripade - problem bol v tom, ako ho prepisat na fyzicku osobu a tym sa vyhnut DPH..