stelastela
03.03.07,11:45
Ahojte všetci. Veľmi pekne vás prosím, kto má skúsenosti s touto formou chemoterapie ozvite sa mi... Moja maminka vybrala prvú dávku chemoterapie a má veľmi zlé nežiadúce účinky, ktoré vôbec nemiznú a ani neustupujú.. Má popraskané ruky a nohy a tvoria sa jej až otvorené krvavé rany, kvôli ktorým nemôže chodiť... Prosím kto vie, niečo, čo s tým, poraďte.. Ďakujem za všetko...
atramka
03.03.07,13:55
ahoj ..... my s tým máme skúsenosti...... je to strašné svinstvo, náš pacient to neznášal, bol z toho veľmi slabý- až ako nafetovaný...... odmietal jesť a aj piť - no potom bol dehydrovaný a nastali aj iné komplikácie , musel prerušiť liečbu a bol v nemocnici, kým sa trochu nezotavil. Potom sme to s Xelodou znovu skúšali, nižšie dávky.... ale aj to bolo veľmi zlé........ po dvojtýďňovej prestávke sme to skúsili znova...... no a museli sme to prerušiť. Také príznaky, ako tu opisuješ u nás neboli. Držím vám palce, aby to zabralo, my sme už bohužiaľ nášho pacienta pochovali .... :-((( Dva roky sme robili, čo bolo v našich silách , aj on bol veľký bojovník, no nedalo sa..........strašne to bolííííííí....
stelastela
03.03.07,16:03
Úprimnú sústrasť... My s tým tiež bojujeme ako sa len dá a len sa modlím, aby tu maminka vydržala čo najdlhšie, lebo ocina mám tiež v nemocnici s rakovinou hrtana... Takže to maminke len dodáva psychické ťažkosti a máme to hrozne ťažké, ale všetci veríme a snažíme sa myslieť pozitívne... nič iné nám ani neostáva pri takejto chorobe... ďakujem pekne za reakciu a prajem všetko dobré...
ecompka
04.12.08,20:16
Moja mamina uziva xelodu,zatial mala 3 kury ale teraz ju zacalo strasne ale strasne prehanat, nezaberajú lieky, len co zje už beží.
Neviem čo robit,je z toho psychicky zle a ja tiez. Aj by jedla, aj sa bojí. Neviem,či to vobec prejde...
atramka
05.12.08,07:14
daj pozor , taký človek nechce ani piť, organizmus je hneď dehydrovaný, konzultuj s lekárom, treba zrejme infúznu liečbu..
držím palce.........
Gabhus
05.12.08,13:02
Ahoj, ja som osobne brala Xelodu pred troma rokmi, nerobilo mi to, chvalabohu, nič. Trošku mi bolo nevoľno, taký blbý pocit na žalúdku, ale to bolo všetko. No trochu aj behavka, ale keď človek nemôže tak to tiež nie je dobré. Ale vážne. Viem, čo to je, osobne som skúsila infúznu chemo, aj tabletovú. Ani jedna nie je med lízať, ale ustála som to a rovnako aj moja mamička - a to vo veku 85 rokov /mamička/. Musí sa veeeeeeeeeeeeeeeľmi chcieť a vydržať. Ja som si vtedy povedala, že je toľko toho prečo sa oplatí žiť, že som akosi tie bočné účinky veľmi nevnímala. Veľmi držím palce všetkým, kto sa s týmto ochorením musel popasovať a ak to niekomu pomôže, tak poznám X ľudí, ktorí aktívne žijú už roky, máme taký spolok, stretávame sa a je nám napriek všetkému fajn. Aj keď nevládzeme veľmi do kopca, ale sme tu. Tak to prajem všetkým a držte sa!!!!!!!
cowboyka
07.12.08,14:39
každá chemoterapia je veľmi ťažká a každý pacient ju znáša individuálne. Jeden nemá žiadne problémy počas celej podanie 6.-tich cyklov chemoterapie,iný zasa má viaceré nežiaduce účinky, nič iné nezostáva, len to vydržať. Nakoniec ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré a človek to jednoducho musí zvládnuť, len najdôležitejšie je, aby mal vedľa seba ľudí, ktorí mu pomôžu prekonať tie najťažšie chvíle pri diagnostikovaní rakoviny a následnej ťažkej liečbe. Ale treba bojovať, netreba sa zvládať a to chce hlavne tú psychickú podporu od najbližších.
Gabhus
04.01.13,03:36
Pridávam novú skúsenosť - v roku 2011 ďalší nádor a ďalšia Xeloda. Môže sa opakovane brať po 5 rokoch. Tentoraz sa k vyššie uvedeným problémom pridali ďalšie - kožné v tom zmysle, že sa mi robili nenormálne zádery okolo nechtov a mala som strašne drsné päty. No a pri tomto lieku mne nepomáhalo dlho nič, až som skúsila krém na ruky a nohy Neutragena (hádam mi to nevymažú) a toto pomohlo. Stojí to síce dosť, ale pomohlo. Inak tie kožné problémy to nebolo že tu záder tam záder, ale to som si nemohla zobrať pomaly do ruky nič jemnejšie, aby som to nezničila, o nohách nehovorím - ako strúhadlo:D Ale nakoniec to dopadlo dobre, prežila som to zas, takže klídek, dá sa. Len zas: Zaťať zuby a myslieť na to, že všetko zlé je na niečo dobré;);) Držím palce:)