Karol29
03.03.07,15:43
Ahoj,
v daňovom priznaní (FO typ B) uplatňujem v rámci nezdaniteľnej časti základu dane príspevok na životné poistnie. Keď budem odovzdávať DP, tak mám do prílohy dať aj toto potvrdenie? Ak áno, tak originál alebo fotokópiu?
Ďakujem
Karol
Deda
03.03.07,14:51
netreba prikladať žiadne potvrdenie.
Zoltán Kovács
03.03.07,14:52
Ahoj,
v daňovom priznaní (FO typ B) uplatňujem v rámci nezdaniteľnej časti základu dane príspevok na životné poistnie. Keď budem odovzdávať DP, tak mám do prílohy dať aj toto potvrdenie? Ak áno, tak originál alebo fotokópiu?
Ďakujem
Karol


Ak si uplatňuješ živ.poistku ako odpočitateľnú položku (do výšky max. 12000) tak treba ako prílohu doložiť k DP. Ja prikladám kópiu a DÚ to akceptuje.
Zoltán Kovács
03.03.07,14:53
netreba prikladať žiadne potvrdenie.


Z čoho vychádzaš pri tvojom potvrdení. Veď sa prikladajú napr.aj potvrdenia o príjme od zamestnávateľov. Musiš nejak dokázať oprávnenosť odpočitateľnej položky.
Anja111
03.03.07,14:54
DU Trnava jednoznačne informuje, že Potvrdenie o životnej poistke netreba prikladať k DP, ale treba si ho odložiť pre prípadnú kontrolu.
Zoltán Kovács
03.03.07,14:56
DU Trnava jednoznačne informuje, že Potvrdenie o životnej poistke netreba prikladať k DP, ale treba si ho odložiť pre prípadnú kontrolu.

Je to pre mňa novinka, nakoľko DÚ SC minulý rok to požadoval.
Anja111
03.03.07,15:00
Je to pre mňa novinka, nakoľko DÚ SC minulý rok to požadoval.
Myslím si, že sme zasa doma: "iný kraj, iný mrav".
mysimis
03.03.07,15:03
Vlani mi všetky potvrdenia o životnej poistke DÚ vrátil, s tým, že nie je potrebné ich prikladať.
askam
03.03.07,15:11
Nie je nikde v zakone napisane, ze treba dolozit toto potvrdenie k DP.... treba ho mat a dokladovat v pripade kontroly.
evina
03.03.07,15:18
Z čoho vychádzaš pri tvojom potvrdení. Veď sa prikladajú napr.aj potvrdenia o príjme od zamestnávateľov. Musiš nejak dokázať oprávnenosť odpočitateľnej položky.
Podaním DP nemusí dokazovať nič.
Jediná povinnosť príloh k DP /a to je uvedené aj na DP/ sú Potvrdenie...v prípade príjmov zo ZČ a niektorý z dokladov potvrdzujúcich nárok na DB -napr. Potvrdenie z Úradu práce, soc. vecí a rodiny o poberaní rodinných prídavkov, alebo rodný list alebo potvrdenie o návšteve školy. Oprávnenosť Tvojich odpočtov, výdavkov a pod. dokazuješ pri prípadnej kontrole. Za správnosť uvedených údajov v DP si si plne zodpovedný aj bez priložených iných tlačív ako som uviedla. To by sme potom v prípade napr. uplatňovania si preukazateľných výdavkov museli prikladať celé účtovníctvo a pod.
Na záver jedna veta: ak ma správca dane vyzve priložiť akékoľvek Potvrdenie som mu povinná vyhovieť....
svojar
03.03.07,16:59
Podával som zaťovi DP u DÚ SNV, doklady od DDS aj poisťovne boli priložené, prezreli si to a ponechali ako príhohu u DP.
Asi naozaj, iný kraj iný mrav.
Paula
03.03.07,17:04
Možno to závisí aj od veľkosti skladovacích priestorov jednotlivých DÚ:cool:

Vyťahujem s dovolením z archivu nezabudnuteľnú bepovu vetu ( i keď k inému druhu DP):

http://www.porada.sk/showpost.php?p=151499&postcount=25
Johanka
03.03.07,17:07
Podľa mojich skúseností to závisí aj od toho, aké sú pracovníčky daňového úradu klebetné. Ak potrebujú mať o niekom "prehľad", pýtajú také voloviny až sa rozum zastavuje. Ak sa ich však opýtam, na základe akého § to či ono požadujú, rozum sa zastavuje im ...;) .
Zoltán Kovács
03.03.07,17:15
Pre užívateľov Drak-a pripájam link, kde Jozef Mihál pekne rozobral predmetnú tému:

http://www.porada.sk/t44603-danove-priznanie-prilohy.html

Zdroj: www.drak.porada.sk (http://www.drak.porada.sk)
evina
03.03.07,17:18
Podával som zaťovi DP u DÚ SNV, doklady od DDS aj poisťovne boli priložené, prezreli si to a ponechali ako príhohu u DP.
Asi naozaj, iný kraj iný mrav.

A možno keby si nepriložil, tak by nepýtali :)...