misurka
03.03.07,18:50
Zamestnankyňa mi priniesla k roč. zúčtovaniu dane tlačivo od zamestnávateľa, u kt. pracuje na DoVP. Tento jej 5-mesačnú mzdu, kt. činí spolu 17600 Sk uviedol v potvrdení o príjmoch zo závislej činnosti do r. 01 a odvedenú daň ako daň preddavkovú do riadku 05- 3342 Sk. Avšak ja si myslím, že tieto sumy mali byť na riadkoch 12 a 14 ako príjem, z kt. sa zrazila zrážková daň. Čo s takýmto potvrdením, môžem sa tváriť, že je všekto O.K. a považovať daň za preddavkovú a urobiť ročné zúčtovanie??? Takýto prípad mám pri 3 zamestnancoch.
Johanka
03.03.07,18:00
Nemyslím, že by bolo našou povinnosťou preverovať správnosť potvrdení od ostatných zamestnávateľov ... a tiež si nemyslím, že musíme brať na seba zodpovednosť za celý svet ;) .
Zita4
03.03.07,18:35
Ja som riešila podobný prípad tak, že som zavolala panej, ktorá vydala potvrdenie. Povedala mi, že nemá nové tlačivo, nenašla ho vraj na internete. Potvrdila mi ale, že išlo o zrážkovú daň a tá bola aj tak odvedená. Dohodla som sa s ňou, že potvrdenie nebudem akceptovať a poslala som jej mailom nové tlačivo, aby už nevydávala takéto nesprávne potvrdenia.
Monika Kováčová
03.03.07,18:42
Zitka - služobníček... :)
Johanka
03.03.07,18:46
Dúfam, že Ti poslala kyticu červených ruží :D .
Ja po jednom minuloročnom zážitku nikam netelefonujem, ani keby boli v potvrdení neviem aké bludy popísané. Dotyčná pani ma s krikom poučila, že ona robí mzdy 30 rokov a podľa hlasu počuje s kým sa baví a také šteňa ju nebude poučovať :eek: .... a všeličo iné som sa o sebe dozvedela, ale nie je to publikovateľné :mee: .
DanielaSL
03.03.07,19:01
No hold človek chce byť slušný a potom takto dopadne. Ináč ja som tiež tak raz urobila ako Zitka, pani bola rada, že som ju upozornila na chybu.
endrju
03.03.07,19:55
Programátori zvyknú o takýchto javoch hovoriť, že nie vždy je problém v chybnom programe. Dosť často sa stáva, že najväčší problém je medzi klávesnicou a stoličkou. :cool:

P.S.
Vopred upozorňujem, že oprskané monitory neutieram (keby sa niekto dožadoval). ;)
Zita4
03.03.07,20:33
Najviac ma pobavilo, že ona mala program, ktorý jej dával správne potvrdenie, lenže našu zamestnankyňu nemala zadanú v programe, lebo jej vyplatila len nejakú dohodu pri voľbách. Takže o novom potvrdení dobre vedela, len nemala tlačivo. Tak použila to, čo mala. :eek: Dobré, nie? :D
Livia2
04.03.07,05:59
Ahojte,
mne doniesol známy potvrdenie zamestnávateľa, na ktorom má v 12. riadku 19200 a v 14. 1824. Ide o zrážkovú daň, ale nie je mi jasné, ako sa dopracovali k tej sume 1824, keď 19 % z 19200 je 3648. Je to chyba na potvrdení alebo si mám dať kávu a zobudiť sa, lebo mi to nepáli:D ?
Paula
04.03.07,07:01
Nedá mi v rámci tejto témy poznamenať....ak sa vystavujú chybné potvrdenia, potom sa u "chybujúcich" pravdepodobne nesprávne počítajú aj mzdy....a teda sa vystavujú aj nesprávne ELDP....a budúci dôchodca sa v budúcnosti môže čudovať...a kontrole zo sociálky budú vstávať vlasy dupkom.....mám pocit, že mzdovou agendou sa živi kdekto :cool:
Jozef Mihál
04.03.07,11:22
Livia: to je daň s 50% zľavou - asi to dávali v nejakej akcii.
Livia2
05.03.07,07:17
Tak som pani volala, že ako je to s tým potvrdením (akú to mali daňovú akciu), povedala mi, že vraj jej to "skočilo" inde :D . Že potvrdenie prerobí, ďakujem vám.