Bodula
03.03.07,20:00
Čaute poraďáci, môj problém:
Firma AAA /Slovenská firma - platca DPH/ vykonala službu - šitie odevov pre firmu CCC/ švajčiarska firma - nieje regisrovaná v EU čo sa týka DPH / prostredníctvo firmy BBB / talianska firma/. Tu sa to ušilo poslali sme to do Talianska, taliani do Švajčiarska. CMR - miesto určenia: Taliansko - príjemca: Švajčiarsko. Fakturujem službu firme CCC /len službu - nie tovar/ Môžem postupovať tak, že to bude osobodené od DPH /§ 47/ ????
Ďakujem
Bodula
04.03.07,11:16
Nikto mi neporadí????? Prosím
jamis
04.03.07,11:23
Čaute poraďáci, môj problém:
Firma AAA /Slovenská firma - platca DPH/ vykonala službu - šitie odevov pre firmu CCC/ švajčiarska firma - nieje regisrovaná v EU čo sa týka DPH / prostredníctvo firmy BBB / talianska firma/. Tu sa to ušilo poslali sme to do Talianska, taliani do Švajčiarska. CMR - miesto určenia: Taliansko - príjemca: Švajčiarsko. Fakturujem službu firme CCC /len službu - nie tovar/ Môžem postupovať tak, že to bude osobodené od DPH /§ 47/ ????
Ďakujem

Tovar vyvážaný do Švajčiarska je určite oslobodený od DPH, ale služby to veru neviem.
Monika Kováčová
04.03.07,11:28
pozri tému tu: http://www.porada.sk/showpost.php?p=404191&postcount=10

Pôjde o fakturáciu bez DPH, pretože ako hovorí benka, uvedená služba nie je predmetom dane podľa nášho zákona o DPH.
kalkulka
04.03.07,13:03
Fa máte vystavenú na švajčiarsku firmu, ale zaujímalo by ma ako znie prepravný doklad - CMR. Opustil tento tovar podľa tohto dokladu EÚ? A prečo vy fakturujete iba službu? To nebol váš materiál? Je to troška domotané. Ak máte objednávku alebo zmluvu na vykonanie služby od Švajčiara, tak možno je to v poriadku a fakturujete vývoz služieb oslobodený od dane. K vyjadreniu potrebujem viac informácií.
Bodula
04.03.07,18:28
[quote=kalkulka;408618]Fa máte vystavenú na švajčiarsku firmu, ale zaujímalo by ma ako znie prepravný doklad - CMR.
CMR - miesto určenia je Taliansko a príjemca je Švajčiarsko.
Opustil tento tovar podľa tohto dokladu EÚ? A prečo vy fakturujete iba službu? To nebol váš materiál?
Majiteľmi materiálu sú vždy Taliani, no v tomto prípade je možné, že sú to Švajčiari, ten materiál ma až tak nezaujíma, lebo nieje náš.

Je to troška domotané. Ak máte objednávku alebo zmluvu na vykonanie služby od Švajčiara, tak možno je to v poriadku a fakturujete vývoz služieb oslobodený od dane. K vyjadreniu potrebujem viac informácií.
Zmluvu od Švajčiara nemáme žiadnu.
Ďakujem
kalkulka
05.03.07,04:15
Minimálne tú zmluvu, alebo aspoň objednávku by som si so Švajčiarom zabezpečila. Ináč som tak trochu na pochybách, či je to vývoz služby alebo poskytnutá služba pre Taliana, čiže EÚ. Obidva majú byť bez DPH, ale v daňovom priznaní je to rozdiel.
Milan Benka
05.03.07,12:19
Čaute poraďáci, môj problém:
Firma AAA /Slovenská firma - platca DPH/ vykonala službu - šitie odevov pre firmu CCC/ švajčiarska firma - nieje regisrovaná v EU čo sa týka DPH / prostredníctvo firmy BBB / talianska firma/. Tu sa to ušilo poslali sme to do Talianska, taliani do Švajčiarska. CMR - miesto určenia: Taliansko - príjemca: Švajčiarsko. Fakturujem službu firme CCC /len službu - nie tovar/ Môžem postupovať tak, že to bude osobodené od DPH /§ 47/ ????
Ďakujem

Jedná sa o práce na hnuteľnom hmotnom majetku. §15/6, príp. §16/7.

Je tu však zadané málo informácii.
Kto je vlastníkom materiálu, z kt. sa šije? Ako sa vlastne k vám tento materiál dostal?
Milan Benka
05.03.07,12:22
Ak sú jeho majiteľmi švajčiari, miesto dodania služby by bolo SR (§15/6), ale pri spätnom vývoze do švajčiarska by to podliehalo oslobodeniu (§47/5). Ale prečo sú tam tí taliani? To úplne mení situáciu. Už sa nejedná o vývoz.
Bodula
05.03.07,18:22
Ďakujem za odpovede, dnes som to konečne poriešila, dala som to bez DPH / :--- :--- :--- / akurát musím priložiť potvrdenie z colnice, že to Taliani vyviezli do Švajčiarska. Ďakujem ešte raz.