lydulienka
03.03.07,21:19
ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, ako viem kedy je príjem ovplyvniteľný ZD a kedy nie, taktiež aj výdavok
Zita5
03.03.07,20:21
Vrele odporúčam účtovníctvo zveriť do rúk účtovníckej firme.
Monika Kováčová
03.03.07,20:22
Pozri zákon o dani z príjmu § 17, §19. Ďalej pozri postupy účtovania v JÚ, a ďalej vychádzaj z podstaty výdavku, či bol alebo nebol použitý v súvislosti s podnikaním.
jamis
03.03.07,20:28
ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, ako viem kedy je príjem ovplyvniteľný ZD a kedy nie, taktiež aj výdavok

Treba si naštudovať príslušné zákony.
ondrejvla
03.03.07,20:33
ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, ako viem kedy je príjem ovplyvniteľný ZD a kedy nie, taktiež aj výdavok

A keď ešte zapojíš do toho logiku, potom už budeš sama vedieť, že ak ti mama darovala obálku s korunkami, tak to neúčtuješ ako príjem OZD, ale ak to je príjem súvisiaci s podnikaním a so ZoDP tak áno.
Ale skús si dať : Rozšírené hľadanie, príjmy OZD* a môžeš si vybrať riešenia na svoj problém.

(http://www.porada.sk/showthread.php?p=408207#post408207)

Rozšírené hľadanie (http://www.porada.sk/search.php?)
Johanka
03.03.07,20:40
ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, ako viem kedy je príjem ovplyvniteľný ZD a kedy nie, taktiež aj výdavok
§2 Zákona o dani z príjmov
i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, ak tento zákon neustanovuje inak,
lydulienka
03.03.07,21:05
ja nerobím účtovníctvo, len som to chcela vedieť, lebo som v určitých veciach nemala jasno
Johanka
03.03.07,21:07
A už sa Ti vyjasnilo ?
Monika Kováčová
03.03.07,21:07
To nevadí lydulienka, vidíš, čo všetko treba poštudovať.... Ale aj tak ti to nepomôže, lebo čo sa týka výdavkov, nemáme "SUPER JASNO" ani my, čo účtovníctvo robíme....
jamis
03.03.07,21:21
To nevadí lydulienka, vidíš, čo všetko treba poštudovať.... Ale aj tak ti to nepomôže, lebo čo sa týka výdavkov, nemáme "SUPER JASNO" ani my, čo účtovníctvo robíme....

veru...neraz sa stým musíme popasovať, či to je, alebo nieje VOZD.