Dana7
03.03.07,22:59
Ahojte všetci, ktorí ešte makáte. Prosím vás o radu. Prečítala som si síce návod v ALFE ako zaúčtovať stravné lístky.
Fa mi je jasná, 55% zamestnávateľa tiež, ale ako mám zúčtovať tých 45% , ktoré platia zamestnanci ak to od nich nedostávam v hotovosti, ale majú to zrazené na výplatnej páske, a tým pádom majú čisté mzdy, ktoré sú vo VOZD už nižšiu čistú mzdu o túto čiastku straveniek.
Buď to vôbec neúčtovať, alebo nejako cez ID. Nie je mi to vôbec jasné.
Tak poraďte, ak to niekto takto robíte v ALFE:

Dík a pevné nervy do konca marca / a bohužiaľ potom zas aj ďalej /.


Vďaka
Andyke
03.03.07,22:20
Dana7
04.03.07,05:34
Vďaka za odpoveď, táto časť mi bola jasná, ale kam účtujete ten príjem, keď vám zamestnanec za tie stravenky tú svoju časť zaplatí v hotovosti. Ďakujem
petovsan
06.03.07,12:29
Vďaka za odpoveď, táto časť mi bola jasná, ale kam účtujete ten príjem, keď vám zamestnanec za tie stravenky tú svoju časť zaplatí v hotovosti. Ďakujem
osobne takéto prípady nemám, ale čisto teoreticky by si podľa mňa mala cez interný doklad doúčtovať v JÚ do VOZD, členenie MZDY sumu, ktorá bola zrazená zamestnancom za nákup stravných lístkov (pretože ich skutočná mzda bola vyššia o uhr. stravné) a potom cez ID - príjem, dohodiť tú istú sumu do POZD - ostatný príjem, samozrejme za predpokladu, že pri nákupe stravných lístkov účtuješ celú čiastku do VOZD (aj 55%, aj 45%).
zuhl
06.03.07,15:35
Je to veľká chyba ak pri SZČO dávam stravné lístky priamo do nákladov?
Manual
06.03.07,15:38
Je to veľká chyba ak pri SZČO dávam stravné lístky priamo do nákladov?
Ak sú to stravné lístky pre samotnú SZČO tak je to dobre, je to VOZD.
zuhl
06.03.07,15:44
Ale mne až ostalo zle lebo tu čítam, že účtujeme ako ceniny a cez ID dáme len použité pre daný mesiac atď.
Manual
06.03.07,15:49
Ale mne až ostalo zle lebo tu čítam, že účtujeme ako ceniny a cez ID dáme len použité pre daný mesiac atď.
A ako ich kupuješ ? Nekupuj dopredu lístky. Kupuj mesiac pozadu pretože vieš koľko dní odpracoval a koľko máš kúpiť a bude to bez problémov.
zuhl
06.03.07,15:50
Oni si všetci kupujú na celý rok.
Manual
06.03.07,16:01
Ak je tak ako píšeš, tak potom ako ceniny atď ako si čítal. Ak skončí so živnosťou 30.6.06 ? potom to budeš musieť aj tak preúčtovávať. A ako vedia koľko si ich majú na rok nakúpiť ? :D
zuhl
06.03.07,16:02
Veď podľa toho koľko je za rok pracovných dní.
Antea
06.03.07,16:11
Čiste teoreticky: Nákup väčšiehi množstva straveniek /kvôli poplatku/ do cenín VNZD. Mesačne sumu 55% ako VOZD.K mzdovej rekapituláci priložím podpísaný zoznam stravných lístkov, ktorý má v hlavičke zapracovanú dohodu o zrážkach. Túto samotnú zrážku nijako neúčtujem. Samozrejme úbytok cenín.
orazel
06.03.07,16:13
Vďaka za odpoveď, táto časť mi bola jasná, ale kam účtujete ten príjem, keď vám zamestnanec za tie stravenky tú svoju časť zaplatí v hotovosti. Ďakujem

Ak môžem pomôcť, ja som si upravil jedno tlačivo, ktoré som našiel na tejto stránke a prikladám ho v prílohe, možno Vám pomôže s vyučtovaní stravných lístkov
petovsan
06.03.07,17:27
Čiste teoreticky: Nákup väčšiehi množstva straveniek /kvôli poplatku/ do cenín VNZD. Mesačne sumu 55% ako VOZD.K mzdovej rekapituláci priložím podpísaný zoznam stravných lístkov, ktorý má v hlavičke zapracovanú dohodu o zrážkach. Túto samotnú zrážku nijako neúčtujem. Samozrejme úbytok cenín.
Ak ale nijako nepreúčtuješ tú zrážku zamestnancom za stravenky, tak máš potom trochu skreslené výdavky na MZDY, nie? A príjem za stravenky od zamestnancov by mal spadať do POZD - iný príjem, a nie do VOZD, v členení MZDY, alebo sa mýlim?
orazel
06.03.07,17:58
A ako ich kupuješ ? Nekupuj dopredu lístky. Kupuj mesiac pozadu pretože vieš koľko dní odpracoval a koľko máš kúpiť a bude to bez problémov.

Ale nie vždy sa dá kupovať pozadu, nebolo by lepšie kúpiť lístky a dať určitú zálohu na začiatku mesiaca a na konci vyučtovať, veď zamestnanec potrebuje jesť každý mesiac, nie:-)))
Antea
06.03.07,19:00
Ak ale nijako nepreúčtuješ tú zrážku zamestnancom za stravenky, tak máš potom trochu skreslené výdavky na MZDY, nie? A príjem za stravenky od zamestnancov by mal spadať do POZD - iný príjem, a nie do VOZD, v členení MZDY, alebo sa mýlim?Netvrdím, že to je 100%-né, ale tak robím. Tiež by ma zaujímali aj iné názory.