Anita7
04.03.07,12:03
Pri dennej uzávierke musím vypisovať PPD?ALebo ako to vlastne funguje,hlavne pri mesačnej uzávierke?(kaderníctvo,kozmetika,manikúra a pedikúra).
Vďaka.
liba2
04.03.07,11:06
Johanka
04.03.07,11:06
Osobne dávam PPD na základe mesačnej uzávierky, tzn. raz mesačne.
Boli časy , že som účtovala pekne každý deň dennú tržbu, ale život ma naučil :) . Správcu dane to pri kontrole priam obťažovalo, keď videli tie haldy PPD...
Lotarka
04.03.07,12:02
Aj ja to robím raz mesačne. Je táto možnosť ukotvená v zákone? Lebo už som sa stretla s názorom z DÚ, že to potom nieje vedené správne chronologicky.
Alebo stačí to ošetriť v smernici?
Zita5
04.03.07,12:11
Ja som mala v decembri jednu DK u podnikateľa plátcu DPH , ktorý má novinový stánok .Ja tomuto podnikateľovi účtujem tržby denne . Denne má aj nákupy v dosť veľkých výškach, čiže nedostávam sa ani do mínusovej pokladne a pri tejto DK sme práve o tomto postupe diskutovali , čo je vlastne správne , či denne , alebo raz mesačne ........inak vôbec neboli pobúrení , že musia kontrolovať každý deň PPD ..........ich stanovisko bolo ...... denne ........tak ako v skutočnosti tržba-príjem vzniká .


Už tu na PORADE bola o tomto diskusia ak sa podarí nájdem link ......ale účtujú aj raz mesačne ako píše Johanka.

Dopĺňam: link priložila Paula ....vďaka ..
Paula
04.03.07,12:13
jamis
04.03.07,12:18
Ja som mala v decembri jednu DK u podnikateľa plátcu DPH , ktorý má novinový stánok .Ja tomuto podnikateľovi účtujem tržby denne . Denne má aj nákupy v dosť veľkých výškach, čiže nedostávam sa ani do mínusovej pokladne a pri tejto DK sme práve o tomto postupe diskutovali , čo je vlastne správne , či denne , alebo raz mesačne ........inak vôbec neboli pobúrení , že musia kontrolovať každý deň PPD ..........ich stanovisko bolo ...... denne ........tak ako v skutočnosti tržba-príjem vzniká .


Už tu na PORADE bola o tomto diskusia ak sa podarí nájdem link ......ale účtujú aj raz mesačne ako píše Johanka.


Aj ja som mala už kontrolu z DU - reštaurácia a nemali nič proti tomu, že tržba v peňažnom denníku je mesačná. Len sa pozreli, či pokladnica nie je na koniec v mínuse.
ola
04.03.07,12:32
...... že tržba v peňažnom denníku je mesačná....

milé....možno peňažný mesačník by bodol :)
Paula
04.03.07,12:33
Zhodou okolností, aj ja som mala kontrolu na novinový stánok....a mesačné PP za tržbu v ERP neboli vytknuté ....napokon v knihe pokladnice je tržba po dňoch detailne zapísaná - kontrolovateľná.:)
Janiča
04.03.07,14:27
Ja som tržbu účtovala týždenne,a to presne z toho dôvodu , aby sa pokladňa dala udržať v pluse. Daňová kontrolórka bola spokojná.