Almus
04.03.07,17:56
Dobry den, kto mi poradi?
Podal som si ziadost o davku v nezamestnanosti a zo soc. poistovne mi v zmysle Zákona o spociálnom poistení - vid nizsie - odpisali zamietavu odpoved.
Ich odvovodnenie znelo:
"V obdobi od 1.1.2003 - 31.12. 2006 ste preukazali na uzemi SR nasledovnu dobu poistenia v nezam. z vykonu cinnosti zamestnanca v pp na dobu urcitu: 1.1.2006 - 31.12.2006 v celkovom pocte 365 dni. V uvedenom obdobi ste boli zaroven poisteny na uzemi ineho statu EU od 1.06.2003 -31.8.2004 v celkovom pocte dni 458 dni z ineho vykonu cinnosti zamestnanca, co vylucuje vznik naroku na davku v nezamestnanosti podla §104 ods.2 zakona."

V oboch zamestnaniach som pracoval na dobu urcitu a mam splnenu podmienku 2 rokov, preto neviem ako mam chapat poslednu citovanu vetu.
Mam nejaku sancu ziskat podporu a odvolat sa, alebo nie?
Vopred dakujem za pomoc.



-------------------------------------------------
§ 104

(2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov
a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.
ajobs
04.03.07,19:30
Dobry den, kto mi poradi?
Podal som si ziadost o davku v nezamestnanosti a zo soc. poistovne mi v zmysle Zákona o spociálnom poistení - vid nizsie - odpisali zamietavu odpoved.
Ich odvovodnenie znelo:
"V obdobi od 1.1.2003 - 31.12. 2006 ste preukazali na uzemi SR nasledovnu dobu poistenia v nezam. z vykonu cinnosti zamestnanca v pp na dobu urcitu: 1.1.2006 - 31.12.2006 v celkovom pocte 365 dni. V uvedenom obdobi ste boli zaroven poisteny na uzemi ineho statu EU od 1.06.2003 -31.8.2004 v celkovom pocte dni 458 dni z ineho vykonu cinnosti zamestnanca, co vylucuje vznik naroku na davku v nezamestnanosti podla §104 ods.2 zakona."

V oboch zamestnaniach som pracoval na dobu urcitu a mam splnenu podmienku 2 rokov, preto neviem ako mam chapat poslednu citovanu vetu.
Mam nejaku sancu ziskat podporu a odvolat sa, alebo nie?
Vopred dakujem za pomoc.



-------------------------------------------------
§ 104

(2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov
a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.



Neviem, čo to bolo za pracovný pomer na území iného členského štátu EÚ, takže ťažko je sa vyjadriť - treba uviesť podrobnosti.
Almus
05.03.07,08:20
Pracoval som v CR v Ceskom Telecome na zaklade klasickej pracovnej zmluvy na dobu urcitu - zastupovanie pocas materskej dovolenky - ako manazer marketingu od 1.6.2003-31.8.2004.
Jana Motyčková
05.03.07,08:50
Pozri príspevok od Ebeš:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=345390&postcount=36
Zamestnanie v ČR by sa malo posudzovať pre príspevok v nezamestnanosti rovnako ako zamestnanie v SR. Dôležité pre priznanie príspevku v nezamestnanosti podľa §104 ods.2 je, aby aj zamestnanie v ČR bolo na dobu určitú. Podľa môjho názoru pracovnú činnosť v zahraničí na dobu určitú nie je možné považovať za "iný výkon činnosti zamestnanca" podľa §104 ods.2 písm. b), keďže by sa táto činnosť (podľa predpisov EÚ) mala považovať za činnosť zametnanca podľa písm. a).

Pozri ten príspevok od Ebeš, tam sú aj nejaké čisla predpisov EÚ a odvolaj sa.
Almus
05.03.07,10:10
Dakujem za odpoved. Mam vsak este jednu otazku>
Co v ludskej reci teda znamena bod 2 b) nebol povinne poisteny v nezamestnanosti z ineho vykonu cinnosti zamestnanca?
Lebo soc. poi sa na to odvolava vo svojom zamietnuti a ja neviem ako si to mam vylozit.
Dakujem
ajobs
05.03.07,12:42
Súhlasím s Jankou (somij), treba sa odvolať, a na vysvetlenie k citovanému § 104, ods.2, písm. b) dodávam, že iný výkon činnosti zamestnanca znamená, že poistenec nevykonával v uvedenom období (teda 1.1.2003-31.12.2006) činnosť zamestnanca uvedenú v § 4, ods.1, písmeno a)-k) NA DOBU NEURČITÚ.

Tu je § 4, ods.1

§ 4
Zamestnanec

(1) Zamestnanec podľa tohto zákona je

a) fyzická osoba v pracovnom pomere, 4)
b) fyzická osoba v štátnozamestnaneckom pomere, 5)
c) fyzická osoba v služobnom pomere, 6)
d) člen družstva, ktorý je v pracovnom vzťahu k družstvu, 7)
e) ústavný činiteľ 8), verejný ochranca práv 9) a poslanec Európskeho parlamentu, ktorý bol zvolený na území Slovenskej republiky (ďalej len poslanec Európskeho parlamentu ), 9a)
f) predseda vyššieho územného celku, 10) starosta obce, 11) starosta mestskej časti v Bratislave, starosta mestskej časti v Košiciach a primátor mesta,
g) poslanec vyššieho územného celku, poslanec obecného zastupiteľstva, poslanec mestského zastupiteľstva, poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti v Bratislave a poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti v Košiciach, ktorí sú dlhodobo uvoľnení na výkon funkcie,
h) doktorand v dennej forme doktorandského štúdia, 12)
i) pestún v zariadení pestúnskej starostlivosti, 13)
j) fyzická osoba vo výkone väzby14) a fyzická osoba vo výkone trestu odňatia slobody, 15) ak sú zaradené do práce (http://www.porada.sk/autolink.php?id=10&script=showthread&forumid=94), s výnimkou fyzickej osoby vo výkone trestu odňatia slobody zaradenej na výkon iných prospešných prác.16)
k) riaditeľ štátneho podniku.16a)
Almus
05.03.07,16:09
dakujem za pomoc. pisem odvolanie.