ekopeter
04.03.07,18:51
Potrebujem poradiť kde nájdem vzor ako vypísať daňové priznanie PO za rok 2006.
Zita5
04.03.07,17:52
www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
ekopeter
04.03.07,18:10
Tam som nenašiel vypísané daňové priznanie ako vzor. Nové daňové priznanie má 8 strán a vypisuje sa celkom inak ako staré tlačivo. Tak potrebujem vzor s návodom na vypísanie.
Johanka
04.03.07,18:14
Normálne som zdvihla zadnicu a zobrala som si z poličky nové tlačivo , tak si ma vyplašil.
Nejaké dramatické zmeny tam nevidím ...
Čo nevieš vypísať?
ekopeter
04.03.07,18:20
Potrebujem poradiť koľko rokov do zadu môžem uplatniť daňovú stratu .N daňovom úrade mipovedali že môžem si len uplatniť rok 2005. Tak načo sú tam tie položky ohladne daňových strát
Johanka
04.03.07,18:23
§ 30 Zákona o dani z príjmov
Odpočet daňovej straty
(1) Od základu dane možno odpočítať daňovú stratu počas najviac piatich bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období, a to počnúc zdaňovacím obdobím bezprostredne nasledujúcim po zdaňovacom období, za ktoré bola táto daňová strata vykázaná. Ku dňu vstupu daňovníka do likvidácie, vyhlásenia konkurzu alebo povolenia vyrovnania nárok na odpočet daňovej straty odo dňa vstupu do likvidácie alebo dňa vyhlásenia konkurzu alebo povolenia vyrovnania zaniká. Ak je zdaňovacie obdobie kratšie ako rok, daňovník môže uplatniť celý ročný odpočet daňovej straty.
Johanka
04.03.07,18:25
Ešte pridám jedno súvisiace ustanovenie Zákona o dani z príjmov
§ 52

(8) Ustanovenie § 30 sa použije na straty, ktoré môže daňovník odpočítavať prvýkrát po nadobudnutí účinnosti tohto zákona, aj keď boli vykázané pred nadobudnutím účinnosti tohto zákona. Daňovník, ktorý znižoval alebo mohol znižovať základ dane o stratu vykázanú pred nadobudnutím účinnosti tohto zákona, pokračuje v jej odpočte podľa doterajších predpisov.
ekopeter
04.03.07,18:28
Tak ako čítam tak si môžem uplatniť stratu za roky 2005,2004 . Tak potom mi podľa čoho radili poradcovia na daňovom úrade.
Anja111
04.03.07,18:35
Tak ako čítam tak si môžem uplatniť stratu za roky 2005,2004 . Tak potom mi podľa čoho radili poradcovia na daňovom úrade.
Stratu si môžeš uplatniť do 5 rokov od jej vzniku.
Johanka
04.03.07,18:36
mimotemy ... to se nikdo nedoví, ty múj kvítku medový :D :D
Dotyčná osoba Ti poradila tak ako vedela , resp. nevedela ;) .
ekopeter
04.03.07,18:40
Tak načo tam potom sedí. Nie som jediný kto sem tam potrebuje poradiť. Akeď dá takéto zavádzajuce rady, potom sme vtom sami a hľadáme rady kade sa dá.
Johanka
04.03.07,18:48
mimotemy Však nie si sám, máš Poradu !!!
Vieš, na každom daňovom úrade sa nájde pár jedincov, ktorí tam robia iba dobrý dojem :) .
Ivenka
04.03.07,19:06
Správca dane nie je od toho aby Ti poradil. A daňnový metodik Ti neporadí ale usmerní. Tiež som si mýlilila dojmy s pojmami. Až ďovtedy kým na mňa nehodila istá nemenovaná daňová metodička " čarokrásny" úsmev.
Pohar
05.03.07,13:22
mne raz povedala na rovnaky problem dve odlišné riešenia.........pritom sa tvarila že je práve to tvrdenie je to správne.:D takým ludom by som dala na pol roka živnostenský list sa nech sa uživia sami...