tomik7
04.03.07,19:03
Možno trochu predbieham :), ale prosím o radu:

FO - nepodnikateľ, do konca februára 2007 pracoval u zamestnávateľa na trvalý pracovný pomer (zamestnávateľ riadne odvádzal odvody), od 1.3.2007 založil živnosť. Keďže v marci 2008 budem musieť sám podať daňové priznanie za rok 2007, poraďťe prosím, aké potvrdenia pýtať za január a február 2007 od zamestnávateľa čo sa týka daní a odvodov do poisťovní. A ako to vlastne bude s tým daňovým priznaním za rok 2007.

Ešte len začínam podnikať tak ma hneď neukameňujte... :) :)
Za info vopred ďakujem
Melnick
04.03.07,18:08
Zamestnávateľ Ti vystaví "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti,o preddavkoch na daň.............."
to si pekne ulož a čakaj či nám zákonodarcovia znova nepomenia tlačivká.:D :D :D
Zvykaj si. A jeden malý, pomyselný kamienok som do Teba predsa hodila.:D
Johanka
04.03.07,18:12
Konečne veselá otázka :) .
Ako to bude s DP za rok 2007? Však my ešte tápame aj v DP za rok 2006 :D .
Od zamestnávateľa budeš potrebovať " Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti .....", lenže aká bude podoba tohto tlačiva za rok 2007 je vo hviezdach. Však sme sa len pred pár týždňami dozvedeli podrobnosti o obsahu tohto potvrdenia pre rok 2006 ;) .

Ak sa však nezmení zákon " od podlahy" , do DP za rok 2007 zahrnieš všetky druhy príjmov, z podnikania aj zo závislej činnosti ...
tomik7
04.03.07,18:22
:-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)
evina
04.03.07,18:28
:-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)

Nie vypýtaj si ho teraz. Vždy je ho lepšie mať, ako napr. pri zrušení zamestnávateľa mať staré...a aj Ti ho boli povinní vydať:)
lenkak
04.03.07,18:30
ja vždy Potvrdenie o príjmoch vydávam pri odchode zo zamestnania, spolu aj so zápočtom.
jamajka
04.03.07,18:31
:-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)


keď budeš na budúci rok robiť svoje prvé daňové priznanie, ešte veľakrát ťa "nepotešíme" ;) . ale neboj, zvykneš si na nás :D .
DanielaSL
04.03.07,18:33
:-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)
Ja zvyknem hneď ako mi skončí zamestnanec pracovný pomer toto potvrdenie vydať, aj keď sa mi potom stáva, že zamestnanci ho stratia a pýtajú zase. Len pripomeniem, nielen daňové povinnosti si musí v budúcom roku ten tvoj klient vysporiadať, ale zrejme ak sa nezruší, tak aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Takže potom treba byť v obraze aj čo sa tohoto týka....
Melnick
04.03.07,18:33
:-) No to ste ma teda nepotešili... takže to potvrdenie o príjmoch si tak či tak budem musieť vypýtať až v roku 2008... :-)

Zato Ty si nás potešil. Rozdávaš bodíky len taký fukot. Páčiš sa mi.;)
A ja Ti tiež jeden šupnem,na podlôžtek,ako niekedy hovorievala moja stará mama. :D
evina
04.03.07,18:33
Pozri si toto: §39 zákona o dani z príjmov"

5/ Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.
Paula
04.03.07,18:34
Nie vypýtaj si ho teraz. Vždy je ho lepšie mať, ako napr. pri zrušení zamestnávateľa mať staré.


alebo nijaké :cool:
Melnick
04.03.07,18:41
ja vždy Potvrdenie o príjmoch vydávam pri odchode zo zamestnania, spolu aj so zápočtom.

Bože ,aké sme úžasné.:--- :--- :--- Usudzujem podľa tých súhlasov pod Lenkiným príspevkom. :D
mgm
04.03.07,18:51
Bože ,aké sme úžasné.:--- :--- :--- Usudzujem podľa tých súhlasov pod Lenkiným príspevkom. :D

Melnick, len či si to myslia aj tí zamestnanci, ktorí odchádzajú ...?!
Melnick
04.03.07,18:55
Melnick, len či si to myslia aj tí zamestnanci, ktorí odchádzajú ...?!
Ale áno. Povedia:taká to bola šikovná baba,až mi od radosti zlé tlačivo dala.:---

Ako dobre ,že Tomik hľadí tak dopredu,ináč sa ani nepobavíme.
tomik7
04.03.07,19:13
:-) no fajn akurat pozeram na to tlacivo ze jednym papierom sa vybavi doklad o prijmoch, preddavkoch, poisteni... :-) este sa chcem spytat ohladom toho danoveho priznania... budem podavat len typ B aj ked som januar a februar pracoval na trvaly pracovny pomer?
lenkak
04.03.07,19:14
typ B, a do neho zapíšeš aj príjem z PP.
jamajka
04.03.07,19:15
:-) no fajn akurat pozeram na to tlacivo ze jednym papierom sa vybavi doklad o prijmoch, preddavkoch, poisteni... :-) este sa chcem spytat ohladom toho danoveho priznania... budem podavat len typ B aj ked som januar a februar pracoval na trvaly pracovny pomer?


Áno. V tlačive B máš kolonku aj na príjmy zo závislej činnosti. Ak sa teraz začneš na Porade pekne učiť, nabudúci rok v marci to zvládneš ;) .
Johanka
04.03.07,19:18
Ak sa ma niektorý z mojich klientov pýta na daňové a iné súvisiace problémy rok dopredu, vždy nezabudnem na úvod povedať - za predpokladu, že bude platiť ten istý zákon čo dnes večer, tak ....:) .
Aká je pravdepodobnosť, že takto o rok bude platiť ten istý napr. zákon o dani z príjmov čo dnes večer :D ?
tomik7
04.03.07,19:35
:-) kocky, ja sa len snazim mat co najmenej problemov s danovym priznanim v roku 2008... :-) inac dost mozne ze budem musiet aj tak vyhladat vase sluzby... :-) :-) :-)
a dakujem vsetkym za pomoc :-)