Dank
04.03.07,19:08
Dobrý večer. Moja sestra má 7-mesačné bábätko, ktoré od narodenia má tzv.poporodný erysipel tzv.ružu. Lekárka sestru ukľudnila, že mu to zmizne, ale keď som ho videla po niekoľkých mesiacoch, má ten fliačik väčší,napuchnutejší /cca 1,2cm/ a vyzerá, že vôbec nechce miznúť. Má niekto prosím s týmto ochorením skúsenosti ? Čo to vlastne je? Na internete som bližšie informácie nenašla.
okikoo
04.03.07,18:15
Skus sa opýtať na www.primar.sk, tam Ti poradia lekári.
Monika Kováčová
04.03.07,18:32
Erysipel mám aj ja. Ale troška iný - objavuje sa mi ako zápal v oblasti členka. Nemôžem ani chodiť, mám hrozné bolesti a liečim ho antibiotikami.
zo stránky www.zdravie.sk Je to : erysipel ruža - streptokokový zápal kože
erysipelas - erysipel, ruža, streptokokové ochorenie kože a podkožného väziva prejavujúce sa zápalovým presiaknutím podkožia v ohraničenom úseku kože, doprevádzané teplotou
Monika Kováčová
04.03.07,18:54
Monika Kováčová
18.01.09,15:23
za posledný rok som mala tento kvietok tri krát... Včera ma skolil do postele.. Hrozná bolesť.
BXLmiami
18.01.09,15:45
Erysipel je streptokoková infekcia a Haemangiom je to,čo popisuješ.Prvý rok to rastie s dieťaťom a tak sa Ti zdá,že to rastie rýchlo.Treba sledovanie a v krajnom prípade chir.zákrok.Ale ten našťastie väčšinou nie je treba.z