Igy
04.03.07,20:34
Ahojte, mate skusenost so zastresinom, resp. uzavretim kontajnerov na odpad? Planujeme si ich zastresit aby to bolo estetickejsie a uvazujeme aj o ich uzamknuti aby sa v nich nehrabali bezdomovci a nerobili okolo neporiadok. Zaujima ma ci s tym nahodou nemate skusenost a ak ano comu sa treba vyvarovat.
horvatm
07.03.08,22:20
Ahojte, mate skusenost so zastresinom, resp. uzavretim kontajnerov na odpad? Planujeme si ich zastresit aby to bolo estetickejsie a uvazujeme aj o ich uzamknuti aby sa v nich nehrabali bezdomovci a nerobili okolo neporiadok. Zaujima ma ci s tym nahodou nemate skusenost a ak ano comu sa treba vyvarovat.
PODARILO SA VAM TO VYRIESIT?
Igy
09.03.08,21:18
No zatial sme sa k tomu nedostali. Riesili sme zabezpecenie domu - DEK kluce. Verim ze v priebehu mesiaca to zacneme riesit...
sthruska
10.03.08,06:37
Len čo na to smetiari?
Igy
10.03.08,07:10
Videl som uz viacero pristreskov ktore sa daju aj zamknut. V roznych castiach mesta. Takze verim ze sa s nimi da dohodnut.
cervena
10.03.08,09:08
Riešili sme podobný problém pred dvoma rokmi. Našla som si zámočníka, ktorému sme vysvetlili čo chceme a za pár dní postavil pozváranú klietku okolo domčeka na smetiaky. V podstate napojil konštrukciu na už existujúcu konštrukciu domčeka. Všetci susedia dostali klúče od smetiakov, dostali ich aj smetiari a firma ktorá nám čistí kontajnerové stojisko. Funguje to bez väčších problémov už skoro dva roky. Občas sa zasekne, alebo zalomí kľúč, už sme menili zámok, ale je to v princípe to isté ako brána, alebo dvere do pivníc. To že nemáme smetiaky rozhrabané, zahádzané všetkym možným a že nám tam nespávajú bezdomovci asi stojí za tie občasné starosti so zámkom.
Alena
JaDo
10.03.08,09:16
U mojej mamky to funguje rovnako a bez väčších problémov.
horvatm
10.03.08,17:18
Ja teraz tak isto riesim DEK system, ale videl som uz aj riesenie uzamknute kontajnerove smetisko na DEK system, zaujimave , musim urobit maly projekt na kontajnerove stojisko najst miesto kde to obmurovat... a dohodnut s miesnym uradom (dubravka)
Igy
10.03.08,17:31
V kamarat mi vravel ze takto to urobili v Petrzalke. Je to asi najjednoduchsie aj ked drahsie riesenie. Problem moze byt privod el. energie. V Petrzalke to tahali vzduchom.
Inak murovane pristresky neodporucam. Tie co som videl, vyzerali po case dost zle, v rohoch spina, za murik chodili mocit bezdaci. Odporucam kovovou konstrukciu s pevnym pletivom. Tak aby sa v priapde potreby dal pristresok vystriekat vodou....
nika.sum
18.08.10,15:18
Ahoj, ja mam takyto problem. Som z Petržalky, nastahovali sme sa pred 3 rokmi a uz vtedy bol problem s kontajnerovym stojiskom. Pri nasom dome je kontajnerové stojisko, ktoré je vsak toho casu zabrate inym nedalekym objektom a nas objekt nema kontajnerove stojisko, mame len dva kontajnery pri krajnici. Susedia, kt. tu byvaju od pociatku, vsak tvrdia, ze spominane stojisko bolo pre nas dom a tiez pre ten dom ktory ho vyuziva teraz - spolocne, ale druhy dom si ho len tak zabral a nase kontajnery vyhodili von. Dokonca si ho teraz aj uzamkol a kedze nase kontajnery su po ceste na autobus tak obyvatelia z druheho domu hadzu odpad k nam, takze nase kontajnery su preplnene a okolie znecistene uz aj dva dni pred odvozom. Neviete mi poradit, kde by som si mohla zistit ako to bolo s tym s stojiskom (ale inde ako u spravcu, lebo ten to uz dost dlho neriesi), ci sa niekde na magistrate alebo na inom mieste nachadza projektova dokumentacia alebo nejaky material z ktoreho by sa to dalo zistit?
verkaz
18.08.10,17:37
Určite sa jedná o verejné priestranstvo, takže ak Vám ho niekto zabral (ak k tomu nemal povolenie vlastníka - t.j. mesta) nemohol to svojvolne urobiť. Na magistráte by si sa mohla dozvedieť viacej.
Chobot
19.08.10,06:45
Ahoj, ja mam takyto problem. Som z Petržalky, nastahovali sme sa pred 3 rokmi a uz vtedy bol problem s kontajnerovym stojiskom. Pri nasom dome je kontajnerové stojisko, ktoré je vsak toho casu zabrate inym nedalekym objektom a nas objekt nema kontajnerove stojisko, mame len dva kontajnery pri krajnici. Susedia, kt. tu byvaju od pociatku, vsak tvrdia, ze spominane stojisko bolo pre nas dom a tiez pre ten dom ktory ho vyuziva teraz - spolocne, ale druhy dom si ho len tak zabral a nase kontajnery vyhodili von. Dokonca si ho teraz aj uzamkol a kedze nase kontajnery su po ceste na autobus tak obyvatelia z druheho domu hadzu odpad k nam, takze nase kontajnery su preplnene a okolie znecistene uz aj dva dni pred odvozom. Neviete mi poradit, kde by som si mohla zistit ako to bolo s tym s stojiskom (ale inde ako u spravcu, lebo ten to uz dost dlho neriesi), ci sa niekde na magistrate alebo na inom mieste nachadza projektova dokumentacia alebo nejaky material z ktoreho by sa to dalo zistit?

Treba sa na miestnom úrade spýtať, komu patrí to stojisko. Oni majú evidenciu, ktorému domu patrí ktoré stojisko, lebo napr. u nás (Karlova Ves) chodia na kontrolu, a keď niektoré stojisko je neupratané alebo je tam veľkorozmerný odpad, tak pokutujú správcu objektu, ktorému stojisko patrí.

Ak budeš vedieť, či to stojisko patrí vám, alebo budeš vedieť ktoré stojisko patrí vám, môžete podniknúť ďalšie kroky.
nika.sum
19.08.10,08:23
Treba sa na miestnom úrade spýtať, komu patrí to stojisko. Oni majú evidenciu, ktorému domu patrí ktoré stojisko, lebo napr. u nás (Karlova Ves) chodia na kontrolu, a keď niektoré stojisko je neupratané alebo je tam veľkorozmerný odpad, tak pokutujú správcu objektu, ktorému stojisko patrí.

Ak budeš vedieť, či to stojisko patrí vám, alebo budeš vedieť ktoré stojisko patrí vám, môžete podniknúť ďalšie kroky.

Praveze to stojisko teraz nam nepatri, my sme bez stojiska, neviem ako je mozne ze nas takto z tade vyhodili. Ja som by som potrebovala vediet kde sa viedla evidenciia aj v minulosti a akym sposobom si mohol niekto len tak nieco privlastnit. Skusim ten miestny urad. Dakujem.
Chobot
19.08.10,09:17
Praveze to stojisko teraz nam nepatri, my sme bez stojiska, neviem ako je mozne ze nas takto z tade vyhodili. Ja som by som potrebovala vediet kde sa viedla evidenciia aj v minulosti a akym sposobom si mohol niekto len tak nieco privlastnit. Skusim ten miestny urad. Dakujem.

Nehovrím o tom, či ho užívate alebo nie. Ale stavebne každý bytový dom by mal mať kontajnerové stojisko (po novom dokonca bytový dom ani neskolaudujú, pokiaľ nemá stojisko), ktoré patrí tomu konkrétnemu domu.
nika.sum
19.08.10,09:27
Nehovrím o tom, či ho užívate alebo nie. Ale stavebne každý bytový dom by mal mať kontajnerové stojisko (po novom dokonca bytový dom ani neskolaudujú, pokiaľ nemá stojisko), ktoré patrí tomu konkrétnemu domu.

Volala som na miestny urad, ten ma odporucil na spravcu, ze musi mat projekty aj z minulosti. Tak teraz idem dat ziadost o spolocne uzivanie toho stojiska s bytovym druzstvom a na zaklade ziadosti vraj musi spravca zistit ako to je s tym stojiskom. Spravca musi mat projekty, tak musim tlacit na tu nasu techničku.
Mária27
19.08.10,12:05
Pozemok pod stojiskom si môžete prenajať na magistráte BA. Možno si ho prenajal iný dom. Niektoré mestské časti dávajú akési príspevky na vybudovanie (ohradenie) stojiska.
nika.sum
19.08.10,12:18
Pozemok pod stojiskom si môžete prenajať na magistráte BA. Možno si ho prenajal iný dom. Niektoré mestské časti dávajú akési príspevky na vybudovanie (ohradenie) stojiska.

Ale je mozne ze oni si ho prenajali a nas nechali bez stojiska, ked raz bolo pre oba domy? Ide o stojisko ktore bolo od pociatku ohradene, len nie uzamknute. A s tym prispevkom by to nebolo take jednoduche, lebo mi by sme vlastne potrebovali len na dva kontajnery, ale k tomu automaticky pridaju na papier, plasty a sklo a prenajatie pozemku a vybudovanie by bolo dost nakladne na tak maly bytovy dom (48 bytov) a potrebujeme riesit ine dolezite veci. Preto chcem aby spravca skusil vybavit, ze povodne stojisko budeme uzivat spolu, pripadne rozsirenie uhradime na vlastne naklady. A tak mi poradili aj na miestnom urade. Uvidime co spravca zariadi.
Chobot
14.03.11,09:48
Ja teraz tak isto riesim DEK system, ale videl som uz aj riesenie uzamknute kontajnerove smetisko na DEK system, zaujimave , musim urobit maly projekt na kontajnerove stojisko najst miesto kde to obmurovat... a dohodnut s miesnym uradom (dubravka)

Trochu oprášim túto tému.

Kto ste už zastrešili či uzatvorili kontajnerové stojisko, kde ste začalil? Treba vybaviť nejaké povolenie z miestneho úradu? Robili ste aj projekt? Tiež chceme zastrešiť a uzatvoriť stojisko a neviem, či treba žiadať o povolenie MÚ a ak áno, či je k tomu treba nejaká dokumentácia.

Firmu si už nájdeme nejakú, ale ak máte niekto skúsenosti, budem vďačný, ak mi dáte tip (môže byť aj cez SS).
verkaz
14.03.11,10:48
U nás to robí mesto samé cez Technické služby mesta. Na meste odd. správy majetku mesta ti dajú odpoveď, prípadné pokyny.
Nezaškodí, keď tam pôjdeš už s nákresom a mierkou, aké veľké priestranstvo chcete zabrať.
energetik1
14.03.11,15:55
Chobot, predpokladam, ze stojisko nie je skolaudovane o formalne neexistuje. Ak ho chces iba zastresit a zamrezovat, tak to spravte potichu z Fondu oprav (mame v dome zamocnika, kupil material, pozvaral to a blocky som dal spravcovi preplatit). Ale ak chces od mesta dotaciu, musi byt stojisko najskor legalizovane - zamerat ho, prenajat pozemok,...az potom. Ak si z Petrzalky, daj si to spravit na kluc od verejnoprospesnych prac, spravia vsetko vratane vybavenia dotacie...
nika.sum
08.11.12,19:12
Ahoj, u nas az teraz po dvoch rokoch sa pohlo zase nieco ohladne nasich kontajnerov a stojiska z ktoreho nas vyhnali. Spravca komunikoval pisomne z magistratom, ktory ich odporucil na mestsku cast. Mestska cas neprenajala stojisko a ani nepovolila aby ho niekto uzatvoril, cize stojisko ma susedny dom uzamknute na cierno. Priznal to dokonca aj ich spravca, ktorý sa zbavil zodpovednosti, tym ze na mestsku cast pisomne oznamil, ze stojisko si bytovy dom uzavrel svojvolne, bez vedomia spravcu. Aku mame moznost sa dostat do toho stojiska legalne? Zial nevyzera ze sa bude dat po dobrom dohodnut , ich zastupca a par starsich ludi su uplne proti...