KatyZV
04.03.07,21:00
dobry den, mam otazku.
Robim preklady. Chcem ich robit aj pre zahranicnych klientov (z tohto dovodu som platcom DPH-1.krat teno stvrtrok)
objednala som si SW z Irska na vykonavanie prekladov. na Fakture je hodnota 715 Eur. Nic viac tam nie je uvedene, Uhradene to bude bankovym prevodom v marci.
1,Je to cena s DPH alebo bez?
2,Je to doby danovy doklad pre kontrolorov DU?
3,Budem si z tohto moct odpocitat DPH?
4, ako to je s DPH ked budem fakturovat preklady zahranicnym klientom?

Dakujem velmi pekne.
Tlaci ma teraz najma ten SW
KatyZV
04.03.07,21:29
Prosim o radu. S DPH som zatial "nazivo" nepracovala.
Dakujem
kukučka
04.03.07,21:38
počkaj do rána, už tu niet nikoho, ja bohužiaľ neviem...
ALBO
05.03.07,06:19
dobry den, mam otazku.
Robim preklady. Chcem ich robit aj pre zahranicnych klientov (z tohto dovodu som platcom DPH-1.krat teno stvrtrok)
objednala som si SW z Irska na vykonavanie prekladov. na Fakture je hodnota 715 Eur. Nic viac tam nie je uvedene, Uhradene to bude bankovym prevodom v marci.
1,Je to cena s DPH alebo bez?
Podľa § 15/7 a 8 musí zdaniteľná osoba odviesť DPH z takéhoto obstarania (prevodu práv). neviem, kedy máte dátum vystavenia tej fa. to je dátum daňovej povinnosti.§19.
2,Je to doby danovy doklad pre kontrolorov DU?
snáď tam sú aspoň názvy a adresy, ič DPH si doplňte.(je otázne kedy vám fakturovali, či ste to objednávali a dostali už ako platiteľ.
3,Budem si z tohto moct odpocitat DPH?
Zas podľa toho, kedy ste to dostali. ak ten dátum vystavenia je pred tým ako ste sa stali platiteľ potom nie. (daň ste mali odviesť aj ako neplatiteľ podnikatel). Ak dátum je po štvrtku a vy robíte preklady tak ano. Odvediete uplatníte.
4, ako to je s DPH ked budem fakturovat preklady zahranicnym klientom?
fakturovať podľa § 15/7 a 8b. Miesto dodania=mimo slovensko= voči všetkým osobám mimo EU (3.krajiny) bez DPH. Voči platiteľom z EU oslobodené, voči podnikatelom neplatiteľom z EU bude treba preveriť, či sa na nich prenesie DP (ak nie ,môžu mať v zákone niečo také, že sa tam budete musieť registrovať a tam odviesť) no a voči nepodnikajúcim občanom v EU odvediete daň slovenskú (miesto dodania je slovensko § 15/1)
Dakujem velmi pekne.
Tlaci ma teraz najma ten SW
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
KatyZV
05.03.07,08:02
Faktura bola vystavena 2.3.2007, v tom case som uz bola registrovana na DPH.Faktura obsahuje samozrejme nazvy, adresy aj IC DPH obidvoch stran.
ALE SW MI ESTE ZATIAL NEBOL DODANY.
ALBO
05.03.07,11:19
Faktura bola vystavena 2.3.2007, v tom case som uz bola registrovana na DPH.Faktura obsahuje samozrejme nazvy, adresy aj IC DPH obidvoch stran.
ALE SW MI ESTE ZATIAL NEBOL DODANY.

Tak sa k nej správate ako bežný platiteľ. Neviem či to je záloha alebo čo, keď ešte nemáte ten SW. Kedy vám príde, keď zaplatíte alebo....
Zatial to vyzerá tak, keďže ho ešte nemáte, deň DP bude deň prijatia platby vopred. Keď zaplatíte, musíte si zistiť dátum , kedy mu prišli peniaze na účet dodávateľa a v tom mesiaci, kurzom toho dňa, odvediete daň na výstupe, na vstupe si uplatníte v tom istom mesiaci.
KatyZV
05.03.07,19:44
Dakujem za odpovede