Asmína
04.03.07,21:13
Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu pri účtovaní v SW POHODA. V uživateľských nastaveniach som si zadala text pre zaúčtovanie výdavkových i príjmových pokladničných dokladov podľa jednotlivých druhov. Uložila som si tieto texty vždy po nastavení každej predkontacie.
Ale keď vystavujem VPD A PPD tak mi dáva stále len text poslednej nastavenej a uloženej predkontácie. Takže napr. i keď som si nastavila na predkontáciu nákupu tovaru text "nákup tovaru", SW mi dá text z poslednej uloženej predkontácie / mzdy.../, samozrejme čo je od veci. Prosím Vás poraďte mi kde robím chybu. Už som skúšala uložiť všetky nastavenia pre predkontácie naraz, ale ani to nepomohlo. Ďakujem
Asmína
05.03.07,17:32
Prosím Vás ostatní nemáte problém s prednastavením textov v POHODE? S každým typom výdavku cez pokladňu Vám priradí i prislúchajúci text? Ak áno poraďte mi prosím ako ste to nadstavili v SW, keď Vám to ide. V POHODE pracujem len krátko a viacmenej sa účím sama. Ďakujem
Asmína
05.03.07,18:45
Ahojte Pohoďáci, nikto mi nevie v tomto poradiť.... dopisovanie textov veľmi zdržuje, ak viete prosím pomôžte.
mazella
05.03.07,19:46
v nastaveniach musis vybrat predkontaciu a do textu vpisat to co chces aby sa ti objavilo pri zadani predkontacie v pokladnicnom doklade... ulozit ctrl+enter .... ale pozor musis to urobit v tom profile ktory pouzivas ty...
malina
05.03.07,20:07
Text, ktorý si si zadala v užívateľskom nastavení, sa prenáša do zdrojového dokladu len ako ponuka textu, ktorý pri nahadzovaní nového dokladu môžeš alebo nemusíš prepísať. V užívateľskom nastavení sa teda zvykne zadávať najčastejšie sa opakujúci text, ktorý sa dá podľa potreby prepísať.

Keď sa nechceš zdržiavať jeho prepisovaním, v zozname dosiaľ zaúčtovaných dokladov si myšou označ riadok s textom, aký chceš v nasledujúcom doklade znova použiť, stlač Ctrl+K a na takto vytvorenej kópii už iba prepíš číselné údaje, ktoré treba tak či onak vypisovať. Takto to ide celkom friško… :)
Asmína
05.03.07,20:45
Ďakujem za rady, s tým kopírovaním to bude asi najjednoduchšie a najrýchlejšie. Vďaka
mazella
07.03.07,18:42
v nastaveniach sa da ku kazdej predkontacii nastavit text .... takze vobec nemusis nic kopirovat.... akonahle zadam typ predkontacie automaticky mi tam napise text ktory som si k tejto predkontacii uložila ...
Braňo Š.
08.03.07,12:25
v nastaveniach sa da ku kazdej predkontacii nastavit text .... takze vobec nemusis nic kopirovat.... akonahle zadam typ predkontacie automaticky mi tam napise text ktory som si k tejto predkontacii uložila ...Myslím, že ešte jednoduchšie je používať šablóny. Teda aspoň pre mňa!:D
Asmína
08.03.07,16:54
v nastaveniach sa da ku kazdej predkontacii nastavit text .... takze vobec nemusis nic kopirovat.... akonahle zadam typ predkontacie automaticky mi tam napise text ktory som si k tejto predkontacii uložila ...


Mazella prosím Ťa o presný postup ako zadávaš a ukladáš texty k jednotlivým predkontáciam, lebo mne stále dáva do textu len text poslednej uloženej predkontácie. Už som sa rozprávala s viacerými, ktorí majú skúsenosti s týmto SW, ale aj oni mi povedali, že to tak v Pohode skrátka je....čo sa mi zdá na účtovný program dosť nepraktické. No ale keby nastavenie bolo možné veľmi by ma to potešilo.
Asmína
08.03.07,17:49
Myslím, že ešte jednoduchšie je používať šablóny. Teda aspoň pre mňa!:D

Vďaka Braňo, je pre mňa pokrok, nastavila som si šablóny a je to určite rýchlejšie ako vpisovanie textov.
mazella
08.03.07,20:31
prosim a kde si si nastavila tie sablony .... mozno sme hovorili o tom istom ... alebo je este jednoduchsi postup ako priradovat ku kazdej predkontacii text????
Asmína
08.03.07,21:04
Keď sa nastavíš na nejaký doklad v pokladni, ktorý máš už uložený a chceš ho mať ako šablónu pre daný typ predkontácie, stlačíš F8 alebo na lište tlačidlo s obrázkom štetca, vyroluje ti menu...zadáš previesť na šablónu, doplníš názov šablóny a uložíš.Keď ideš vystaviť nový pokladničný doklad, tak len stlačíš F8 alebo na lište štetec, vyberieš šablónu podľa zadaného názvu....program pridelí nasledujúce číslo dokladu a ty ostatné zmeny.
mazella
08.03.07,22:14
dakujem...

ak z nejakeho dovodu zmenim predkontaciu musim prepisat aj text pokial mam tento doklad vytvoreny ako sablonu ??
ale mne sa text automaticky prepise ked zmenim pedkontaciu....
Asmína
09.03.07,12:19
Ak zmeníš pôvodný doklad, podľa ktorého si si vytvorila šablónu nemá to vplyv na šablónu a teda ani na jej text.

Keď zadávam nový doklad a určím si typ predkontácie, stále mi dáva len text poslednej uloženej predkontácie... v čom je to neviem....možno v nastaveniach, keď tebe to ide.