JankaV
05.03.07,07:32
Dobrý deň, mám monitor ACER AL1714 a bliká. Žere mi to nervy aj oči. Už som skúsila prestaviť 60Hz, 70 Hz a 75 Hz. Ani poriadne neviem čo to je, ale mi to poradili. Aj tak to nazaberá, bliká to na všetkých frekvenciách asi rovnako. Prosím vás zbavte ma toho problému. Ale monitor vyhodiť nechcem.
Ďakujem
Chobot
05.03.07,07:46
Dobrý deň, mám monitor ACER AL1714 a bliká. Žere mi to nervy aj oči. Už som skúsila prestaviť 60Hz, 70 Hz a 75 Hz. Ani poriadne neviem čo to je, ale mi to poradili. Aj tak to nazaberá, bliká to na všetkých frekvenciách asi rovnako. Prosím vás zbavte ma toho problému. Ale monitor vyhodiť nechcem.
Ďakujem

To blikanie môže spôsobovať interferencia iného elelktrického spotrebiča v blízkosit monitora. Minulý týždeň som napr. skladal jeden komp a mal som ho vedľa monitora na stole. Ventilátor z tejto skrinky spôsoboval blikanie monitora.

Pozri teda, či nemáš nejaký spotrebič pri monitore (spôsobujú to aj stolné ventilátory v lete, ale ten tam asi teraz nemáš). Ak tam nič nemáš, skús dať skrinku PC trochu ďalej od monitora. Ak to prestane, je to jednoznačne rušené skrinkou.

Ak ani to nepomôže, skús presunúť monitor ďalej od stola, prípadne ho vyskúšať na inom PC, či aj tam to robí. Ak áno, tak to môže byť aj chyba samotného monitora a to je potom na reklamáciu.
fachman
06.03.07,15:27
Ja mám monitor Hansol,možno starnem,ale vadí mi blikanie,pokial kúpim LCD,používam polarizačné okuliare,a je to lepšie-obraz stojí. ???
Chobot
07.03.07,06:52
Ja mám monitor Hansol,možno starnem,ale vadí mi blikanie,pokial kúpim LCD,používam polarizačné okuliare,a je to lepšie-obraz stojí. ???

mimotemy
:confused: Tak tento príspevok som vôbec nepochopil. To konštatuješ, či sa pýtaš alebo čo?
renatan
07.03.07,07:13
Ak mám v bezprostrednej blízkosti monitora reproduktory, tiež mi bliká monitor. Akonáhle odstavím repráky trošku ďalej, blikanie prestane.
heja3
07.03.07,07:36
Jednoznačne treba vo Windowse v nastaveniach ovládacích paneloch, obrazovka, nastavenie, dole spresniť - tam monitor a tam máš frekvenciu obnovovania obrazovky- tam si daj určite čo najväčšie Hz.(Ja tam mám najviac 85 Hz.). Pod tým mám zaškrtnuté skryť režimy, ktoré sa na tomto monitore nedajú použiť. Potom daj dole použiť a OK.
Ešte sa pozri, keď ťa vráti na nastavenie obrazovky, kde sa nastavuje Kvalita farieb - tam mám najvyššiu - 32 bitov, a Rozlíšenie obrazovky 1024x768 pixelov. Toto tiež potvrdíš použiť a OK. Potom treba ešte na monitore samom skontrolovať či tam máš dobré nastavenie. Ja tam mám funkcie nasledovné:
DISP.FREQ.: FH 68,60 KHz, FV 84,91 Hz. , potom V.MOIRE: 00, H.MOIRE:00
- to sú pravdepodobne nastavené vlnenia (ja tam mám taký obrázok)
(mám monitor Belinea, možno na iných je to trocha iné)
Takto som to mala odporučené od nášho informatika a nebliká mi to.
scorp
07.03.07,10:50
Ja by som este skontroloval, ci je nainstalovany spravny ovladac-driver pre dany monitor. Nastavil samozrejme co najvyssiu frekvenciu obnovovania. Odstranil repraky alebo nieco podobne od monitora.