jani73
05.03.07,07:53
Poradíte?
Idem robiť mzdy v olympe a z RZD za r. 2006 vyšiel zamestnancom preplatok na dani, preddavková daň, ktorá sa mesačne odvádza nie je v takej výške, aby sa na prvý krát uhradili preplatky. Viem, že sú 2 možnosti: 1)odpočítavať v každom mesiaci daň až do jej úplného preplatenia,alebo uhradiť z vlastných zdrojov firmy a preplatok žiadať od DÚ- čo je lepšie?
Ako uplatním preplatky zamestnancom vo výplatách za 2/07 v olympe?
Dvom zamestnancom vyšiel veľký preplatok (cca 13.000), ako ich uviesť do výplat a aký postup a čo všetko je pri úhrade z vlast. prostr. fi a následná žiadosť od DU treba ? (tlačivá)
Prosím poraďte neviem si s tým rady ( ešte som to nerobila).
alušik
05.03.07,07:16
S tým, ako zahrnúť preplatok vo výplate cez Olymp nepomôžem. Ale k tej žiadosti na daňový úrad - tú podávať nebudete, ak je predpoklad, že do konca roka si preplatky z ročného zúčtovania dane budete môcť uplatniť voči vypočítaným preddavkom. Nemusia sa voči daňovému úradu zúčtovať v danom mesiaci a ani v ďalšom, môže to trvať dlhšie. Daňový úrad dôvod Vášho neodvádzania preddavkovej dane bude vidieť z podaného kvartálneho prehľadu.
Neviem, či sa niečo v tomto smere od minulého roka zmenilo, ale keď som ja podávala žiadosť vlani, tak som v žiadosti na daňový úrad uviedla len jednoducho, že ich žiadam o vrátenie preplatkov z ročného zúčtovania dane zo závislej činnosti v takej a takej výške, ktoré zamestnávateľ uhradil z vlastných prostriedkov, nakoľko nie je predpoklad, že ich bude možné zúčtovať do konca kalendárneho roka vzhľadom na nízke príjmy zamestnancov (minimálne mzdy). Neexistuje na to žiadne špeciálne tlačivo.;)
jani73
05.03.07,07:41
Nikto neporadí ako vypočítať mzdu aj s RZD v olympe????
Prosííííííím.
Paula
05.03.07,07:45
Nikto neporadí ako vypočítať mzdu aj s RZD v olympe????
Prosííííííím.

Keď si dáš generovať mzdú, ponúkne ti aj možnosť započítať preplatok/nedoplatok. Dole zafajkni "pridať zúčtovanie"
jani73
05.03.07,08:59
Ďakujem veľmi pekne, ešte som neni v programe zabehnutá.
Paula
05.03.07,09:17
Ak si nebudeš vedieť rady, pozri do príspevkov Olymp* , je tam veľa rád ...a ak nepomôže, pýtaj sa v témach, ktoré s týmto SW súvisia, skôr sa dočkáš odpovede :)