Aldan
05.03.07,09:04
Mám hlavný PP, môžem robiť na dohodu iné účtovníctva a mám zrážkovú daň - môžem zarobiť do 1/2 z 12násobku m in. mzdy aby som nemusela platiť odvody do zdravotnej. Ak budem ďalšiu firmu robiť ako živnsotník musím si strážiť 12násobok min. mzdy do zdravotnej poisťovne.
Moja otázka - môžem tak pracovať? Niečo na dohodu a nad rámec toho 12x min. mzdy si dám do živnosti a vlastne len z toho budem odávdzať zdravotné a samozrejme ak neprekročím 12x min.mzdy nebudem platiť nič do sociálky.

Ďakujem Aldan
Pepa
05.03.07,08:21
Mám hlavný PP, môžem robiť na dohodu iné účtovníctva a mám zrážkovú daň - môžem zarobiť do 1/2 z 12násobku m in. mzdy aby som nemusela platiť odvody do zdravotnej - v tomto prípade príjem z dohody strážiť nemusíš - so ZP to nemá nič spoločné.
Ak budem ďalšiu firmu robiť ako živnsotník musím si strážiť 12násobok min. mzdy do zdravotnej poisťovne - 12 násobok "strážiť" nemusíš - urobíš si RZZP a preddavky budeš platiť podľa toho čo ti vyjde - u teba neplatí minimum - ak ti vyjde menej ako 100 korún neplatíš - platíš to čo ti vyjde
Moja otázka - môžem tak pracovať? - môžeš
Niečo na dohodu a nad rámec toho 12x min. mzdy si dám do živnosti a vlastne len z toho budem odávdzať zdravotné a samozrejme ak neprekročím 12x min.mzdy nebudem platiť nič do sociálky - správne

Ďakujem Aldan

Odpovedám v texte.
Aldan
05.03.07,13:50
katarina.j. - veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď Aldan