mirhu
05.03.07,09:41
Môže byť interný doklad aj mínusový? napr. níženie stavu zásob tovaru o osobnú spotrebu, poškodený tovar ( kvety ) ,o stratné a pod..
Zita5
05.03.07,09:18
Môže byť interný doklad aj mínusový? napr. níženie stavu zásob tovaru o osobnú spotrebu, poškodený tovar ( kvety ) ,o stratné a pod..


Keďže pri nákupe tovaru si tento uplatňovala ako VOZD-tovar , tak na konci roka v rámci účtovných uzávierkových operácii musíš znížiť výdavky tovar o osobnú spotrebu interným dokladom . To znamená , že to docieliš len ak sumu tovaru použitého pre osobnú spotrebu do ID napíšeš mínusom .

Ak by si tak nespravila , a zaúčtovala by si plusom , tak týmto by si si nie že znížila výdavky ale naopak , vlastne zvýšila .

Čiže ID mínusom - nepeňažná operácia .
mirhu
05.03.07,09:33
Keďže pri nákupe tovaru si tento uplatňovala ako VOZD-tovar , tak na konci roka v rámci účtovných uzávierkových operácii musíš znížiť výdavky tovar o osobnú spotrebu interným dokladom . To znamená , že to docieliš len ak sumu tovaru použitého pre osobnú spotrebu do ID napíšeš mínusom .

Ak by si tak nespravila , a zaúčtovala by si plusom , tak týmto by si si nie že znížila výdavky ale naopak , vlastne zvýšila .

Čiže ID mínusom - nepeňažná operácia .
Dakujem, len som si to potrebovala potvrdit :)
Vianocka
05.03.07,09:41
Treba dať aj pozor na DPH - §49 ods.2 zák.o DPH -Platiteľ môže odpočítať daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania.
Zita5
05.03.07,10:16
Dakujem, len som si to potrebovala potvrdit :)


Ešte doplním , ja osobne by som si ten tovar predala a nevykazovala by som to ako osobnú spotrebu .
vikinka
05.03.07,10:31
Mirhu zrejme myslela na storno výdavkov-zásob,ktoré sa v dosledku prirodzených úbytkov,na ktoré nie je stanovená norma nepredali a nebol dosiahnutý zdaniteľný príjem,napr.kvety ktoré uschli.Podkladom na takéto účtovanie by mal byť inventarizačný zápis priebežne spracovaný počas účtovného roka.
Zita5
05.03.07,10:34