kalkulka
05.03.07,09:16
Už som akosi domotaná. Prosím vás, čo robíte s milionóvým poistením osôb vo firemných autách? Je to daňovo uznané alebo nie?
katarina.j
05.03.07,09:43
Podľa mňa je to VOZD, tak ako ked firma vlastni automobil a plati cestnu dan a nasledne aj zakonnu poistku=VOZD.ci nie?
Johanka
05.03.07,09:52
Už som akosi domotaná. Prosím vás, čo robíte s milionóvým poistením osôb vo firemných autách? Je to daňovo uznané alebo nie?
To je aké poistenie? Predmet zmluvy napovie ...
kalkulka
05.03.07,10:00
Je to poistenie osôb prepravovaných vo firemnom vozidle. Vadí mi tam jedine to poistné plnenie, lebo v prípade poistnej udalosti bude plnenie vyplatené priamo zamestnancom. Ešte by som doplnila - zmluva neobsahuje konkrétnych zamestnancov.
Johanka
05.03.07,10:06
Myslím, že sa to pripoisťuje k havarijnému poisteniu a zmluve by to malo byť uvedené ako dodatkové poistenie, v ktorom je možné pripoistiť batožinu, čelné sklo a úrazové poistenie prepravovaných osôb...
Je to také niečo?
kalkulka
05.03.07,10:22
Havarijné k týmto autám nemáme, ale je to niečo také ako píšeš, teda to úrazové poistenie prepravovaných osôb.
alušik
05.03.07,10:56
Je to daňovo neuznaný náklad, takže pripočitateľná položka v daňovom priznaní. Mám to odkonzultované s našou auditorkou.;)
kalkulka
05.03.07,12:54
Práve mi daňová poradkyňa povedala, že je to daňovo uznané. Neviem prečo, ale vraj to už uznávajú. Iba som telefonovala, takže bližšie neviem.
Andyke
05.03.07,17:55
Aj podľa mňa poistenie osôb daňovo neuznaný náklad.
Johanka
06.03.07,18:23
Je to daňovo neuznaný náklad, takže pripočitateľná položka v daňovom priznaní. Mám to odkonzultované s našou auditorkou.;)
Nemohla by audítorka prezradiť nejakú oporu v zákone???
Monika Kováčová
06.03.07,19:22
Neviem prečo, ale klientovi daňoví kontrolóri neuznali výdavok na poistenie MV, v ktorej bola súčasťou aj položka poistenie osôb. Neuznali tú časť toho poistenia /napr. 25 Sk v mesačnej splátke/. Dôvod som neskúmala, lebo nič viac nenašli.
Ale môže byť, že z takejto poistnej udalosti by podnikateľ nič nemal, že je to poistenie prísediacich cestujúcich a tak...
ondrejvla
06.03.07,19:45
Môj skromný názor, ktorý by som určite obhajovala pred daňovou kontrolou :
v služobnom motorovom vozidle cestujú zamestnanci za účelom pracovnej cesty, v prípade nehody pri pracovnej ceste je zároveň poistená aj firma, nebude vyplácať na svoje náklady úrazové plnenie, prípadne úraz s následkom smrti, ale to za ňu vyplatí poisťovňa. Vodič je zamestnacom firmy, spolucestujúci taktiež, takže nevidím dôvod aby to nebol daňovo uznaný náklad.
Monika Kováčová
06.03.07,19:46
áno súhlasím ondrejvla, ale vôbec sa mi pre 12x 25,- Sk nechcelo drať hubu...
ondrejvla
06.03.07,19:52
áno súhlasím ondrejvla, ale vôbec sa mi pre 12x 25,- Sk nechcelo drať hubu...

No niekedy sa ani mne nechce, lebo proti vetru sa nedá cikať, budeš mokrá...
-ale v prípade svojej pravdy a zdôvodnenia je to v niektorých prípadoch potrebné. Ak pre nič iné, tak už hoci len aj z princípu.
zuveska
06.03.07,20:50
Môjmu klientovi milionove poistenie osôb vyhodili z nakladov. Tiež som sa nepriečila, lebo nič iné tam nenašli.