gabi2
05.03.07,09:19
Živnosť bola prerušená od 1.4.2006 - 30.11.2006. V majetku je traktor a na tento traktor boli nakupované náhradné diely v období prerušnia živnosti, je to výdavok ktorý ovplyvní ZD? Aké výdavky si môže SZČO uplatniť ? Odpis traktora si môže uplatniť celý rok alebo len alikvotne( 4mesiace ovplyv.ZD a 8 mesiacov neovplyv.)? Srdečná vďaka. Ga
betka
05.03.07,09:16
Odpis vo výške vypočítaného ročnéko odpisu z HM možno uplatniť, keď ho máme účtovaný alebo evidovaný k 31.12.
výdavky, ktoré mi vzniknú, počas prerušenia živnosti, nie sú VOZD.
gabi2
05.03.07,10:16
Betka srdečná vďa, potrebovala som si to potvrdiť. Pekný deň. GA
renča1
05.03.07,10:21
Živnosť bola prerušená od 1.4.2006 - 30.11.2006. V majetku je traktor a na tento traktor boli nakupované náhradné diely v období prerušnia živnosti, je to výdavok ktorý ovplyvní ZD? Aké výdavky si môže SZČO uplatniť ? Odpis traktora si môže uplatniť celý rok alebo len alikvotne( 4mesiace ovplyv.ZD a 8 mesiacov neovplyv.)? Srdečná vďaka. Ga


Ide o VOZD...;)môžeš si náhrad.dieli uplatniť do základud dane .
betka
05.03.07,11:06
Ide o VOZD...;)môžeš si náhrad.dieli uplatniť do základud dane .

Renča, aj keď boli nakupované počas prerušenia živnosti su VOZD?
S traktorom sa dá všeličo robiť, počas obdobia prerušenia živnosti. A hlavne keď v tom opísanom prerušenom období by mali fičať naplno..........:rolleyes::rolleyes:
renča1
05.03.07,11:14
Ja náhradené diely chápem ako opravu ( bežnú opravu nie tech.zhodnotenie) traktora, ktorý po obnovení živnosti do lehoty podania daň.priznania bude využívaný na podnikanie, teda aj v 12/06.

PS: k odpisom som sa nevyjadrovala, vyjadrila som si svoj názor len k náhrad.dielom v dobe prerušenia živnosti, ktorými sú daňovo uznanými v prípade, že budú slúžiť na dosiah., zabezpečenie zisku.
betka
05.03.07,12:39
Ja náhradené diely chápem ako opravu ( bežnú opravu nie tech.zhodnotenie) traktora, ktorý po obnovení živnosti do lehoty podania daň.priznania bude využívaný na podnikanie, teda aj v 12/06.



náhradné diely, oprava, samozrejme nie TZ.
Mňa napadlo, čítanie medzi riadkami ....
Prerušenie živnosti počas prác, keď by mal mať ten traktor najväčší záber. Prečo sa neopravol, alebo prečo neboli náhradné diely kúpené počas obnovenia živnosti v zime, alebo tesne predtým.
Ako kontrolór by som myslela na čiernu prácu. Preruším živnosť, chytro opravím, dám do VOZD, mám pred sebou sezónu, niečo klapne i na ........
STRELEC
05.03.07,12:50
náhradné diely, oprava, samozrejme nie TZ.
Mňa napadlo, čítanie medzi riadkami ....
Prerušenie živnosti počas prác, keď by mal mať ten traktor najväčší záber. Prečo sa neopravol, alebo prečo neboli náhradné diely kúpené počas obnovenia živnosti v zime, alebo tesne predtým.
Ako kontrolór by som myslela na čiernu prácu. Preruším živnosť, chytro opravím, dám do VOZD, mám pred sebou sezónu, niečo klapne i na ........Podľa môjho takto by daňar pri kontrole uvažovať nemal. Má kontrolovať uplatňovanie predpisov a nie a priori podozrievať subjekt "z nekalosti". Hoci, možno, len tak medzi nami, všade sa možno niečo vyskytne .... To by už ale hraničilo s niečím iným - a to nežiadúcim špiclovaním a dohadovaním sa kde-čoho. Daňar by nemal byť a hádam ani nesmie byť špiclom v zmysle agenta-provokatéra.
Trochu odbočím: počas doby prerušenia živnosti môžem mať predsa výdavky, ktoré súvisia s udržaním živnosti ako takej, s údržbou, uchovaním, ochranou či skvalitnením obchodného majetku pre získanie, zabezpečenie ... príjmov. Budúcich. Prerušenie neznamená predsa koniec živnosti. Preto niektoré druhy výdavkov (ale aj DPH) sú podľa mňa uplatniteľné.
betka
05.03.07,12:56
Odpis traktora si môže uplatniť. Nech stojí ten traktor len 1.mil. Odpis je vysoký, VOZD..... a Príjmy??? Rovno ma to napadlo, ..........
STRELEC
05.03.07,13:00
Na ročné odpisy nárok má a to, že v určitom období roka živnosť prerušil - nuž len využil svoje právo zo zákona.