lukuc
05.03.07,09:38
Dobrý deň, prebehla som tu kopu príspevkov o stravných lístkoch, ale som z toho trošku popletená, tak Vás chcem poprosiť o vyjadrenie, či to robím správne (JÚ)... Kupujeme pre zamestnancov str.lístky v hodnote 80 Sk, 55% dávam do VOZD (44.-), príspevok zo SF (1.-), zamestnanec hradí 45%-SF (35.-). Zaúčtovanie nákupu a predaja je mi jasné, ale keď v hotovosti predám tie str.lístky zamestnancom, odzrkadlí sa to nejako v ich výplate, dani a odvodoch? Alebo to má zamestnanec tak povediac k dobru k výplate? A čo sa týka SF, môžeme im prispievať akoukoľvek sumou, aby sme SF postupne vyčerpávali? Má k tomu byť spísaný nejaký doklad, že sa výška príspevku zo SF mení? Vopred ďakujem za odpovede.
liba2
05.03.07,08:52
Dobrý deň, prebehla som tu kopu príspevkov o stravných lístkoch, ale som z toho trošku popletená, tak Vás chcem poprosiť o vyjadrenie, či to robím správne (JÚ)... Kupujeme pre zamestnancov str.lístky v hodnote 80 Sk, 55% dávam do VOZD (44.-), príspevok zo SF (1.-), zamestnanec hradí 45%-SF (35.-). Zaúčtovanie nákupu a predaja je mi jasné, ale keď v hotovosti predám tie str.lístky zamestnancom, odzrkadlí sa to nejako v ich výplate, dani a odvodoch? Alebo to má zamestnanec tak povediac k dobru k výplate? A čo sa týka SF, môžeme im prispievať akoukoľvek sumou, aby sme SF postupne vyčerpávali? Má k tomu byť spísaný nejaký doklad, že sa výška príspevku zo SF mení? Vopred ďakujem za odpovede.Od zamestnanca prijmeš 35 Sk v hotovosti, nie je dôvod niečo dávať do výplat.
Zo SF môžete prispievať takou sumou, aby ste neprišli do mínusu. Urobíš si k tomu smernicu, kde bude uvedené aká sama sa prispieva na 1 SL, odkedy - a všetkým rovnako :) .
lukuc
05.03.07,09:04
Vďaka :) Myslela som, či tá suma, ktorú dostane od zamestnávateľa...t.j. 80 Sk mínus úhrada od zamestnanca, sa nepovažuje ako nejaký naviac príjem zamestnanca... Keď dostane 80Sk lístok a zaplatí 35Sk. Niekde ma asi niečo poplietlo... Doteraz som to robila tak, ako som to opísala hore, len som si chcela overiť, či sa tento "príjem" zamestnanca ešte niekde nepripočítava...
liba2
05.03.07,09:13
Vďaka :) Myslela som, či tá suma, ktorú dostane od zamestnávateľa...t.j. 80 Sk mínus úhrada od zamestnanca, sa nepovažuje ako nejaký naviac príjem zamestnanca... Keď dostane 80Sk lístok a zaplatí 35Sk. Niekde ma asi niečo poplietlo... Doteraz som to robila tak, ako som to opísala hore, len som si chcela overiť, či sa tento "príjem" zamestnanca ešte niekde nepripočítava...
Zdaňoval by sa vtedy, keby dostával nie SL ale 80 sk , alebo viac ako 48,95 Sk od zamestnávateľa okrem príspevku zo SF. Ale to čo uvádzaš sú príspevky v rámci zákona.
lukuc
05.03.07,09:19
ďakujem a oceňujem rýchlu odpoveď :) ...niekedy ma "nahlodajú" pochybnosti a je skvelé, že sa mám na koho obrátiť tu na porade...