kyty
05.03.07,10:39
AHojte,
prosím o radu, už som tu našla podobné témy ale tie sa týkali faktúr...ja by som potrebovala vedieť či to tak môžem urobiť aj pri bločkoch z pokladne:confused: ...takze mam niekoľko bločkov z ERP ktore boli uhradene z osobneho (nepodnikat.)účtu a chcem Vás poraďákov poprosiť ako to účtujete...možem to dať cez pokladňu? a ako som sa dočítala mala by som mu tam priložiť prefotený výpis z osobného účtu..a potom keď sa plati kartou na bločkoch nie je zaokrúhlenie :( ...viete čo myslím? prosim o radu..
ďakujem vopred.
rastom
05.03.07,10:31
Bločkov z ERP, ktoré boli uhradené z osob. účtu? Myslíš platobnou kartou?
Lebo inak je to dosť ťažko realizovateľné. :))
VD na sumu, ktorá je na daňovom doklade,
na osobu, ktorá to platila.
A ten výpis z účtu... hmmm ani netreba. načo aj
šak je tam potvrdenie o zaplatení kartou, takže platba jednoznačne prebehla
kyty
05.03.07,11:48
ano, platobnou katrou hradene..ale mozem dat na vydavkovy doklad ked je na blocku zaplatena suma napr.500,20 sk, ja dam z pokladne 500,- sk?
to som mala na mysli - a dakujem za odpoved :)
jamis
05.03.07,11:55
ano, platobnou katrou hradene..ale mozem dat na vydavkovy doklad ked je na blocku zaplatena suma napr.500,20 sk, ja dam z pokladne 500,- sk?
to som mala na mysli - a dakujem za odpoved :)

A ty si ozaj zaplatila 500,20 Sk ?
kyty
05.03.07,12:04
je to snaď problém? za bločky za benzín? veď keď sa platí platobnou kartou nezaokrúhľuje sa ako pri platbe v hotovosti...:o
jamis
05.03.07,12:13
je to snaď problém? za bločky za benzín? veď keď sa platí platobnou kartou nezaokrúhľuje sa ako pri platbe v hotovosti...:o

Prepáč, neuvedomila som si, že je to platby kartou.
Ja by som to v takomto prípade zaokrúhlila, ako bloček z RP.
kyty
05.03.07,12:19
:D - pohodička - ďakujem pekne za odpoveď - ja som to tak riešila - normalny vydavok z pokladne a zaokruhlila som to na 500,00 (v pripade ze bola platba 500,20) - len som sa chcela uistiť...
ďakujem!!
pekný deň
montina
12.03.08,14:15
ahojte
a čo keď si podnikateľ zaplatil niektoré platby poistného do zdravotnej zo svojho osobného účtu. ako to zaúčtovať?
montina
12.03.08,14:59
nevie nik poradiť?
Pepa
12.03.08,15:02
ID a priložiť výpis z účtu.
montina
12.03.08,15:33
dik
lukinon
02.12.08,12:04
Pozdravujem,

ja by som vas poprosil o radu, ako mozno zauctovat platbu kartou zo sukromneho uctu podnikatela. Islo o nakup kanc. potrieb. Uctujem v jednoduchom ucte a v programe Alfa.

Mozem to zauctovat do pokladne ako vydavok v hotovosti?

Dakujem.
ego.mc
02.12.08,17:39
Ak to bolo zo súkromného účtu, tak cez pokladňu.
DARJA22
14.02.09,14:36
Ja mám splátky spotrebného úveru z osobného účtu, taktiež som to zaúčtovala cez pokladňu, rozmýšľam, že len túto transakciu z osobného účtu prefotím a priložím k VPD.
Lucinka23
23.03.10,16:45
Ahojte, dnes som dostala jeden veľký chaos, s ktorým sa už dlhšie trápim.
1. SZČO platby na zdrav.poist a zálohy na elektrinu zo súkromného účtu - takže čo som sa dočítala dám to ako VPD a priložím prefotený výpis.
2. Okrem toho bolo zdrav.poistenie uhrádzané z účtu matky SZČO, keď SZČO nemal peniaze. Tak toto vôbec neviem ako môžem zaúčtovať.
3. Ďalej má na podnikateľskom účte vklad 10 € od brata, aby mu mali z čoho stŕhať poplatky - zaúčtovať ako POZD alebo PNZD?
4. vklad od elektrikárov, nevie za čo, nejaká faktúra alebo niečo chýba - ja si myslím, že nejaký preplatok - dám ako POZD?

Čo sa týka toho zdravotného poistenia mám aj potvrdenie od zdravotnej poisťovne o zaplatených preddavkoch za rok 2009, mohla by som to zaúčtovať v rámci uzávierkových operácií???


Ďakujem.