lusana
05.03.07,09:50
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadne daňového priznania. V r. 2006 som pracoval 3 mesiace v SR a 6 mesiacov v ČR. V SR som podala daňové priznanie, pričom som priznala príjem z ČR. Mám podávať aj priznanie v ČR, alebo to za mňa urobí zamestnávateľ. Aké odpočitatelné položky majú v ČR
Majkas
05.03.07,22:06
Podľa mňa aj v ČR treba urobiť zúčtovanie a potom si vypýtať potvrdenie o zaplatenej dani v ČR a tú započítať v DP SR
Odpočet na daňovníka 7200,-Kč manželka 4200, dieta 6000
Marína
05.03.07,22:22
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadne daňového priznania. V r. 2006 som pracoval 3 mesiace v SR a 6 mesiacov v ČR. V SR som podala daňové priznanie, pričom som priznala príjem z ČR. Mám podávať aj priznanie v ČR, alebo to za mňa urobí zamestnávateľ. Aké odpočitatelné položky majú v ČR
Ak si už podala DP v SR(predpokladám, že na základe Potvrdenia o príjme a .... od českého zamestnávateľa), DP v ČR podaj alebo o ročné zúčtovanie požiadaj zamestnávateľa v ČR len v prípade, ak Ti vychádza zaujímavý preplatok na dani z príjmu. Ak sa rozhodneš pre ročné zúčtovanie alebo podanie DP v ČR, do 31.3.2007 podáš v SR opravné DP a po tomto termíne dodatočné DP z dôvodu inej zaplatenej dane na započítanie v DP v SR.