tanti
05.03.07,10:54
Mám v tom trocha bordel..
Platca DPH na Slovensku (nie je registrovaný v Maďarsku) fakturuje tovar do členského štátu riadi sa § 72 Zákona o dph
DPH z vystavenej fa odvedie daňovému úradu a tým to pre neho končí? Má ešte nejaké povinnosti voči daňovému úradu teda okrem podania priznania.
Ešte by ma zaujímalo ako je to na strane odberateľa, aké povinnosti vyplývajú jemu?
Ďakujem.
liba2
05.03.07,09:58
Mám v tom trocha bordel..
Platca DPH na Slovensku (nie je registrovaný v Maďarsku) fakturuje tovar do členského štátu riadi sa § 73 Zákona o dph
DPH z vystavenej fa odvedie daňovému úradu a tým to pre neho končí? Má ešte nejaké povinnosti voči daňovému úradu teda okrem podania priznania.
Ešte by ma zaujímalo ako je to na strane odberateľa, aké povinnosti vyplývajú jemu?
Ďakujem.
Platiteľ DPH na Slovensku dodáva tovar do Maďarska (EU), toto dodanie je oslobodené a preto DPH neodvádza. DPH odvedie odberateľ v Maďarsku, pre neho je to nadobudnutie tovaru.
tanti
05.03.07,10:06
Ďakujem.
Ešte sa chcem spýtať povinnosť odviesť DPH by vznikla keby sa dodávateľ zaregistroval v člen. štáte?
beldine
02.04.08,09:15
Potrebovala by som poradiť ohľadne predaja tovaru do maďarska z čiech cez slovensko. Hlavná firma v čechách si založila s.r.o. na slovensku, z ktorej chce vyvážať a faktúrovať tovar do maďarska. Ako by to malo fungovať a ako by som mala odvádzať DPH a v akej mene faktúrovať a pod.
Alena Šimová
06.04.08,13:38
Ak to bude vyvážať slovenská firma pod IČ DPH slovenským a maďar je plátcom DPH v maďarsku, faktúra je bez DPH. V akej mene faktúrovať je len na dohode s odberateľom. Ak by však slovenská firma predávala tovar na Slovensku, fakturuje s DPH.