demeter
05.03.07,12:38
Kam mam zaučtovať doplatok za ročné zučtovanie do zdravotnej poisťovne.Mam to dať do VOZD -odvody do fondov alebo prevadzkova režia.Ďakujem!
Tweety
05.03.07,11:41
Kam mam zaučtovať doplatok za ročné zučtovanie do zdravotnej poisťovne.Mam to dať do VOZD -odvody do fondov alebo prevadzkova režia.Ďakujem!
Odvody do fondov VOZD.
vikinka
05.03.07,11:41
Kam mam zaučtovať doplatok za ročné zučtovanie do zdravotnej poisťovne.Mam to dať do VOZD -odvody do fondov alebo prevadzkova režia.Ďakujem!
Odvody do fondov VOZD.
jamis
05.03.07,11:43
Súhlasím s obidvomi príspevkami.

Snáď ste neodpisovali jedna od druhej.
Paula
05.03.07,11:51
Rekapitulácia

v r. 2006:
-doplatok do ZP z RZZP = výdavok ovpl. základ dane (fondy)
- preplatok zo ZP z RZZP = príjem neovpl. základ dane (uvedie sa ako príjem v §8 ods.1 písm.k daňového priznania)


keby sa ešte niekto pýtal:)
demeter
05.03.07,12:40
Ďakujem! Zapisala som si to tak ,len som sa chcel uistiť,že to mam dobre.
NORO4
10.03.07,20:15
Prosila by som o radu. Šéf mi poslal z firemného účtu sumu 10.000 Sk (niečo ako pôžičku) na môj účet. Ja som mu tú sumu do 5 dní vrátila tiež z môjho účtu na ich firemný. Prosím Vás ako sa takého niečo účtuje ?
tinaM
10.03.07,20:16
Prosila by som o radu. Šéf mi poslal z firemného účtu sumu 10.000 Sk (niečo ako pôžičku) na môj účet. Ja som mu tú sumu do 5 dní vrátila tiež z môjho účtu na ich firemný. Prosím Vás ako sa takého niečo účtuje ?
Ako príjem a výdaj neovpl.ZD.
Zita5
10.03.07,20:21
Prosila by som o radu. Šéf mi poslal z firemného účtu sumu 10.000 Sk (niečo ako pôžičku) na môj účet. Ja som mu tú sumu do 5 dní vrátila tiež z môjho účtu na ich firemný. Prosím Vás ako sa takého niečo účtuje ?


Bolo by dobré to nejako ošetriť zmluvou o pôžičke .Berte to ako doporučenie .Bolo by to vhodné ako pre Vás , tak aj pre Vášho šéfa.
NORO4
10.03.07,20:22
Ako príjem a výdaj neovpl.ZD.
Takže vo výdajoch NOZD to dám do "splátky a úvery" a v príjmoch NOZD do "úverov" ? Iné vyhovujúce položky tam nemám.
tinaM
10.03.07,20:24
Bolo by dobré to nejako ošetriť zmluvou o pôžičke .Berte to ako doporučenie .Bolo by to vhodné ako pre Vás , tak aj pre Vášho šéfa.
Mohlo ísť aj o mýlnu platbu.
Zita5
10.03.07,20:28
Mohlo ísť aj o mýlnu platbu.

Súhlasím ....ale
Mohlo aj nemuselo , ja som sa skôr zamerala na možnosť pôžičky .Ak by išlo o mylnú platbu , tiež by som k tomu dožadovala nejakú korešpodenciu , ako žiadosť o vrátenie platby alebo niečo podobné ,proste aby ten výdaj a príjem na účet bol niečim krytý .....aj z jednej strany aj z druhej ......neviem, ale to je len moje doporučenie .
NORO4
10.03.07,20:29
Mohlo ísť aj o mýlnu platbu.
On mi ich vlastne "požičial" na týždeň a ja som mu ich hneď vrátila. Len muselo to byť prevedené cez účet, nie cez pokladňu. Len som nevedela, či sa to zahrňuje do VOZD alebo do NOZD.
tinaM
10.03.07,20:35
Súhlasím ....ale
Mohlo aj nemuselo , ja som sa skôr zamerala na možnosť pôžičky .Ak by išlo o mylnú platbu , tiež by som k tomu dožadovala nejakú korešpodenciu , ako žiadosť o vrátenie platby alebo niečo podobné ,proste aby ten výdaj a príjem na účet bol niečim krytý .....aj z jednej strany aj z druhej ......neviem, ale to je len moje doporučenie .
Zitka, máš pravdu.
No v praxi sa často stáva, že omylom sa pošlú peniaze na nesprávny účet.
Príjmateľ na to príde, vybaví sa to telefonicky, peniaze pošle späť.
V takých prípadoch zvyknem napísať len vysvetlenie tejto platby.
Zita5
10.03.07,20:51
On mi ich vlastne "požičial" na týždeň a ja som mu ich hneď vrátila. Len muselo to byť prevedené cez účet, nie cez pokladňu. Len som nevedela, či sa to zahrňuje do VOZD alebo do NOZD.

Jedná sa Ti o zaúčtovanie u šéfa?

Tam to pôjde ako výdaj banka / výdavok neovplyvňujúci ZD-iný


Ak peniaze vrátiš tak budeš účtovať :

príjem banka /príjem neovplyvňujúci ZD