katarina53
05.03.07,12:41
Prosím, poraďte mi, kde by som kúpila Notebook za najlepšiu cenu. Mám vyhliadnutý obchod SHARK v Nitre, značky HP, IBM, Asus. Cenový rozsah by mal byť 20 - 25 tisíc.
Za skoré odpovede vopred ďakujem.
perta
05.03.07,11:54
skús pozrieť stránky www.notebookshop.sk alebo www.pcdealer.biz. Ja som si kúpila notebook v notebookshope a keď som porovnávala ceny zo sharkom a podobnými firmami boli najlacnejší

-----
Alebo cez www.cenoveponuky.sk
chlap
06.03.07,07:01
SHARK Computers je najlacnejší "kamenný" obchod s počítačmi v SR, ktorý sa samozrejme nemôže porovnávať s "virtuálnymi" obchodmi. Takže na internete dokážeš kúpiť rovnaký notebook lacnejšie, ako v skutočnom obchode.

Ja som ešte donedávna všetko z oblasti IT nakupoval v SHARKu a bol som spokojný. Len prednedávnom sa mi podarilo uzavrieť dealerskú zmluvu s najväčším veľkoskladom elektroniky na slovensku, takže teraz už nakupujem za veľkoobchodné ceny a som happy :D .

Ale ty si asi chcela aj tip na notebook - všetky tri značky sú dobré. Používal som niekoľko rokov každú z nich. Posledné 3 roky používam ASUS a konštatujem, že má rovnakú kvalitu, ako HP a IBM. Avšak pomer výkon/cena je neporovnateľný. Za rovnaké peniaze dostaneš od ASUSu vyšší výkon.

A mimochodom - značka IBM sa už nepredáva (okrem pár kusov, ktoré ležia už viac ako rok v skladoch) - už sa predáva iba LENOVO. A minulý týždeň prebehla v médiách správa, že Lenovo sťahuje z trhu 100.000 notebookov pre chybu v batériách (http://spravy.hnonline.sk/c4-10023680-20557650-k06000_detail-lenovo-stahuje-z-trhu-100-000-notebookov-s-nebezpecnymi-bateriami-sanyo). Takže asi to, že číňania kúpili od IBM divíziu výroby notebookov asi tým notebookom veľmi nepomohlo :mad:
Richard
06.03.07,07:23
Okrem ceny myslite aj na servis. Má niekto skúsenosti so servisom ASUSu?
Ja mám s HP a s IBM - u týchto značiek je servis OK. Vymenia celý komponent a dosť rýchlo.

Najprv odporúčam vybrať model, až potom hľadať cenu ak je chuť. Prípadne si najprv notebook niekde "ochytať".
katarina53
06.03.07,11:30
...prepáč, včera som sa zabudla poďakovať za odpoveď, naozaj si mi pomohla...
scorp
06.03.07,11:42
Okrem ceny myslite aj na servis. Má niekto skúsenosti so servisom ASUSu?
Ja mám s HP a s IBM - u týchto značiek je servis OK. Vymenia celý komponent a dosť rýchlo.

Najprv odporúčam vybrať model, až potom hľadať cenu ak je chuť. Prípadne si najprv notebook niekde "ochytať".
Otazkou je co je servis. Ak poslem NB niekde a cakam 4 tyzdne ... tak to nie je servis. A na dovazok ak mi odprasia mo je data z disku. Som za servis u predajcu, kde dokazu vymenit chybny komponent cca do 7 dni. Napriklad Toshiba, kde je predajcom K+K.
mickeynator
14.03.07,22:36
Okrem ceny myslite aj na servis. Má niekto skúsenosti so servisom ASUSu?
Ja mám s HP a s IBM - u týchto značiek je servis OK. Vymenia celý komponent a dosť rýchlo.

Najprv odporúčam vybrať model, až potom hľadať cenu ak je chuť. Prípadne si najprv notebook niekde "ochytať".
ja mám skúsenosti s Asus-om, ide u nich o pick and return službu - ty si zadáš reklamáciu a objednáš kuriéra, kuriér príde, odnesie notebook a keď ti ho opravia (zo SR sa vozia do Ostravy), kuriér ti ho donesie naspäť. celé to trvá 7-8 kalendárnych dní
rabek
05.07.07,18:20
Napis predstavu o Notebook-u a poslem Ti cenove ponuky.
robovi
05.07.07,20:21
www.agem.sk (http://www.agem.sk) je jeden z najväčších veľkoobchodných predajcov výpočtovej techniky na Slovensku.
truesick
06.07.07,18:55
robovi: to mas recht chlape, a este dodam ze predavaju iba PREDAJCOM vypoctovej techniky. Ak mate v ZL uvedene velkoobchod a maloobchod, tak Vam nic nepredaju ;)
tuxik senior
09.07.07,05:50
notebook od 20 - 25 tisic Sk len od znacky Asus mozno este nieco od HP.
IBM - Lenovo urcite nie. u Toshiby alebo IBM/Lenovo (lenovo je stale pod vedenim IBM ten presun do Ciny je len a len z dovodu lacnejsej pracovnej sily, a IBM pod svojim menom predsa nemoze sklamat svojich zakaznikov, takze cisto marketingovy tah) sa dost priplaca za to co kupujes a u asusu to mas tak za 5 - 10 tisic lacnejsie aj ked v plastovom obale ktory sa rychlo poskrabe a odre.

vlastnim asus a na par mensich problemov s komponentami ktore mozu nastat pri akomkolvek notebooku (vymenena DVD mechanika, vymenena opotrebovana klavesnica(NB pouzivam priemerne 13 hodin denne na programovanie)), vymena prebiehala bezproblemovo, bez akehokolvek naznaku mi pri vymene DVD vymenili kryt LCD ktory bol znacne opotrebovany s dodatkom v reklamacnom liste, ze bol vymeneny, pretoze bol standardne opotrebovany.
servis 4-6 dni podla dostupnosti komponent pri vyuziti sluzby Asusu, kde se naemusim ani poradne zodvihnut zo stolicky, je to sposobene aj tym ze som priamo v Ostrave. Clovek z Kosic nemoze ocakavat ze jeho oprava bude trvat 4 dni. v pripade ze si to tam zanesiem osobne, kde necakam 1 den kym to GLS povozi po celej Ostrave to bolo opravene za 2 dni. Za priplatok(cca 1500Kc) je mozne opravit NB od Asusu do 24 hodin pokial je dostupna vadna komponenta.