danastefan
05.03.07,13:55
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať 1. Mám PC zostavu,ktorá bola zaúčtovaná do prevádzkovej réžie nakoľko tam bola suma do 20 000 bez DPH - rok 2002.Teraz som dokúpila tlačiareň ,... ktoré patria k PC zostave celková cena spolu s počítačom sa navýši nad 30 000,-.ako to teraz zaúčtujem ak to dám do IM a cez odpisy nebude to dvakrát vo výdavkoch ,alebo dám aj zbytok do réžie?

2.Ak z nepredaných zásob si prevediem PC zostavu do užívania firmy ,potrebujem vystaviť sama sebe faktúru a priznať DPH .Alebo sa to odzrkadlí v DP a ako?
Vdaka.
dogicka
05.03.07,13:15
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať 1. Mám PC zostavu,ktorá bola zaúčtovaná do prevádzkovej réžie nakoľko tam bola suma do 20 000 bez DPH - rok 2002.Teraz som dokúpila tlačiareň ,... ktoré patria k PC zostave celková cena spolu s počítačom sa navýši nad 30 000,-.ako to teraz zaúčtujem ak to dám do IM a cez odpisy nebude to dvakrát vo výdavkoch ,alebo dám aj zbytok do réžie?
Tlačiareň ti nemôže zvýšiť cenu IM lebo žiadny nemáš. Píšeš predsa, že PC bol zaúčtovaný do réžie, neevidoval sa ako IM. Takže tlačiareň pôjde tiež rovno do nákladov ako drobný majetok. Ja drob.majetok účtujem nie do réžie ale do materiálu, je to tak správne aj podľa postupov účtovania.

2.Ak z nepredaných zásob si prevediem PC zostavu do užívania firmy ,potrebujem vystaviť sama sebe faktúru a priznať DPH .Alebo sa to odzrkadlí v DP a ako?
Vdaka.

Tejto druhej otázke nerozumiem, ako si chceš previesť PC zo zásob do užívania? Ak si PC zaúčtovala do réžie, nemôžeš ho evidovať ako zásoby. Ešte som nepočula aby sa drobný majetok vykazoval v zásobách. Alebo tá PC zostava ležala od roku 2002 nepoužívaná?

Odpovede sú červeným.
Johanka
05.03.07,13:27
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať 1. Mám PC zostavu,ktorá bola zaúčtovaná do prevádzkovej réžie nakoľko tam bola suma do 20 000 bez DPH - rok 2002.Teraz som dokúpila tlačiareň ,... ktoré patria k PC zostave celková cena spolu s počítačom sa navýši nad 30 000,-.ako to teraz zaúčtujem ak to dám do IM a cez odpisy nebude to dvakrát vo výdavkoch ,alebo dám aj zbytok do réžie?

2.Ak z nepredaných zásob si prevediem PC zostavu do užívania firmy ,potrebujem vystaviť sama sebe faktúru a priznať DPH .Alebo sa to odzrkadlí v DP a ako?
Vdaka.
Prečo chceš navyšovať cenu PC??? Akú cenu -zostatková je dávno nulová... Tlačiareň treba šupnúť rovno do daňových výdavkov.
danastefan
05.03.07,13:28
Tejto druhej otázke nerozumiem, ako si chceš previesť PC zo zásob do užívania? Ak si PC zaúčtovala do réžie, nemôžeš ho evidovať ako zásoby. Ešte som nepočula aby sa drobný majetok vykazoval v zásobách. Alebo tá PC zostava ležala od roku 2002 nepoužívaná?

Odpovede sú červeným.
Nie je to ten istý počítač,mám nepredané zásoby /venujem sa predaju poč.techniky/a potrebujem druhý počítač do firmy.ak ho vezme zo skladu pre seba - zaradím ho do firmy ako to bude účtovne.
dogicka
05.03.07,13:36
Nie je to ten istý počítač,mám nepredané zásoby /venujem sa predaju poč.techniky/a potrebujem druhý počítač do firmy.ak ho vezme zo skladu pre seba - zaradím ho do firmy ako to bude účtovne.

Ja by som to urobila asi len zaraďovacím protokolom do evidencie IM, alebo drobného majetku, podľa ceny. Je predsa hlúposť aby SZČO fakturovala sama sebe. Ale nech to ešte niekto radšej potvrdí.
Chava
05.03.07,13:37
Nie je to ten istý počítač,mám nepredané zásoby /venujem sa predaju poč.techniky/a potrebujem druhý počítač do firmy.ak ho vezme zo skladu pre seba - zaradím ho do firmy ako to bude účtovne.

Ale ani ja tomu dosť dobre nerozumiem. Veď predsa ty si si ho dala v roku 2002 do prevádzkovej režie. Nemohol ti len tak skočiť ku zásobám.
Johanka
05.03.07,13:51
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať 1. Mám PC zostavu,ktorá bola zaúčtovaná do prevádzkovej réžie nakoľko tam bola suma do 20 000 bez DPH - rok 2002.Teraz som dokúpila tlačiareň ,... ktoré patria k PC zostave celková cena spolu s počítačom sa navýši nad 30 000,-.ako to teraz zaúčtujem ak to dám do IM a cez odpisy nebude to dvakrát vo výdavkoch ,alebo dám aj zbytok do réžie?

2.Ak z nepredaných zásob si prevediem PC zostavu do užívania firmy ,potrebujem vystaviť sama sebe faktúru a priznať DPH .Alebo sa to odzrkadlí v DP a ako?
Vdaka.
Takže to sú dva príbehy. o dvoch PC :) ?
1. tak ako som napísala vyššie - tlačiareň do daň.výdavkov
2. fa sama sebe vystavovať nebudeš (ani nemôžeš) ani priznávať DPH, pretože PC budeš používať pre firemné účely. Napísala by som interný doklad o preradení zo zásob do ostatného drobného IM ( ak má cenu do 30.tis. bez DPH).
Anja111
05.03.07,13:52
Ja by som to urobila asi len zaraďovacím protokolom do evidencie IM, alebo drobného majetku, podľa ceny. Je predsa hlúposť aby SZČO fakturovala sama sebe. Ale nech to ešte niekto radšej potvrdí.
Preúčtuješ PC v OC zo zásob (mínusom), do drobného majetku (plusom).
danastefan
06.03.07,07:27
Všetkým dakujem,pekný deň.