Lila
18.01.05,12:48
Prosím Vás, nevieme či to dobre chápem, v Z.o Účtovníctve, § 19 1/ a1 je uvedené, že celková suma majetku musí presiahnuť 20 mil.Sk .
My ideme tento rok 1.krát podávať DP PO . V tomto paragrafe sa hovorí: ...,
ak v predchádzajúcom roku splnila aspoň 2 z 3 možností. Čo my berieme do úvahy? R.2004? Keďže za r. 2003 sme nepodávali DP.
A otázka druhá: Ako máme chápať majetok???
Naše vlastné imanie je cca 11 mil.Sk .
Keďže sme v r.2004 prijali pôžičky od fyz.osôb asi vo výške 15 mil.Sk, tieto "cudzie peniaze" sa mi zobrazia na bankových účtoch. Predpokladám, že ich
ako majetok ohľadom §19 neberieme do úvahy.
Totiž, jedná sa nám, či musíme mať overenú účt.záv. audítorom.
Ďakujeme za vysvetlenie. Prajeme príjemný deň.
Oldi
18.01.05,11:56
Prosím Vás, nevieme či to dobre chápem, v Z.o Účtovníctve, § 19 1/ a1 je uvedené, že celková suma majetku musí presiahnuť 20 mil.Sk .
My ideme tento rok 1.krát podávať DP PO . V tomto paragrafe sa hovorí: ...,
ak v predchádzajúcom roku splnila aspoň 2 z 3 možností. Čo my berieme do úvahy? R.2004? Keďže za r. 2003 sme nepodávali DP.
A otázka druhá: Ako máme chápať majetok???
Naše vlastné imanie je cca 11 mil.Sk .
Keďže sme v r.2004 prijali pôžičky od fyz.osôb asi vo výške 15 mil.Sk, tieto "cudzie peniaze" sa mi zobrazia na bankových účtoch. Predpokladám, že ich
ako majetok ohľadom §19 neberieme do úvahy.
Totiž, jedná sa nám, či musíme mať overenú účt.záv. audítorom.
Ďakujeme za vysvetlenie. Prajeme príjemný deň.Takže nech sa páči:
Podľa § 19 ods1,písm a) bod1. sa sumou majetku rozumie suma majetku zistená zo súvahy v ocenení neupravenom o položky podľa § 26 ods. 3.
Takže sa jedná o majetok spolu brutto zo súvahy.

Ale pozor, správne hovoríte, že musia byť splnené aspoň 2 z podmienok uvedených v § 19. Ak ste teda splnili 2 z týchto podmienok v roku 2004, povinnosť overenia sa bude vzťahovať až na nasledujúci rok.
Toto vyplýva z prvej vety ods.1 písmena a)

Snáď som sa nekopol...
Lila
18.01.05,12:09
Váž. p. Oldi, ďakujem za rýchlu odpoveď.
Takže to ešte raz zhrniem : Majetok Btto r.01 Súvahy /teda včetne
prijatých pôžičiek/ čo našom prípade presiahne 20 mil. SK.
Prajem ešte raz príjemný zvyšok dňa.
Yvvetta
18.01.05,12:52
Povinnosť auditu budete mať až za účtovné obdobie r. 2005

§19 hovorí .... ak v roku predchádzajúcom roku, za ktorý sa táto účtovná závierka overuje ...