stefanf
05.03.07,13:00
Chcem si zriadit prevadzku,vo vedlajsom bloku kde byvam.Co vsetko k tomu potrebujem?Aka byrokracia ma caka?Viete mi poradit?
vikinka
05.03.07,12:18
Johanka
05.03.07,12:20
stefanf
05.03.07,12:25
Ďakujem ,preštudujem si, prijemny deň Vám všetkým.
stefanf
05.03.07,12:58
Mám otázky. 1.Prevádzka bude v podnájme v obytnom bloku,v bývalej kočikárni.Je to malá plocha asi 25m3.Cez pôvodne dvere sa nechodí sú uzavreté a vlastne vchod a teda východ je len jeden,nový cez vonkajšiu stenu.Potom (evakuačný plán,protipožiarne smernice a hasičáky)má zabezpačiť majiťeľ (asi Bytové družstvo) alebo ja?
2.Budem tam mať svoju kanceláriu a malú Inetrnetovú kaviareň.Je nutné mať tam WC pre zákazníkov?
3.Môžem si z vlastného bytu natiahnut elektrinu?Pevnú linku?
4.Ked budem chciet mat dovolenku,musim to niekde hlásiť?A musia mi ti odsúhlasiť?
5.Ako určiť pracovnú dobu ked ja ju mám pohyblivú.Chodim do domácností montovať PC atd.Môže mi prísť kontrola?A ja budem mať prevádzku zatvorenú.Nevadi?
Ďakujem ,pekne.
stefanf
05.03.07,14:12
Môžete mi prosim poradit?
lenkak
05.03.07,16:43
2.Budem tam mať svoju kanceláriu a malú Inetrnetovú kaviareň.Je nutné mať tam WC pre zákazníkov?

Ak ľudia, ktorí budú navštevovať miestnosť kde je Internet, a budú sedieť za stolom, tak predpokladám, že áno. Keď budeš na hygienu podávať žiadosť o schválenie prevádzky, tak Ti povedia presne. Predpokladám, že nebudeš podávať žiadne jedlo ani nápoje, ináč by to bola tvoja povinnosť.
Katka19
05.03.07,17:12
na tie požiarne smernice,malo by ti to urobiť bytové družstvo ako prenajímateľ ,ale na druhej strane ak si to urobíš sam predídeš problemom neochoty s BD neviem ako sa k takymto veciam stavajú u vas na BD,ak budeš zakazníkom podavať nejake napoje (teraz možno nie ale časom si to rozmyslíš určite Wc pre zakazníkov potrebuješ,a tak isto aj pre tvoju kanceláriu ,alebo v najomnej zmluve musí byť napísane ktore socialky budeš využívať.Suhlasím s Lenkou, že najlepšie je isť sa na tieto veci spytať na hygiene, lebo pre každu prevadzku je dnes ,ta ich birokracia až neskutočná.Za elektriku a pevnu llinku ti poradia učtovníci ako je to vyhodnejšie,ale ak budeš chcieť mať dovolenku musíš zabezpečiť zastup ,alebo nahlasiť na MU v mieste podnikania dovolenku a oni ti vydaju povolenie na zatvorenie prevadzky.Pracovnu dobu si urči sam ked budeš podavať žiadosť tie u vas na MU,ale mal by si ich dodržať,je to natebe aby si si rozvrhol čas....
janulo
05.03.07,17:26
super toto aj mna zaujimalo
janulo
05.03.07,17:27
treba mat oddelene wc?
lenkak
05.03.07,17:27
Janulo - áno.
janulo
05.03.07,17:27
treba mat aj pisoare
lenkak
05.03.07,17:29
ja som sa stretla s tým, že hygiena na mužskom wc požadovala mať aj pisoare aj klasický splachovací záchod + umývadlo, prísun teplej aj studenej vody, uterák, mydlo....
stefanf
05.03.07,17:55
Takže ked odidem montovat do domacnosti ,nemozem mat zatvorene ,musi tam niekto byt?Ja som zatial sam,tak neviem ako to mam,riesit.Nemôze byt to vyjazd za pracou?
Katka19
05.03.07,18:50
Ako to myslíš oddelené WC,či pani a damy osobite alebo rozdiel zamestnanecké a zakaznícke WC???? :-)))) aj to prve ,aj to druhe musí byť oddelené
Katka19
05.03.07,18:56
no maš to tažké,urči si prevadzkový čas v internetovej kaviarni na poobede a večer ,lebo asi vtedy to budeš mať viac využité , montáže si rozvrhni na doobedie a max.do 16,00,a potom to asi nejak budeš stíhať,ved o zmenu otvaracej doby možeš požiadať na MU hocikedy,a možno časom budeš vedieť aj niekoho zamestnať...
stefanf
05.03.07,19:05
Ďakujem,za rady.je to ozaj ťažke.Asi budem montovať čo sa dá naďalej doma a ostatné v domácnosti a budem dostupný na telefone.Tak som pánom svojho času sám.
Katka19
05.03.07,19:10
no je to na tebe skusiť možeš ak sa na o citiš,ved dnes ideme do všetkeho že bud to vyjde alebo nie...tak či tak ti držím palce...
stefanf
05.03.07,19:18
Ano, ďakujem.za dobré rady.Majte sa.
Katka19
02.05.07,05:55
Ano treba mať oddelene Wc ,v nom aj umyvadlo s teplou a studenou vodou,