dara
05.03.07,14:02
Mám jeden špecifický problém:

FO nezakúpila vozdilo, ale jej kamarát, v technickom preukaze je však vlastník uvedená FO, má zaplatené iba zákonné poistenie za vozidlo, nie daň.

FO chce uplatniť náklady za PHM, nemám doklady o kúpe iba na základe cesťáku.

Som toho názoru, že pokiaľ nemá zaplatenú cestnú daň za vozidlo v danom roku nemôže mať uznané výdavky za PHM akékoľvek, prosím poradte.
AHA
05.03.07,13:04
Máš pravdu.
Tweety
05.03.07,13:06
Mám jeden špecifický problém:

FO nezakúpila vozdilo, ale jej kamarát, v technickom preukaze je však vlastník uvedená FO, má zaplatené iba zákonné poistenie za vozidlo, nie daň.

FO chce uplatniť náklady za PHM, nemám doklady o kúpe iba na základe cesťáku.

Som toho názoru, že pokiaľ nemá zaplatenú cestnú daň za vozidlo v danom roku nemôže mať uznané výdavky za PHM akékoľvek, prosím poradte.
Výdavky na PHM nemôže účtovať, MV nemá v majetku. Môže účtovať iba tzv. paušálne náhrady spotreby PHM.
ekopo
05.03.07,13:06
Nie je podmienka zaplatenej dane z motorových vozidiel na uznanie výdavkov OZD.
Johanka
05.03.07,13:06
Uplatňovanie akýchkoľvek daňových výdavkov súvisiacich s prevádzkou MV nie je podmienené zaplatením dane z motorového vozidla.

Ak však si však daňovník nesplní povinnosti vyplývajúce zo Zákona o miestnych daniach a miestnych poplatkoch ( ktorého súčasťou je aj daň z MV), bude sakcionovaný za nesplnenie týchto povinností - za nepodanie DP k dani z MV a za nezaplatenie dane z MV.
Johanka
05.03.07,13:08
Mám jeden špecifický problém:

FO nezakúpila vozdilo, ale jej kamarát, v technickom preukaze je však vlastník uvedená FO, má zaplatené iba zákonné poistenie za vozidlo, nie daň.

FO chce uplatniť náklady za PHM, nemám doklady o kúpe iba na základe cesťáku.

Som toho názoru, že pokiaľ nemá zaplatenú cestnú daň za vozidlo v danom roku nemôže mať uznané výdavky za PHM akékoľvek, prosím poradte.


Máš pravdu.
Veru nemá ...;)
dara
05.03.07,13:23
tak ako by ste mi poradili, dať to do nákladov ? ja som bola toho názoru, že cestná daň musí byť zaplatená.
ekopo
05.03.07,13:31
Platí príspevok č.5. Do VOZD ide 6,20 + prepočítaná spotreba PHM podľa TP.
Tweety
05.03.07,13:34
tak ako by ste mi poradili, dať to do nákladov ? ja som bola toho názoru, že cestná daň musí byť zaplatená.
Tak, ako Ti už napísala Johanka, nezaplatenie dane z MV nevylučuje zaúčtovanie nákladov. Druhá vec, je nezaplatenie dane, ak sa MV používa na podnikanie, to je už pod pokutou.