janasiv
05.03.07,15:07
Ahojte,

som na rodičovskej dovolenke. Zároveň som spoločníčka a konateľka pre s.r.o. Nie som v nej zamestnana. Pre s.r.o. som urobila za tento mesiac práce asi za 5.000,- Sk. poradí mi niekto, ako si tieto peniaze môžem odtiaľ vybrať, aby ma to stálo čo najmenej na odvodoch a dani? Je to možné na dohodu, ak som tam konateľka? Nechcem čakať až na koniec roka a na prerozdelenie zisku. Vopred ďakujem za vaše názory.
STRELEC
05.03.07,14:10
Ak konateľ pre svoju sro použije vozidlo, má právo na cestovné náhrady. Tieto sú od DP oslobodené, nepodliehajú odvodom do fondov.
Samozrejme, za predpokladu, že konateľ "jazdí" pre firmu ... :)
janasiv
05.03.07,17:34
to je síce dobrý nápad, ale je tam potom asi výdavok za cestnú daň, alebo sa mýlim?
Zoltán Kovács
05.03.07,17:42
to je síce dobrý nápad, ale je tam potom asi výdavok za cestnú daň, alebo sa mýlim?


V tomto prípade daň z motorových vozidiel sa neplatí. Nakoľko konateľ sa považuje za zamestnanca v tomto konkrétnom prípade, preto DzMV sa neplatí.
j.s
05.03.07,20:52
to je síce dobrý nápad, ale je tam potom asi výdavok za cestnú daň, alebo sa mýlim?

V pripade s.r.o. numusi byt nevyhnutna dan z MV, v pripade podnikatela FO vsak musi byt