greyo
05.03.07,14:20
Zdravím,
chcem poradiť, ak sa dá..
V roku 2004 som sa stal ručiteľom rodinnému znánemu v kontokorentnom úvere, lenže nesplatil sa v termine a samozrejme bola mi doručená výzva na zapletenie nemalej sumy. Stým, že banka už predala pohľadávku.
Ak sa spoločnosť vymáhajúca pohľadávky dohodne na splatení úveru s poberateľom úveru(stačí akákoľvek dohoda o splatení???), nebudem už oslovení so splácaním ja? Alebo ak im nebudú vyhovovať splátky, ktore im rodinný zmámi ponúkne, kedže jeho s.r.o. je v konkurze a majetok majú iné banky, môžem byť so splácaním oslovený ja?
Ako by sa mal dohodnúť so spoločnosťou na vymáhanie pohľadávok, aby som na to nedoplatil.
Veľká vďaka..
josh
05.03.07,14:01
Vy ste sa ako rucitel zaviazal, ze v pripade, ak nesplati dlznik, zaplatite ten dlh Vy.
Vyplyva z toho jednoducho, ze az kym nebude splateny cely dlh, moze sa na Vas obratit veritel s poziadavkou ho splatit.
Bolo by nutne vidiet zmluvu, ale osobne si myslim, ze cely dlh je splatny okamzite a tym padom, aj ked bude uzatvorena nasledne akakolvek dalsia dohoda o splacani, splatkovy kalendar a pod., tak az kym cely dlh nebude zaplateny, rucite vzdy dalej a kedykolvek sa na Vas mozu obratit.