evka67
05.03.07,16:43
Potrebujem súrne pomôcť.
Firma platiteľ DPH, kúpila v Nemecku ojazdené osobné auto od BMW autobazáru vo februári 2007, tiež platiteľ DPH. Ide o predajcu nových aj ojazdených automobilov. Fakturácia bola uskutočnená bez DPH. Text: dodanie oslobodené od DPH (§4č.1b i.V.m §6a č.2 Zákona o dani z obratu). Vybavujeme na auto spätný leasing. Ako je to teraz s DPH? Musíme zaplatiť my DPH alebo ho predáme leasingovej spoločnosti s DPH. Tá má nárok na odpočet. Bude nám leasingové splátky počítať s DPH alebo bez. Máme potom nárok na odpočet? Alebo už auto nebude predmetom DPH.
redie
06.03.07,07:52
V prvom rade je potrebne si uvedomit, ze nakup auta v DE pre teba predstavuje intrakomunitarne dodanie, takze je potrebne ho na zaklade vzniknutej danovej povinnosti samozdanit. Riesenie leadingu je az nasledna operacia.
j.s
06.03.07,08:04
Tovar nadobnuty v ramci clenskych krajin EU sa zdanuje az v SR
Jana Acsová
06.03.07,17:39
evka67
06.03.07,22:43
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t28504-dph-a-ojazdene-auto-z-ndr.html?highlight=osobitnej+%FApravy


Ok. Ďakujem. S tým zdaňovaním mi je to uz jasne. Ale co potom dalej? Bude mi leasingovka počítať auto s DPH albo bez DPH a čo splátky. Budem znovu platiť DPH? Teraz to auto pôjde na leasing a my ako firma ho prenajímame ďalej. Máme nárok na odpočet? Mám v tom chaos.
zuzv
03.08.07,11:03
Prečítala som príspevky okolo kúpy ojazdeného vozidla z Nemecka a nemám v tom celkom jasno. Zaujímali by ma nasledovné otázky?
Môže podnikateľ FO , platca DPH, kúpiť ojazdený automobil aj ako súkromná osoba s následným predajom leasingovej spoločnosti, od ktorej ho potom vezme späť do prenájmu s tým , že o tom už bude účtovať. Aký by to malo význam z pohľadu DPH?
Ak ho kúpi ako podnikateľ FO , z bazáru v Nemecku /záleží čo bude napísané na faktúre/ faktúra vystavená bez dane , spraví samozdanenie, ale pri kategórii M1 odpočet na vstupe nemôže byť. Pri následnom predaji leasingovej spoločnosti , keďže nie je predajca nemôže použiť § 66 ???, na základe akého § ho predá leasingovej spoločnosti a faktúra, ktorú vystaví bude s DPH , alebo bez DPH?
Následný leasing už bude účtovať zrejme bez DPH keďže ide o osobný automobil. Ďakujem všetkým za vysvetlenie, ale nedá sa mi z toho vymotať.Zuzana