bakso
05.03.07,17:00
dobry den
Prosim Vas o radu,ak ide o vypoved zamestnavatelom podla 63 1.a.firma sa stahuje.
1.vypoved som dostal 28.2.2007,cize na poslednu chvylu.zacina mi plynut vypovedna doba od 1.3.2007.chcel som sa so zamestnavatelom dohodnut,ze skoncim hned a pozadujem odstupne.zamestnavatel mi to znemoznil,ze nic take neexistuje.zamestnavatel si ma vraj povedat ci da odstupne,alebo dvojmesacnu vypovednu dobu.uz teraz viem ze mal som pravo dat vypoved podla paragrafu 76,este pred zacatim vypovednej doby a musel by som dostat odstupne.takmer pod natlakom som musel podpisat dvojmesacnu vypovednu dobu,lebo zamestnavatel ma tam dva mesiace potrebuje.
2.ako dodatok som mal na vyber podpisat,ze ak nebude praca pocas dvoch mesiacov vypovednej doby mozu ma nechat doma,ale len na 60% z platu.mohol som podpisat aj na 100%,len mal som vyhrazky,ze ak budem minutu chybat dostanem upozornenie,a podruhom budem vyhodeny a nedostanem uplne nic.
3.tak som podpisal na 60%,to znamena ze ak nebude praca,nechaju ma doma,ale nebolo definovane odkedy dokedy datumom.
4.zamestnavatel ma potreboval a vraj si to odparacujem a budem mat 100%,ale po troch dnoch vo vypovednej dobe,mi povedal,ze ma nepotrebuje,a mam uostat az do konca vypovednej doby doma.
5.zjednodusene povedane.som vo vypovednej dobe,som doma,mam len 60% z platu,zamestnavatel mi znemoznil uplatnit paragraf 76,lebo vraj nic take nie je.a tymto som prisiel o 15000 sk.
6.viete poradit,ci mozem s tym este nieco robit? dakujem