zaphira
05.03.07,18:52
Prosím o radu. Ak mám vo valutovej pokladni málo peňazí môžem do nej vložiť peniaze z pokladne SKK? Aký kurz mám použiť? Kurz ku tomu dňu?Alebo nejaký priemerný? Ako to mám vlastne zaúčtovať aby to bolo správne? Konkrétne ide o 100.000,- sk, ktoré potrebujem mať vo valutovej pokladni.

Alebo ešte jedna otázka: Môžem priamo z SKK pokladne vložiť peniaze na devízivý účet? to je asi blbosť však? či?

Ďakujem.
ekopo
05.03.07,18:45
Prosím o radu. Ak mám vo valutovej pokladni málo peňazí môžem do nej vložiť peniaze z pokladne SKK? Aký kurz mám použiť? Kurz ku tomu dňu?Alebo nejaký priemerný? Ako to mám vlastne zaúčtovať aby to bolo správne? Konkrétne ide o 100.000,- sk, ktoré potrebujem mať vo valutovej pokladni.

Alebo ešte jedna otázka: Môžem priamo z SKK pokladne vložiť peniaze na devízivý účet? to je asi blbosť však? či?

Ďakujem.
Ak nemáš doklad o výmene peňazí, vložíš peniaze do valutovej pokladne prepočítaným kurzom podľa NBS. Myslím, že vo valutovej pokladni potrebuješ mať určitý obnos vo valutách a nie v SK. Môžeš aj SK priamo vložiť na DÚ - kurz Ti prepočíta banka. Doporučujem ale radšej zameniť v zmenárni a tak vložiť. Úspora môže byť dosť výrazná.