bui
05.03.07,19:56
Chcem sa spytat, ci je treba nejako kontrolovat dodavatelov sluzieb, ci na sluzbu, ktoru nam poskytli a fakturuju maju zivnostenske opravnenie, ...resp. ci sa nachadza v predmete podnikania.

Je v nejakom zakone napisane ci je povinnostou overovat vsetky firmy s ktorymi mame obchodny styk?
Alebo ak nam nejaka firma vyfakturuje takuto sluzbu, ktoru nema v predmete podnikania, tak za to zodpoveda len ona..teda porusi zivnostensky zakon?
Ivenka
05.03.07,19:21
Tiež mam niekedy pochybnosti či to mám overovať. Ale potom si poviem, že ak to firma prizná a zdaní. V podstate oni majú problém ak budu niečo fakturovať čo nesuhlasi s ich ŽL.
j.s
05.03.07,19:27
Povedal by som to takto:
Nemas zakonnu povinnost overovat si dodavatela, ale je to tvojou ,,dobrovolnou psiou povinnostou". Ak sa stane taka vec, ze zaplatis za sluzby, ktore tvoj obch.partner nema v predmete podnikania, voci tebe by nemali byt postihy, plati, ze si bol v dobrej viere a bol si dobromyselny. Horsie ako porusit zivnostensky zakon, je ak obch.partner sa uvadza ako platca DPH a v skutocnosti nim nie je. Tak z toho budes mat fofry aj ty! Moja rada: ,,doveruj, ale preveruj"