David_TO
05.03.07,20:07
Teraz chodim posledny rok na gympel a teraz budem maturovat a potom chcem ist na nejaku VS, lenze co ak sa na ziadnu nedostanem? Mal by som potom asi zacat zarabat. Ale co bude lepsie? Zacat podnikat alebo sa len niekde zamestat? Keby som si chcel napr. otvorit si nejaky obchod, co by som k tomu potreboval? A priblizne kolko penazi by som na to potreboval? Dakujem za rady.
j.s
05.03.07,19:21
Poviem ti svoj nazor takto:
Sprav co najviac preto, aby si sa dostal na VS. Ak sa tam nedostanes na prvy krat, skus ist niekde na brigadu porpi tom sa vzdelavaj a potom sprav co najviac preto, aby si sa dostal na VS na druhy pokus. Ak sa potom rozhodnes, ze na VS nepojdes, rozmysli si co ta bavi, v com si dobry, na co mas talent a zamestnaj sa v tej oblasti. Po par rokoch, ked naberies skusenosti a budes mat chut, peniaze a prehlad vo svojom obore, daj sa na podnikanie.
Teraz predpokladam ako cerstvy maturant tych penazi na zvys nie je (autobiograficka uvaha) a skusenosti do podnikania na gympli vela nenazbieras.
David_TO
05.03.07,19:35
Mas pravdu. Ale ak sa hend teraz nedostanem na VS nebolo by lepsie zacat podnikat v niecom? Mas pravdu, peniaze nemam, ale nie je nejaka moznost zacat podnikat aj bez nejakej vysokej hotovosti?
j.s
05.03.07,19:58
Ano , mozes zacat podnikat na zivnost. Lenzie nie je dobre zacat podnikat v ,, niecom", ale v konkretnej cinnosti, oblasti, ktoru poznas a mas to dobre premyslene. Uspesne podnikanie chce najprv dobry napad, ktory treba konkretizovat a zrealizovat. Ak chces podnikat, treba vediet najprv v com.
musinely
06.03.07,14:46
No....mame asi spolocny problem....
Je pravda ze v skole moc skusenosti nenazbieras,je to vsetko o uceni a je na Tebe aby si ziskal skusenosti...ako ked sa ucis jazdit na bicykli-mozes o tom citat kolko chces ale pokial to nevyskusas,nevies o com to je..Ide o to,ze nema vyznam zacat podnikat ked sam nevies co Ta bavi a nemas pozadovane skusenosti.Najdi ludi ktori su tam,kde chces byt ty a uc sa od nich.
Ked najdes nieco, co Ta bavi-porozmyslaj ako to mozes ponuknut ludom,aky uzitok by im to prienieslo a v com mozes byt iny od konkurencie.
halmir
06.03.07,19:49
David TO,prosím neber to ako radu ,ale skôr ako úvahu. Si mladý človek,ktorý čoskoro maturitou urobí svoj prvý vážnejší krok do života. V prípade ,že ti nevyjde ten druhý ,VS je podľa mňa dôležite si ujasniť v prvom rade čo nechceš.Zúži sa ti tak aspoň okruh možnosti.K tomu Ti môže snať pomôcť, ak sa cítiš dostatočne jazykovo zdatný ,pobyt v zahraničí. Tam sa dostatočne otestuješ a vzostupy a pády Ti určite pomôžu k ďalším rozhodnutiam. Ja osobne verím,že budú správne a prinesú Ti spokojnosť a prosperitu.Veľa šťastia.
Osmijanko
08.03.07,08:53
Ahoj Dávid,
do 31.3. urýchlene pošli prihlášku na VŠ na odbor, čo ti je aspoň trocha sympatický.
Počas štúdia sa zorientuješ v problematike, nadviažeš kontakty a napr. ako brigádnik v úspešnej firme, ktorý chodí s otvorenými očami, prídeš na to, ako začať zarábať peniaze. Držím palce, nech sa ti darí pri MS.