Gabyi
18.01.05,14:38
Ahojte,

Chceme sa registrovať vo Francúzsku pre daň, kde vlastne budeme odoberať tovar. Viete mi niekto poradiť, čo registrácia obnáša príp. kde budeme platiť DPH? Na Slovensku alebo vo Francúzsku?
Musím tovar predať len francúzskemu odberateťovi alebo môžem tovar aj niekam
v EU predať?

Ďakujem.

Zdraví,
Gabi
marianna
18.04.05,07:31
Určite sú tu platcovia registrovaní v inej čl. krajine. Prosím Vás, ozrejmite bližšie systém podávania DP v inom čl. štáte. Ak podám DP napr. v Španielsku, mám potom nárok na vrátenie DPH ak o to požiadam?
Juraj13
18.04.05,13:56
Zdravim,

ja prave riešim registraciu v Rakusku. Všetko som našiel na stranke rakuskeho finanz amtu, vsetko je po nemecky, tlaciva su aj v anglictine. Predppkladam, ze v inych clenskych krajinach je postup rovnaky, teda:

- vyplni sa dotazník (info o firme, podnikanie, tok tovaru)

- vyplni sa doklad o tom, ze ste platca (ten sa musi nechat potvrdit, asi danovemu uradu a preto sa musi nechat prelozit do Slovenciny + 50 sk kolok)

- nasledne sa vyplni tlacivo na vratenie DPH - zavisi od toho o aky obchod islo, respektive sa vyplnaju danove priznania

- potom vam urad prideli identifikacne cislo

Ak niekto uz je zaregistrovany, chcem sa spytat ako to prebehlo s potvrdenim o tom ze je platca dph na Slovneksu - kto vam to potvrdil?



Dakujem za info