toria
05.03.07,16:58
Prosím o pomoc:
SZČO má firmu v ktorej jej pomáha jej mama, ktorá ma potravinové skúšky a je spôsobila na výkon s potravinami. Otázka znie: Existuje nejaký pracovný vzťah kde je zakotvené, že tento rodinný príslušník pracuje pre dotyčnú SZČO, ale nepoberá žiadnu odmenu??? Ide mi hlavne o to, že keď príde kontrola z hygieny, aby sa do nás neobula, že na základe čoho pracuje u nás táto mama, na základe čoho ona zastupuje vo veciach hygieny čo sa týka tých potravín??? Ide o to, že je u nás od októbra a teraz nám hrozí kontrola z hygieny. Prosím o radu - SÚRNE
willma
05.03.07,20:31
RÚVZ pri kontrolách sa teraz zameriava najmä na kontrolu zdravotných preukazov a oprávnení na vykonávanie epidemiologicky závažnej činnosti- obe musia mať všetci zamestnanci, mimo tých, ktorý sú absolventami obchodných akadémií a chemickej školy. Z 30 kontrol, ktoeé vykonali v našej organizácii to na 29 vyžadovali od všetkých zamestnancov, len v jednom prípade postačovalo aby odbornú spôsobilosť mal len vedúci prevádzky.
ilona
06.03.07,04:58
Zistite si na hygiene,či tam nie je povinnost,aby takáto osoba mala TPP,či to nie je niečo podobné ako odborná spôsobilosť,kde TPP musí byť.Ja to riešim zamestnaním na 2 hodiny za mesiac,ale samozrejme je už s tým viac práce,lebo výkazy do poisťovní treba vystaviť ako keby bol riadny zamestnanec.
toria
06.03.07,12:45
Ďakujem pekne za radu. Len sa mi jednalo o to, či nás môžu nejako postihnúť za minulosť. Vtedy vlastne mama nemala s nami žiadnu zmluvu. Teraz to už tak urobíme, že si dáme pracovnú zmluvu na 1/4 úväzok.