aglv
06.03.07,07:14
Prosim o radu skusenejsich. Mam podavat danove priznanie typu A ak som mala za minuly rok prijmi zo zamestnania 73553 Sk ztoho mi zamestnavatel dan nezrazal kedze ide len o minimalne mzdy hrubeho. Ktomu este poberam ciastocny invalidny dochodok v celkovej sume za rok 2006 45192 Sk + 1750 Sk vianocny prispevok ak sa dotoho zaratava . Som slobodna, bezdetna takze ziadne bonusy si neuplatnujem.Som len zamestnanec.

Pozerala som do zakona o dani z prijmov ale vysvetlenie mi nieje celkom jasne.

Vopred dakujem za odpovede.
katkaj
06.03.07,06:20
Prosim o radu skusenejsich. Mam podavat danove priznanie typu A ak som mala za minuly rok prijmi zo zamestnania 73553 Sk ztoho mi zamestnavatel dan nezrazal kedze ide len o minimalne mzdy hrubeho. Ktomu este poberam ciastocny invalidny dochodok v celkovej sume za rok 2006 45192 Sk + 1750 Sk vianocny prispevok ak sa dotoho zaratava . Som slobodna, bezdetna takze ziadne bonusy si neuplatnujem.Som len zamestnanec.

Pozerala som do zakona o dani z prijmov ale vysvetlenie mi nieje celkom jasne.

Vopred dakujem za odpovede.

Mali ste príjem nad 45.408 takže treba podať daňové priznanie prípadne ste mohli požiadať o vykonanie RZD. Dôchodok nie je zdaniteľný príjem ;)
veget
06.03.07,06:22
U zamestnávateľa si mala podpísané pravdepodobne vyhlásenie a preto je zrazená daň nulová. Podala by som A priznanie. Daň i tak bude nulová. Invalidný dôchodok sa nezahŕňa do príjmov.
aglv
06.03.07,06:23
Rocne zuctovanie dane robi zamestnavatel? Ak budem mat rocne zuctovanie tak uz mi danove priznanie netreba podavat?
veget
06.03.07,06:24
Rocne zuctovanie dane robi zamestnavatel? Ak budem mat rocne zuctovanie tak uz mi danove priznanie netreba podavat?



Áno ale treba ho o to do 15. februára požiadať.
katkaj
06.03.07,06:28
Rocne zuctovanie dane robi zamestnavatel? Ak budem mat rocne zuctovanie tak uz mi danove priznanie netreba podavat?

Skúste ešte žmurknúť na zamestnávateľovú mzdárku či Vám neurobí ročné zúčtovanie ;) Ak nie tak treba podať DP typ A:)