Pohar
06.03.07,08:56
prosím možno ma vysmejete, ale ako je najleošie zakladať bločky (vydavky) z roznych veci (réžia, pošta, kancelarske veci a pod). lepíte si niekde? ako je to najleošie Uchovať? a ako je to narozumnejšie aby kontrola nemala namietky.
ekopo
06.03.07,07:58
Každý má svoj systém zakladania, ktorý mu vyhovuje. Stačí keď to bude prehľadné. Bolo to už písané na Porade.
Paula
06.03.07,07:59
Ančika
06.03.07,11:27
prosím možno ma vysmejete, ale ako je najleošie zakladať bločky (vydavky) z roznych veci (réžia, pošta, kancelarske veci a pod). lepíte si niekde? ako je to najleošie Uchovať? a ako je to narozumnejšie aby kontrola nemala namietky.
Otázka vôbec nie je na vysmievanie. Ja dodnes s úctou a láskou myslím na môjho prvého šéfa. Každej novej účtovníčke dal ako prvú prácu lepenie a zakladanie účtovných dokladov. Najprv vysvetlil, ukázal a potom vyžadoval aby táto činnosť mala "štábnu kultúru". Zvyk je železná košeľa. Doteraz zakladám doklady podľa jeho "receptu" a pri žiadnej kontrole sme nič nemuseli pracne hľadať a obyčajne zožnem pochvalu za poriadok v dokladoch. A verte, že aj kontrolóri sú príjemnejší a ľudskejší. Takže doporučujem bločky lepiť na formát A4 podľa poradia v peňažnom denníku. Samozrejme nemusí to byť čistý papier. Použiť sa dajú aj staré tlačivá, nepotrebné kópie atď.
Aba to bolo celé: Myslím, že najprehľadnejšie je nasledovné uloženie dokladov v JÚ, a to do šanonov, ak je ich veľa, alebo do zakladacích máp, ak je ich menej a samozrejme zvlášť za každý rok:
1.Došlé faktúry podľa dátumu prijatia, očíslované vlastným číselným radom. v číselnom rade je potrebné rozlíšiť rok.
2.Vystavené faktúry tak ako došlé.
3. Pokladničné doklady príjmové aj výdavkové podľa čísla a dátumu vystavenia.
4. Bankové výpisy podľa dátumu
5. Interné doklady podľa dátumu.
Pohar
06.03.07,11:30
dakujem. potrebovala som vediet ci je mozne to lepit....... nebudem už ten blok potrebovat, že? stačí ho mat raz v archive.
Topas
06.03.07,11:51
Ešte doplním, že bločky, ktoré vyblednú si kopírujem. Inak bločky si nelepím lepidlom, ale pripnem spínacím strojčekom.