Bielčo
06.03.07,07:59
ahojte,
prosím vás ako je to so sídlom spoločnosti? bývam (mám tu byt v OV) a pracujem v BA, no chcem začať podnikať - mať maloobchodnú prevádzku v NM - môžem dať sídlo spoločnosti tu v BA, napr. na ten byt?

rozhodujem sa totiž, že ktoré mesto má lepšie podmienky pre podnikateľov.neviete ako to zistím? aké dane platím mestu ako podnikateľ? ak sú nižšie tu v BA ako v NM, tak by som "sídlil"tu, ale podnikal v NM.

ďakujem,
redie
06.03.07,07:39
Sídlo s.r.o. môžeš mať aj na byte v BA. Tu by som navrhovala ale spísať nájomnú zmluvu aspoň na symbolickú hodnotu, s tým, že by som do nej zakomponovala prípadný prenájom pevnej linky.

Neviem, či práve v BA sú lepšie podmienky pre podnikanie...ono to je asi individuálne. Minimálne má človek všetko poruke, netreba chodiť do iných miest, ale to sa už musíš rozhodnúť sám.
Ono to závisí aj od druhu podnikateľských aktivít...
j.s
06.03.07,08:13
Cau bielco. Sídlo obchodnej spoločnosti si môžeš dať v BA a v NM si môžeš zriadiť prevádzku, kde budeš potrebovať náj.zmluvu a potom inšpekčnú knihu.
Miestne dane a poplatky nájdeš v rámci stránok VÚC, prípadne sa informuj na čísle mestkého úradu NM. Určite má mesto svoju stránku a tam si číslo zistíš.
Čo sa týka podmienok na podnikanie. NM má cca 22 000 obyvateľov a priemerná mzda je neporovnatelne nižsia ako v BA. V tomto meste je trend starnutia obyvatelstva a migrácia do vacsích miest (ako to byva zvykom v malzch mestach.). Zamestnanost je tu celkom slusna, je to region povazia, kde sa casto umiestnuju priame zahr. investicie., cize je tu dost rozvinuta priemyselna zona.
Neviem v com chces podnikat, NM poznam celkom dobre.
Bielčo
09.03.07,12:13
ahoj j.s
si z NM? oficiálne mám NM cca 22tis ako hovoríš, ale je to spádová oblasť a chodia tam za prácou z celého okolia. za posledné roky sa NM dosť rozbehlo. s BA to neporovnávam, ale zasa s inými mestami podobnej veľkosti je na tom veľmi dobre, myslím. čo taký DK, LC, RS, LV a pod. nezamestnanosť klesla dokonca prudšie ako v BA!
môžeme pokecať cez SS. nechcem verejne o tom predmete podnikania
j.s
09.03.07,16:08
Ano NM ma potencial a za posledne roky to tu celkom rastie. NM ma 22tis. obyv, okres NM ma vsak viac ako 50tis. obyv. Ked budes nieco potrebovat, kludne posli ss.