martuľa
06.03.07,08:51
ahojte všetci,
vie mi niekto povedať či sa robia nejaké kurzy, alebo školenia pre spracovanie údajov pre Intrastat ?
vďaka - martuľa
Mikolajova
06.03.07,07:56
Nestretla som sa s tým, ale ak niečo nevieš možno ti poradíme aj takouto cestou.
fajnovka
06.03.07,10:59
Zdravím - Skús pohľadať na tejto adrese
www.kurzy.sk (http://www.kurzy.sk)
martuľa
06.03.07,10:59
v novembri 2006 nám vznikla povinnosť podať zjednodušené hlásenie o doslaní tovaru. Teraz máme povinnosť to hlásenie zaslať za r. 2006 . Viem, že to robia ľudia, ktorí predčasom robili na cds, ale ak to nie je veľmi náročné, chcela by som sa to naučiť - dobudúcna . Je možné , že to budeme musieť robiť aj naďalej.
andreaS
06.03.07,11:17
intrastat vobec nie je zlozity, naucila som sa ho sama, i ked za pomoci overenia predchadzajucich hlasenie. Dnes dokonca posielam intrastat elektronicky :)

Martula a o aky pohyb tovaru ide konkretne? Pretoze ak ide o tovar, kt. presiel uz colnicou a je na JCD-cku, tak ten ti do intrastatu nevstupuje.
Mikolajova
06.03.07,11:18
Ja som sa to tiež musela naučiť a myslím, že to nieje nič zložité.
martuľa
06.03.07,11:23
intrastat vobec nie je zlozity, naucila som sa ho sama, i ked za pomoci overenia predchadzajucich hlasenie. Dnes dokonca posielam intrastat elektronicky :)

Martula a o aky pohyb tovaru ide konkretne? Pretoze ak ide o tovar, kt. presiel uz colnicou a je na JCD-cku, tak ten ti do intrastatu nevstupuje.

Ide o vývoz do SRN, Rakúska .
Viem, že by som to zvládla, ale chcem si byť istá, že to spravím dobre.Veď dnes nie je problém vyrúbať pokutu za hocičo.
martuľa
andreaS
06.03.07,12:40
Martula: musis rozlisit, ci ide o vyvoz alebo predaj vramci EU... a predaj do Nemecka, ci Rakuska je predaj vramci EU, cize JCD sa nerobi, ale tieto tovary ti vstupia do hlasenia intrastat :)

Inak mne velmi pomohol program na vyplnanie intrastatu, kt. je na stranke intrastat.colnasprava.sk

Pripravim si tabulku so vsetkymi tovarmi, s prepoctom kurzami (nakupujeme z EU v USD) a potom spocitam rovnaky tovar a postupne vpisem do tohto programu. Mam tu smolu, ze program, v kt. pracujem, intrastaty nerobi, pripadne by ich robil, ale my mame karty inak ponahadzovane a "moj" intrastat by mal 50 str, a podla programu aj 2x tolko...
912
06.03.07,12:52
Ja mám tiež program z jednej firmy z Nitry, kde si v priebehu mesiaca nahadzujem postupne všetko, čo odchádza a prichádza, samo to prepočítava a nakoniec vyhodí "skumulovane". Takže, ak tam dám aj 50 tých istých položiek, nakoniec sa mi niekedy stane, že na hlásení je po skumulovaní len jedna. A ohľadne školení: nám ich firma prepláca, chodievame na také, ktoré robí štatistický úrad (p. Predajnianska - myslím).
Zuzana
martuľa
07.03.07,08:34
môžeš povedať v akom prograne to robíš ?
martuľa
Gabi03
12.04.07,11:07
Môže mi niekto poradiť,kto vyplňuje intrastat hlásenia na programe zo stránok colnej správy?
Začala som to vyplňovať, ale pýta si to nejak málo údajov: kód tovaru, fakturovanú čiastku, členský štát zaslania, číslo faktúry.
A čo región určenia, krajina pôvodu, čistá hmotnosť, množstvo v dodat. MJ, druh obchodu, dodacie podmienky a druh dopravy? :eek: Kam sa zadávajú tieto údaje?
Alebo som si zle nahodila počiatočné údaje?
Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
Gabi03
12.04.07,11:21
Už som na to prišla... musím si najprv naplniť vzory položiek.
Ale ešte jedna otázočka: Ako sa zaokruhľujú fakturované sumy, matematicky? Pretože mi nedovolí písať desatinné číslice.
Gabi03
12.04.07,11:24
... ani hmotnosť mi nedovolí nadefinovať v desatinných číslach... :(
Ale čo s tovarom, ktorý má čistú hmotnosť 0,117 kg?! Mám tam dať nulu?
andreaS
12.04.07,11:42
hmotnost sa zaokruhluje matematicky a sumy sa zaokruhluju nadol

no ja by som dala pri tej vahe 0
Gabi03
12.04.07,11:44
:) Som si prečítala príručku a tam bolo písané, že pri hmotnostiach menších ako 1 kg sa zaokruhľuje hore, takže na 1kg :)
andreaS
12.04.07,11:46
tak je dobre :)

ja sa s tymi vahami moc netrapim... pri tolkom mnozstve tovaru to ani nie je mozne, vacsinu mam od predajcu v tabulke, ktore co vazi ale nove vyrobky tam moc nie su... tak tieto hmotnosti mi pride hovorit skladnik :)
ivako
12.04.07,11:54
Môže mi niekto poradiť,kto vyplňuje intrastat hlásenia na programe zo stránok colnej správy?
Začala som to vyplňovať, ale pýta si to nejak málo údajov: kód tovaru, fakturovanú čiastku, členský štát zaslania, číslo faktúry.
A čo región určenia, krajina pôvodu, čistá hmotnosť, množstvo v dodat. MJ, druh obchodu, dodacie podmienky a druh dopravy? :eek: Kam sa zadávajú tieto údaje?
Alebo som si zle nahodila počiatočné údaje?
Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
Gabi03, ešte si zistí, či nemáš robiť náhodou zjednodušené hlásenie. Potom sa nemusíš trápiť s hmotnosťou.
Prah zjednodušenia je pre prijatie 24 mil. a pre odoslanie 60 mil.
andreaS
12.04.07,11:57
ty brdo, oni to zmenili... no dobra som ja... stale posielam "normalne, plne" hlasenia... tralalala


vdaka :)
andreaS
12.04.07,11:58
tak som sa potesila az som sa poriadne nezamyslela nad tym, co citam... ten prah sa pocita za cely minuly rok... takze nadalej musim robit plne... ach boze... tak som sa chcela potesit...
beatle
12.04.07,12:09
ano je školenie 25.4.2007, robí ho CELL Consulting, pozri si www.statistics.sk
Gabi03
12.04.07,12:23
Tak... podarilo sa mi úspešne (aspoň si myslím :o ) vytvoriť prvé hlásenie. Avšak napriek zadaným všetkým údajom potrebným pre celkové hlásenie po stlačení tlačidla tlačiť mi vytlačilo automaticky zjednodušené hlásenie. Hoci nemáme povinnosť dávať celkové (aj suma to dokazuje), chceli by sme dávať úplné. Nastavuje sa to niekde, je nejaký trik na to?
andreaS
12.04.07,12:30
kdesi v nastaveni to bolo... este kym zacnes nahadzovat, tak tam bolo ze ake prahy pre odoslanie a pre prijatie pouziva dana firma
Gabi03
12.04.07,12:34
Takže to už asi nezmením, hm? :(
enad
29.04.07,18:30
Prosím Vás a aké máte skúsenosti s kontrolou INTRASTATU?
Orsz
29.04.07,18:58
Prosím Vás a aké máte skúsenosti s kontrolou INTRASTATU?


Intrastat - to je štatistika, nie odvod daní. V prvom rade ak vznikne povinnosť, treba to dodržiavať a posielať v riadnych termínoch. O kontrole - fyzickej som ešte nepočula. Kontrolujú to len v spolupráci s DU, ale i tak to nie je vždy to isté. Ja napr.účtujem konsignačný sklad - a DPH a vykazovanie tovaru v intrastate sa mi rozchádzajú. Tu to nemusí sedieť na korunu, ani v prípade kontroly, pretože v ustanoveniach intrastatu je napísané, že opravné výkazy sa dávajú iba v prípade väčších rozdielov, je to všetko na www.statistics.sk, intrastat.
john knedlovic
17.05.07,13:52
keby si mala zaujem o niekoho kto robi intrastat...pretoze ja som mal tiez velky problem zohnat niekoho zodpovedneho a sikovneho...tak skus www.intrastat.sk - su to baby ktore ich robia i mne a uz sa s tym zaoberaju par rokov :)))
fizzy
04.07.07,09:44
Prosim Vas,
dostal som za ulohu starat sa o INTRASTAT firmy, doteraz nam to robili externe ale teraz sa idem tomu venovat ja.
Prosim Vas, chcem sa informovat, ci existuje zoznam tovarov ktore treba sledovat v INTRASTATE?
Ide mi o softver, resp upgrate tohto softu. Nakupene od dodavatela z CZ.
Popripade usmernenie ktore by to urcovalo.
Dakujem za odpoved
Dano
fizzy
04.07.07,10:03
Dodávky štandardných programových balíkov ako aj zariadení spolu so softvérom a licenciami sú predmetom INTRASTAT-SK hlásenia. Hodnota programového balíka sa stanoví ako celková fakturovaná suma softvéru a nosiča. Obdobne sa postupuje pri zariadeniach dodávaných so softvérom, kedy sa do fakturovanej sumy zariadenia zahrnie aj hodnota softvéru a licencie.
Tovar podporujúci štandardné programové balíky, napr. aktualizácia, ktorá je príjemcovi fakturovaná, sa považuje za tovar a preto je predmetom INTRASTAT-SK hlásenia, ak dochádza k fyzickému pohybu tovaru.
Softvér, ktorý nie je predmetom obchodnej transakcie, ako aj softvér a tovar, ktorý dopĺňa predchádzajúcu zásielku, napr. aktualizácia, ktorá príjemcovi nie je fakturovaná sa na INTRASTAT-SK hlásení neuvádza.
Dodávky softvéru vyvinutého alebo upraveného na objednávku zákazníka sa považujú za službu, a preto nie sú predmetom INTRASTAT-SK hlásenia.
Doplňujúce tovary k predchádzajúcemu softvéru, ktoré sú fakturované, ale nesprevádza ich fyzický pohyb tovaru, napr. licencie a práva alebo softvér dodaný cez internet, sa považujú za službu a preto nie sú predmetom INTRASTAT-SK hlásenia.

Toto mi nieje trocha jasne,
ako zistim ci je nas soft robeny na objednavku? Mame specialny soft, ale myslim ze ho pouziva viac firiem, nielen my.
Gabi03
04.07.07,10:07
Tovar podliehajúci intrastatu je vymenovaný v colnom sadzobníku.
fizzy
04.07.07,11:45
Prosim Vas,
len taka lamerska otazka,
kurz pre intrastat zadavame aktualny kurz ku dnu vystavenia faktury, resp. uskutoc. plnenia?
Gabi03
04.07.07,11:47
Ja dávam ten istý, ako pre účtovanie.
fizzy
04.07.07,12:13
AHA diki.
Este dalsiu otazku by som mal na Region urcenia v hlaseni na jednotlive polozky.
Sme obchodna spolocnost, so sidlom v Zilinskom kraji. V tej polozke teda len vyberiem region kde to bolo dovezene, cize nase sidlo?
Lebo na starych intrastatoch som nasiel rozne oznacenia Regionu urcenia, pricom sme sa nestahovali z regionu, tak ma to matie.
Dakujem
Gabi03
04.07.07,12:15
AHA diki.
Este dalsiu otazku by som mal na Region urcenia v hlaseni na jednotlive polozky.
Sme obchodna spolocnost, so sidlom v Zilinskom kraji. V tej polozke teda len vyberiem region kde to bolo dovezene, cize nase sidlo?
Lebo na starych intrastatoch som nasiel rozne oznacenia Regionu urcenia, pricom sme sa nestahovali z regionu, tak ma to matie.
Dakujem

:D Ja mám na to program a dúfam, že vyplňuje správne. Ale na stránkach colnej správy nájdeš všetko ohľadne intrastatu. Je tam aj príručka, ktorá je celkom dobrá. Pravdepodobne tam nájdeš odpovede na svoje otázky.
fizzy
04.07.07,13:09
Prirucku som nasiel len na soft INTRASTAT-CS?
je tam aj nejaka ina?
YVETTE
10.07.07,05:34
Ohľadom intrastatu je tu už popísané veľa, a tak nechcem zakladať novú tému, ale poprosím o informáciu. Firma v mesiaci jún 2007 prekročila asimilačný prah oslobodenia pri prijatí tovaru, zaregistrovala na na ŠÚ a teraz po prvý krát idem podávať hlásenie intrastat. Podávam zjadnodušené hlásenie iba o prijatí tovaru (nakoľko bol prekročený iba prah oslobodenia pre prijatie) alebo aj hlásenie o odoslaní tovaru. Ďakujem.
Gabi03
10.07.07,05:39
Ohľadom intrastatu je tu už popísané veľa, a tak nechcem zakladať novú tému, ale poprosím o informáciu. Firma v mesiaci jún 2007 prekročila asimilačný prah oslobodenia pri prijatí tovaru, zaregistrovala na na ŠÚ a teraz po prvý krát idem podávať hlásenie intrastat. Podávam zjadnodušené hlásenie iba o prijatí tovaru (nakoľko bol prekročený iba prah oslobodenia pre prijatie) alebo aj hlásenie o odoslaní tovaru. Ďakujem.

Máš povinnosť podávať iba prijatie. Ak presiahneš prah pre odoslanie, až vtedy ti vzniká aj pre odoslanie.
YVETTE
10.07.07,05:54
Gabi03 veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.
mlyn16
10.07.07,11:01
Po zistení, že naša firma musí po prvýkrát dávať hlásenie na Intrastat, som s nádejov napísala heslo "Intrastat" na vyhľadávanie. "Porada" ma nesklamala a krok po kroku ste ma vyškolili. Prvé hlásenie mám na svete, teraz už len čakám na pridelenie čísla od štatistického úradu a môžem ho poslať na colnú správu.
Ste perfektní, ďakujem a dúfam, že aj ja pomôžem mojimi skúsenosťami niekomu, kto bude v núdzi.
Pekný deň prajem všetkým.
Gabi03
15.08.07,06:09
Po pár mesiacoch podávania intrastatu ma zamrazilo, či dávam správne krajiny...

Sme slovenská firma, ktorá nakupuje výrobky. Dováža ich od výrobcu z Poľska, ale predávajúci je Španielska firma.
Takže tovar ide: Polsko - Slovensko
a faktúra: Španielsko - Slovensko.

Krajina pôvodu by mala byť Poľsko, ale čo členský štát zaslania? Podľa príručky v časti E - Triangulárny obchod sa mi to podobá na príklad 91A - Bežný triangulárny obchod - prípad B). Avšak tam je spomenutá tretia krajina ako sprostredkovateľ a v našom prípade to nie je sprostredkovateľ ale klasický dodávateľ (Španielsko).

Vie mi niekto poradiť? Vopred vďaka.
fizzy
06.09.07,10:47
Tak ja som pred dokoncenim prveho intrastatu,
mam len teraz jedinu dilemu. pri tovare na fakture mam cislo colneho sadzobnika ale toto cislo v colnom sadzobniku nieje...resp konecne posledne cislo. Neviem teraz ci mozem pouzit cislo ako je v colnom sadzobniku alebo moje kde je ina koncovka.
no neviem ci sa niekto vysomaril z toho co som tu napisal, ale ak hej tak prosim o radu,
dakujem.
fizzy
10.09.07,06:09
nik nevie poradit?

EDIT: tovar ktory chcem vlozit nemam v colnom sadzobniku (cislo). A predpokladam ze sa ani neda vytvorit. tak mozem pouzit cislo z colneho zadzobnika ktore sa nan podoba? alebo kde by som nasiel usmernenie, neviete poradit?
fizzy
10.09.07,08:39
Prosim Vas,
Ked davam kumulovat hlasenie pred vygenerovanim a vytlacim si ho tiez kumulovane, nic tym nepokazim?
dogicka
11.09.07,05:06
Ahojte, potrebovala by som radu. Firma podávala intrastat prostredníctvom zástupcu. Teraz začala podávať intrastat sama. Zmenu nahlásili. Chce ho podávať elektronicky, ako treba postupovať? Treba sa znova registrovať na štatistickom úrade? Ďakujem za radu...
ivako
15.04.08,04:45
Intrastat - to je štatistika, nie odvod daní. V prvom rade ak vznikne povinnosť, treba to dodržiavať a posielať v riadnych termínoch. O kontrole - fyzickej som ešte nepočula. Kontrolujú to len v spolupráci s DU, ale i tak to nie je vždy to isté. Ja napr.účtujem konsignačný sklad - a DPH a vykazovanie tovaru v intrastate sa mi rozchádzajú. Tu to nemusí sedieť na korunu, ani v prípade kontroly, pretože v ustanoveniach intrastatu je napísané, že opravné výkazy sa dávajú iba v prípade väčších rozdielov, je to všetko na www.statistics.sk (http://www.statistics.sk), intrastat.
Vedeli by ste mi poradiť, ako mám robiť DPH a intrastat,ak máme zriadený konsignačný sklad v krajine EÚ,tovar je určený pre jedného konkretného odberateľa. V priebehu mesiaca tam urobíme viac dodávok tovaru a fa robíme na základe toho, koľko tovaru si odberateľ odoberie zo skladu. Má sa uvádzať do instrastatu celkové vyvezené množstvo za mesiac a do DPH oslobodený vývoz, alebo sa uvádza iba skutočne odobratý tovar?
ivako
15.04.08,08:21
Vedeli by ste mi poradiť, ako mám robiť DPH a intrastat,ak máme zriadený konsignačný sklad v krajine EÚ,tovar je určený pre jedného konkretného odberateľa. V priebehu mesiaca tam urobíme viac dodávok tovaru a fa robíme na základe toho, koľko tovaru si odberateľ odoberie zo skladu. Má sa uvádzať do instrastatu celkové vyvezené množstvo za mesiac a do DPH oslobodený vývoz, alebo sa uvádza iba skutočne odobratý tovar?
Už som to našla na stránke DR SR. Ak by to niekomu pomohlo, pripájam:
fizzy
13.05.08,05:16
Prosim Vas o radu,
chcel by som sa opytat ci je predmetom INTRASTATU aj dovezeny reklamny material (brozury)?
A taktiez dovoz nakladneho automobilu zo zahranicia?
Vlasta Č.
22.07.08,12:38
Vie mi niekto poradiť? :
firma si vybavila licencie na dovoz zbraní a streliva z ČR a Rakúska.
Štvrťročne sa podáva výkaz o dovoze a vývoze citlivých tovarov na Ministerstvo hospodárstva.

Máte niekto skúsenosti s vyplňovaním takéhoto výkazu?? S Ú R N E!!!

Vďaka!!!
Surehand
28.07.08,06:16
Ak sa neurazíte, prispejem aj ja jednou otázkou. Časť tovaru, ktorý predávame, vozíme od zahraničných spoločností, všetky však majú pobočky na Slovensku a cez tieto je to aj fakturované, akurát tovar nám vozia zo zahraničných skladov. Sme povinní viesť Intrastat, či nie? Skúšal som to hľadať, ale priznám sa, mám s toho guláš...
A asi ešte jedna otázka. U nás na predajni nakupovalo niekoľko zahraničných firiem, normálny klasický maloobchodný predaj, ako keď kupujete desať rožkov a dva litre mlieka, platba v hotovosti, ale na doklade sú uvedené údaje firiem, talianskych a českých. Má to niečo s Intrastatom, či nie?
Neznášam túto byrokraciu...ˇ
Už vopred ďakujem za odpoveď. Fakt ma toto všetko okolo znechucuje a som moc rád, ak sa nájde človek, ktorý dokáže poradiť.
MartinkoK
07.08.08,07:15
Prosím Vás,
je predmetom intrastatu aj dodanie služby - frézovanie kľúčov, ktoré nám robili v PL?
Ďakujem
MartinkoK
08.08.08,07:13
Prosím Vás,
je predmetom intrastatu aj dodanie služby - frézovanie kľúčov, ktoré nám robili v PL?
Ďakujem

Prosím nikto neporadí, podľa mňa to nie je predmet intrastatu ale nakoľko sa jedná o dosť vysoku sumu, radšej sa chcem uistiť.
fizzy
13.08.08,11:13
Prosim Vas, ked mam dobropis na tovar ktory sme asi tyzden predtym priviezli z EU do tuzemska a teraz ho posielam naspat, ako to nahodim do intrastatu? vie mi niekto poradit, alebo naviest na nejaku publikaciu s radou?
dakujem Vam.
ivako
13.08.08,12:08
Prosim Vas, ked mam dobropis na tovar ktory sme asi tyzden predtym priviezli z EU do tuzemska a teraz ho posielam naspat, ako to nahodim do intrastatu? vie mi niekto poradit, alebo naviest na nejaku publikaciu s radou?
dakujem Vam.
..:: Vrátenie a náhrada tovaru
Vrátenie tovaru a náhrada tovaru sú transakcie podliehajúce INTRASTAT-SK hláseniu. Hlásenie sa predkladá podľa smeru, v ktorom je tovar odoslaný, t.j.

tovar vrátený z iného členského štátu ako prijatie,
tovar, ktorý sa vracia do iného členského štátu ako odoslanie,
náhradný tovar z iného členského štátu ako prijatie,
náhradný tovar do iného členského štátu ako odoslanie.Hodnota vráteného tovaru sa určí ako hodnota, ktorá sa pôvodne fakturovala.
Hodnota náhradného tovaru zodpovedá hodnote, ktorá by sa bola fakturovala v prípade nákupu alebo predaja. Je to zvyčajne trhová cena tovaru.

V odseku 18 Druh obchodu sa uvedie kód 2/1 pre vrátenie tovaru, kód 2/2 pre náhradu tovaru za vrátený tovar a kód 2/3 pre náhradu tovaru, ktorý nebol vrátený.
choď na stránku www.colnasprava.sk (http://www.colnasprava.sk), vyber si intrastat a nájdeš, čo potrebuješ
lilly1210
25.09.08,05:27
mam otazku. intrastat sa ma podavat do 15 dna kazdeho mesiaca. co v pripade, ze bol poslany neskor?
bedd
16.12.08,16:38
Podľa colného sadzobníka zaradíš každý tovar. Pomôž si všeobecnými pravidlami 1 až 6. Alebo pošli opis a zašlem ti ho!
Ahoj
popojovam
05.05.09,07:01
prosim vas ako a kde mam najst prislusne kody na tovar:confused:
Gabi03
05.05.09,07:08
prosim vas ako a kde mam najst prislusne kody na tovar:confused:

V colnom sadzobníku.
zuzanask
15.05.09,07:11
Mate niekto skusenosti s opravnym podanim Intrastat hlasenia?
Za marec nam v hlaseni chybaju 3 faktury za tovar z Poľska. Predpokladam,ze je potrebne zaslat opravne hlasenie. Ci je taka moznost zahrnut ten tovar do hlasenia za apríl. Su nejake sankcie za opravne hlasenia?
macula
15.05.09,09:12
Mate niekto skusenosti s opravnym podanim Intrastat hlasenia?
Za marec nam v hlaseni chybaju 3 faktury za tovar z Poľska. Predpokladam,ze je potrebne zaslat opravne hlasenie. Ci je taka moznost zahrnut ten tovar do hlasenia za apríl. Su nejake sankcie za opravne hlasenia?

Tu nejde o opravné hlásenie, ale dodatočné a to tak, že v bode 6a) poradové číslo hlásenia v sledovanom období napíšete 2 a uvediete chýbajúce tovary.
31Jankal
13.01.10,11:44
Dobrý den, nám chodí z talianska materiál na topánky mi ich tu vyrobíme a posielame naspať do Talianska, my robíme pre nich vlastne len službu. Treba robiť intrastat, že k nám prišiel materiál?
m.hladka
13.01.10,11:53
NIE, až ked bude výška prahu 200.000,-€/ rok
31Jankal
13.01.10,12:00
a treba ho aj zaúčtovať? ked hned ide do spotreby
m.hladka
13.01.10,12:02
Zaúčtovať treba každý doklad, neviem čo máš presne na mysli.
31Jankal
13.01.10,12:06
proforma aj so sumou na ktorej je napísaný materiál spolu aj so sumami, my nevedieme skladovú evidenciu
m.hladka
13.01.10,13:06
Myslíš proforma faktúru? tak ta sa neúčtuje, až potom ostrá faktúra.
heja3
06.05.10,10:55
Uvádza sa ako vrátenie tovaru v intrastate aj tovar, ktorý sme ani nevyložili, lebo druh nebol podľa objednávky a hneď bol odvezený naspäť?
Dostala som nulovú faktúru, kde boli sumy + tovar + paleta - tovar - paleta.
m.hladka
06.05.10,11:18
Ja by som to riešila asi tak, že by som prijala +tovar a následne odoslala -tovar, takže aj v intrastate by to bola nula. Tovar prišiel a odišiel, ten pohyb tam bol.
Možno sa mýlim.
Eva99
27.07.10,06:35
Prosím Vás, kúpila som z ČR nábytok (HIM), je to len jednorázový nákup zo zahraničia v hodnote asi 5.000,- EUR. Pochopila som z doteraz prečítaného správne, že ak hodnota privezeného tovaru za rok nepresiahne 200.000,- EUR, nemusím podávať Intrastat? Ďakujem.
Tamila
27.07.10,06:37
Prosím Vás, kúpila som z ČR nábytok (HIM), je to len jednorázový nákup zo zahraničia v hodnote asi 5.000,- EUR. Pochopila som z doteraz prečítaného správne, že ak hodnota privezeného tovaru za rok nepresiahne 200.000,- EUR, nemusím podávať Intrastat? Ďakujem.

Nie, nemusíš podávať intrastat za tento nákup.

Na rok 2010 platí prah oslobodenia 200 000 EUR pre prijatie a 400 000 EUR pre odoslanie.
Prah zjednodušenia bol stanovený na 800 000 EUR pre prijatie a 2 000 000 EUR pre odoslanie.
Eva99
27.07.10,06:42
Nie, nemusíš podávať intrastat za tento nákup.

Na rok 2010 platí prah oslobodenia 200 000 EUR pre prijatie a 400 000 EUR pre odoslanie.
Prah zjednodušenia bol stanovený na 800 000 EUR pre prijatie a 2 000 000 EUR pre odoslanie.

No tak to som rada... Ďakujem pekne za pomoc, aj za rozšírenie obzorov na rok 2010 ;)
MartinkoK
10.08.10,08:29
Prosím Vás ako je to so službami zo zahraničia a intrastatom, uvádzame ich tam?
Ďakujem
Kačena I.
10.08.10,08:35
Prosím Vás ako je to so službami zo zahraničia a intrastatom, uvádzame ich tam?
Ďakujem


nie, neuvádzaš, len tovar
Tamila
10.08.10,08:36
INTRASTAT systém je systém štatistického zisťovania, ktorý umožňuje zbierať, spracúvať a poskytovať údaje o obchodovaní s tovarom medzi členskými štátmi EÚ.
MartinkoK
10.08.10,08:41
ĎAKUJEM :)
MartinkoK
10.08.10,09:11
Ešte jedna otázočka, mám sofvér, ktorý sme kúpili z ČR za účelom ďalšieho predaja, no nenašla som v CS žiadny kód, ktorý by tomuto tovaru prislúchal. Nevie mi niekto prosím poradiť.
m.hladka
11.08.10,06:36
Mohlo by byť?:
85371091 --- Programovateľné pamäťové riadiace prvky
85371099 --- Ostatné
m.hladka
11.08.10,06:39
Potrebovala by som poradiť, ako mám vytvoriť v programe Intrastat (stiahnutom na svojom PC) z jednoduchého hlásenia na úplne hlásenie, aby som to nemusela robiť na stránke Intrastatu v priamom prenose?
m.hladka
11.08.10,15:40
posúvam
kimart
12.08.10,06:13
Ak začínam podnikať, tak ako viem, kedy musím začínať posielať INTRASTAT?
Tamila
12.08.10,06:20
Musíš sledovať prijatie a odoslanie tovaru medzi ČŠ EÚ a keď prekročíš prah oslobodenia, posielaš intrastat.
Na rok 2010 platí prah oslobodenia 200 000 EUR pre prijatie a 400 000 EUR pre odoslanie.
Prah zjednodušenia bol stanovený na 800 000 EUR pre prijatie a 2 000 000 EUR pre odoslanie.
Nájdeš to tu: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=3752
kimart
12.08.10,06:33
ďakujem
anawinka
24.09.10,06:41
dobrý deň,

firma, ktorej sme vystavili faktúru do ČR, za dodávku a montáž oceľovej konštrukcie, výroba bola u nás v SR, a potom všetko bolo realizované na území ČR. Táto firma chce odo mňa údaje: množstvo, jednotkovú cenu, krajinu pôvodu, cieľovú krajinu, incoterms, dopravu a tarif č.

mohlo by to byť montované stavby? kód 94060038?lebo naozaj neviem kde to zaradiť?ale čo s krajinou pôvodu?bo to železo je z rôznych krajín, či tam dať iba SR?akože je tá celá oceľová konštrukcia od nás? prosím poradte mi, Ďakujem.