gabolv
06.03.07,08:57
Dobrý deň.
Potrebujem poradiť, ktoré dni sa zarátajú ako výkon práce pri nároku na dovolenku za odpracované dni.
Zamestnanec má rozvrhnutý prac. čas tak že v jednom týždny pracuje od pondelka do piatku po 7 hod. a v sobotu 5 hodín. Druhý týžden pracuje od pondelka do piatku po 8 hod. Týždenný fond prac. času je 40 hodin.
Pri posudzovaní nároku dovolenky za odpracované dni mám sobotu rátať ako odpacovaný deň alebo nie? Ak zarátam soboty tak tento rok odpracuje 46 dní a bude mať nárok na 2/12 ak ich nezarátam odpracuje 42 dni a bude mať nárok na 1/12.
Prosííííííííííííííímm poradte. Ďakujem
gabolv
07.03.07,12:43
Naozaj sa nikdo nenájde kto mi poradí.
Prosíííííím!!!!!!! :mee:
endrju
07.03.07,12:47
Naozaj sa nikdo nenájde kto mi poradí.
Prosíííííím!!!!!!! :mee:
Skús hľadať odpoveď v starších príspevkoch. Na Porade sa takéto problémy riešia príliš často ...
Dovolím si ešte jednu pripomienku. Text úvodného príspevku je napísaný dosť neprehľadne - nečuduj sa, že v čase daňových priznaní nemá nikto náladu na lúštenie obsahu... :cool:

Okrem toho si nezabudni preštudovať Zákonník práce - tam je odpoveď na Tvoj problém tiež veľmi presne sformulovaná. (§ 144 odsek 5)
gabolv
08.03.07,09:55
O dovolenke čo sa preberali v porade som si uz prečítal. Väčšinou sa tu rozoberal nepravidelní čas rozvrhnutý na menej ako 5 dní v týždni.
Tiež som si prečítal aj § 144 odsek 5 ZP. A tam sa tiež píše o tom keď je prac. čas rozvrhnutý na menej ako 5 dní. Neviem či aj ja sa môžem o tento § oprieť ked naši ludia robia 6 dni v týždni ale pritom odrobia len 40 hod.
Tiež som tu našiel jeden príspevok v ktorom sa rátal počet smien a išlo o nejaké predavačky ktoré pracovali po menej hodín ale zato mali viac smien ako bolo prac. dní.
Za zlé sformulovanie otázky sa ospravedlnujem.