lubicar
06.03.07,09:57
Dobrý deň
Firma chce prijať obchodných zástupcov do PP. Každý by mal pridelenú určitú časť Slovenska, nemuseli by dochádzať do firmy, ale pracovali by z domu a starali sa o svojich zákazníkov.
Ako by malo byť zadané miesto výkonu práce na pracovnej zmluve?
Sídlo firmy, alebo môže byť: podľa určenia zamestnávateľom?
Je to chápané ako domácky zamestnanec?
Má nárok na stravné, dovolenku, ako s rozvrhnutím pracovného času, dochádzkou?
Máte skúsenosti s niečím podobným?
Ďakujem pekne.
Nutricia
06.03.07,10:34
Dobrý deň
Firma chce prijať obchodných zástupcov do PP. Každý by mal pridelenú určitú časť Slovenska, nemuseli by dochádzať do firmy, ale pracovali by z domu a starali sa o svojich zákazníkov.
Ako by malo byť zadané miesto výkonu práce na pracovnej zmluve?
Sídlo firmy, alebo môže byť: podľa určenia zamestnávateľom?
Je to chápané ako domácky zamestnanec?
Má nárok na stravné, dovolenku, ako s rozvrhnutím pracovného času, dochádzkou?
Máte skúsenosti s niečím podobným?
Ďakujem pekne.
Ak máte takýchto OZ podla regiónov,tak si ich hladáte podla miesta bydliska k zvolenému regiónu Slovenska.V takomto prípade by mali mat miesto výkonu trvalé bydlisko a malo by im byt za každý den poskytnuté stravné podla trvania pracovnej cesty.Nie je to chápané ako domácky zamestnanec,home office ,z domu odchádza k jednotl.klientom.Majú nárok na dovolenku ako ostatní zamestnanci a stravné podla trvania cesty.Pracovný čas by mal byt max.40 hod týždenne.
Andyke
07.03.07,19:55
Môj návrh :
Miesto výkonu práce : trvalé bydlisko týchto zamestnancov.
A na diéty majú nárok podľa dĺžky trvania pracovnej cesty.
Orsz
11.07.07,14:58
Môj návrh :
Miesto výkonu práce : trvalé bydlisko týchto zamestnancov.
A na diéty majú nárok podľa dĺžky trvania pracovnej cesty.

Nesúhlasím. V 1000 rišení 3/2006 od Ing.Mederovej je o tomto uvedené: "ohľadom obchodných zástupcov - je dôležité, kde má zamestnanec v pracovnej zmluve miesto výkonu práce. Ak je ním miesto trvalého pobytu a zamestnanec pracuje dlšie ako 4 hodiny, má nárok na stravovanie podľa §152 Zákonníka práce. Ak je miestom výkonu práce miesto sídla spoločnosti a zamestnanec so súhlasom zamestnávateľa vykonáva prácu v mieste trvalého pobytu, má nárok na stravné pri splnení podmienok uvedených v zákone č.283/202 Z.z. o cestovných náhradách."
To znamená, že takýto zamestnanec, ktorý má uvedené v pracovnej zmluve miesto výkonu trvalé bydlisko: nemá nárok na diéty podľa trvania pracovnej cesty, ale na stravné podľa §152 Zákonníka práce - teda stravné lístky.
dvojicka
14.11.08,09:54
Ahojte.
Ja by som sa potrebovala spytat na podobnu vec:
Otazka znie, maju nasi obchodaci narok na diety alebo stravne ked:
-miesto vykonu prace maju v prac.zmluvach miesto fy odkial chodia pokrajoch za zakaznikmi
- ak by sme im dali do zmluv tie kraje, mozeme im potom davat gastrace?
- za akych podmienok mozeme davat gastrace a za akych stravne?/rozumiem pri tom splnenie zakonej povinnosti o stravnom a dietach/
Dakujem
ZlaticaB
14.11.08,10:37
Odpoveď na 1 otázku: Áno, majú nárok na stravné.
Ak prac. cesta trvá dlhšie ako 5 h. potom má zam-c nárok na stravné.Ak je prac. cesta kratšia ako 5 h. potom mu dáte strav. lístok čiže gastrac vo vašom prípade.
davos
14.11.08,15:58
Pozdravujem.

Zamestnávam brigádnikov na dohodu - študentov,miesto výkonu práce je v zmluve celé uzemie SR /rôzne akcie cez víkendy po celom Slovensku/
Som povinný dávať im nejaké náhrady ako - strava,príplatky
ak robia cez víkendy alebo len dohodnutú hod.mzdu?
ZlaticaB
19.11.08,09:45
Dohodárom nie si povinný poskytovať stravné a práca cez víkendy by mala byť zohľadnená v hod. mzde.