Maňuša
06.03.07,10:33
Poraďte mi prosím dobrý recept na želatinu vhodnú na ovocné zákusky.Ďakujem.
Martin Mocko
06.03.07,09:36
Poraďte mi prosím dobrý recept na želatinu vhodnú na ovocné zákusky.Ďakujem.

Je to možno divné, že ti píše práve chlap...ale môj brat robil vždy želatínu takto:

Zlatý klas (nie želatínu)
šťavu z kompónu, ktorý použiješ na zákusok

a urobíš vlastne niečo podobné ako puding s vodou, šťavou a zlatým klasom. (samozrejme, že hustejší, aby zmes dobre stuhla)

Je to určite lepšie a chutnejšie, ako obyčajná želatína. Tá má skôr takú "chemickú" chuť.
Tweety
06.03.07,09:38
Je to možno divné, že ti píše práve chlap...ale môj brat robil vždy želatínu takto:

Zlatý klas (nie želatínu)
šťavu z kompónu, ktorý použiješ na zákusok

a urobíš vlastne niečo podobné ako puding s vodou, šťavou a zlatým klasom. (samozrejme, že hustejší, aby zmes dobre stuhla)

Je to určite lepšie a chutnejšie, ako obyčajná želatína. Tá má skôr takú "chemickú" chuť.
Robím ju tým istým spôsobom, naposledy v sobotu, a bolo to mňam, mňam. :)
mambi
06.03.07,12:25
Ja robím želatinu tiež zo Zlatého klasu, tak isto ako ti písal machinak. Zlejem šťavu z kompótu, doplním vodou do 800- 900 ml rozmiešam 2 Zlaté klasy a uvarím do zhustnutia, podľa potreby pridám cukor.
Minule som urobila želatinu zo šumienky Tang (namiesto komp.šťavy). Bola krásna červená a chutná sladko-kyslá. Vyskúšaj.
Maňuša
06.03.07,13:28
Ďakujem veľmi pekne za rady,vyskúšam.Potešili ste ma a zároveň machinak ma prekvapil.Ahojte.
Marína
06.03.07,14:27
Ja používam aj Fruttinu. Je to puding(nech Ťa to nemýli, je priesvitný) s príchuťou citrónu(k tomu napr. kivi), čerešne(jahody), marhuľa. Príprava je s vodou alebo s ovocnou šťavou. Používam na zákusok s kyslou smotanou a šľahačkou, na tenko narežem a poukladám ovocie a zalejem Fruttinou.
RERE
07.03.07,09:56
Robievam aj zo Zlatého klasu, ale viacej sa mi páči od Dr. Oetkera, lebo je priesvitná a ovocie pekne pod ňou vidno. Je veľmi rýchlo hotová.
bábika
07.03.07,14:32
Ahoj Maňuša, ja robím želatínu tak, že použijem zlatý klas do hrnca nalejem malinovku dľa ľubovóle napríklad pomarančovú, a do toho vysypem zlatý klas, miešam do ztuhnutia, je to super, alebo do vody pridám šumienku v prášku, alebo práškový nápoj roztopím ho potom pridám zlatý klas a miešam do ztuhnutia, skús to aspoň raz a uvidíš, nie je tam čo pokaziť ako pri klasickej želatine. Veľa zdaru. Bábika
Maňuša
07.03.07,19:15
ďakujem bábika,vyskúšam.
Maňuša
17.03.07,06:51
Chcela by som poradiť ako mám postupovať keď robím ovocný koláč,na ktorý ide tvarohová plnka,do ktorej sa má pridať želatína? Ďakujem.
tonkat
17.03.07,09:26
pozri recept č. 3 v priloženom súbore :
http://www.porada.sk/t47108-vekonoena-inpiracia.html
Mackovka
19.03.07,05:41
Chcela by som poradiť ako mám postupovať keď robím ovocný koláč,na ktorý ide tvarohová plnka,do ktorej sa má pridať želatína? Ďakujem.

Tvarohový krém robím do torty iba jednoducho: 2 dcl mlieka rozdelim na polovicu. Do jedného studeného pridám želatínu (v prášku alebo granule) a nechám napučať (aj hodinu - dve). Potom to zalejem zbytkom horúceho mlieka a miešam chvíľu, kým sa želatína nerozpustí. Potom to v mixéri pridám k tvarohu a ostatným prísadám (myslím, že v recepte je 1/2 kg tvarohu, ak budeš potrebovať, doma overím). Po vychladnutí je tvarohová torta dosť "tuhá" a dá sa krájať. Pekný deň.
hefi
13.04.07,10:09
Ja keď robím ovocno-tvarohový koláč, tak na tvarohovú plnku naukladám ovocie a želatínu robím buď farebnú - kúpim želatínu červenú a podľa návodu ju urobím, alebo uvarím kompótovú vodu so zlatým klasom ako písali kolegyne a kolega.
Dan1
14.04.07,17:42
Ja tiež úspešne používam kupovanú sáčkovú želatínu a to od DR.Oetkera ( neviem či dobre napísané) a je super a bez problémov sa podarí. Veľa šťastia.
Dadulaa
18.04.07,07:03
Na ovocne kolace su vsetky tieto doteraz spomenute recepty super, ale ked chcem spravit ozaj velmi pevnu zelatinu, pouzivam zelatinu v sacku, z ktorej sa robi aspik, davam dve miesto jednej - na davku vody v navode. Pouztivam ju takto aj na vajickovu tlacenku a naozaj vzdy dobre stuhne. Ale treba dat naozaj dve davky a pozor, aby ste ju pri priprave neprehriali.:rolleyes:
Vicki
26.04.07,12:27
Dobrú želatinu majú v Poľsku, s rôznymi príchuťami (citrón, jahoda, vyšňa, egreš, broskyňa). Je to značka Gellwe - Galaretka.
bulnova
27.04.07,10:09
Výbornú želatinu majú momentálne v Lidli (postup ako u želatiny od Dr.Oetkera)
značka CUSINA - 6 sáčkov za cca 17 Sk. Rýchlejšie hustne .Viac nám chutí červená.