Hanah
06.03.07,10:58
Dobrý deň.

Chcela by som sa poradiť v nasledovnej veci. Spoločnosť dlhšie hľadá zamestnancov, ale na dané pozície nemôže nikoho vhodného nájsť. Chce preto zamestnať ľudí zo stredného Slovenska.
Majiteľ firmy sa rozhodol, že chce pre takýchto zamestnancov kúpiť byt. Zamestnanci, ktorý by v ňom bývali by mu platili iba prevádzkovú réžiu, nechcel by na nich zarábať.

Máte niekto skúsenosti s tým, či to je takto možné, príp. či by z daňového hľadiska s tým nebol problém, keďže táto firma nemá v predmete podnikania prenájom.
Myslím, že firmy bežne kupujú byty napr. pre prenocovanie obchodných zástupcov a pod.

V tomto prípade je to však diskutabilné, lebo tento byt by neslúžil priamo na dosahovanie príjmov? Alebo áno? ...

Budem rada, ak niekto, kto z Vás riešil už niečo podobné mi napíše ako je najjednoduchšie ten byt kúpiť a ako náklady na jeho prevádzku prenášať do účtovníctva "čo najelegantnejšie". Zisťovala som si v RK nejaké info a tam mi povedali, že ak by sme kúpili zvýšené prízemie v novostavbe a dali by sme si zapísať to ako nebytový priestor, bolo by to lepšie, ale nerozumiem tomu.


Hana