grušina
06.03.07,12:56
Pekný deň všetkým.

mám známu, ktorá nepožiadala o ročné zúčtovanie do termínu, pretože bola v tom čase práce neschopná. Teda jej ho v práci neurobili. Požiadala ma, či by som jej neurobila ročné zúčtovanie. Ja si však myslím, že jej mám urobiť normálne DP typ A. Viete ma usmerniť ?

A ešte sa chcem opýtať, či má práceneschopnosť, resp.jej vyplatenie nejaký vplyv na DP?

Ďalej neviem, či tomu dobre rozumiem, ak zamestnávateľ vykoná zamestnancom ročné zúčtovanie, preplatok im vyplatí on npr.ku mzde, ak je niekto ako prípad uvedený vyššie, a podá DP, tak mu preplatok vyplatí DÚ?

Pekne ďakujem za každú radu.
evina
06.03.07,11:58
Pekný deň všetkým.

mám známu, ktorá nepožiadala o ročné zúčtovanie do termínu, pretože bola v tom čase práce neschopná. Teda jej ho v práci neurobili. Požiadala ma, či by som jej neurobila ročné zúčtovanie. Ja si však myslím, že jej mám urobiť normálne DP typ A. Viete ma usmerniť ?

A ešte sa chcem opýtať, či má práceneschopnosť, resp.jej vyplatenie nejaký vplyv na DP?

Ďalej neviem, či tomu dobre rozumiem, ak zamestnávateľ vykoná zamestnancom ročné zúčtovanie, preplatok im vyplatí on npr.ku mzde, ak je niekto ako prípad uvedený vyššie, a podá DP, tak mu preplatok vyplatí DÚ?

Pekne ďakujem za každú radu.

Podá DP typ A a event. preplatok jej vráti DÚ. Žiadosť je priamo v tlačive DP.
katkaj
06.03.07,11:59
Pekný deň všetkým.

mám známu, ktorá nepožiadala o ročné zúčtovanie do termínu, pretože bola v tom čase práce neschopná. Teda jej ho v práci neurobili. Požiadala ma, či by som jej neurobila ročné zúčtovanie. Ja si však myslím, že jej mám urobiť normálne DP typ A. Viete ma usmerniť ? Áno treba si vyžiadať potvrdenie o príjme od zamestnávateľa a vykonať DP. Pokiaľ nemala iné príjmy tak typ A

A ešte sa chcem opýtať, či má práceneschopnosť, resp.jej vyplatenie nejaký vplyv na DP? nemá

Ďalej neviem, či tomu dobre rozumiem, ak zamestnávateľ vykoná zamestnancom ročné zúčtovanie, preplatok im vyplatí on npr.ku mzde, ak je niekto ako prípad uvedený vyššie, a podá DP, tak mu preplatok vyplatí DÚ? Áno v tomto prípade preplatok uhradí DÚ

Pekne ďakujem za každú radu.

odpovede červenou